I.B třída: V pojizerském derby Rokytnice těsně zdolala Víchovou

01.10.2012 18:31:32 | Autor: Petr Ježek a Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Nová Ves nad Popelkou,Víchová nad Jizerou,Rovensko pod Troskami,Jenišovice,Železný Brod,Rokytnice nad Jizerou

I po dalším kole vládnou I.B třídě východ celky z Jablonecka a fotbalisté z Pojizeří letos jen paběrkují. V okresním derby Rokytnice nad  Jizerou zdolala Víchovou, ale Rovensko pouze remizovalo s Jenišovicemi a nováček Nová Ves utrpěla krutý debakl 10:0 v Brodě.

První příčku tabulky nadále drží Lučany, které si poradily doma se Zásadou, druhý je Držkov, který porazil Plavy. Poslední je už s tříbodovou ztrátou Víchová.

Rokytnice - Víchová 2:1 (0:0)

Hrál se fotbal slabší úrovně, ve kterém šlo hlavně o bojovnost. Kromě branek nebylo ani moc jiných vyložených šancí. Skóre otevřel až v 61. minutě domácí Tulka, který si naběhl zleva do pokutového území a pálil přesně do rohu branky Pivoňky. Po deseti minutách jej napodobil Havlíček a domácí vedli o dva góly. V závěru snížil na 2:1 po závaru před domácí brankou Špidlen, ale na víc už hosté neměli.

Branky: 61. Tulka, 73. Havlíček - 85. Špidlen. Rozhodčí: Jirák, ŽK: 2:4, ČK: 0:2 (66. P. Hartig st., 80. P. Hartig ml.). Diváků: 70. Rokytnice: Sedláček - M. Neumann ml. (66. Hanko), Kuřina, Pičman, M. Martínek - Tulka, Zahradník, Brož - Štěpánek, Havlíček, M. Neumann st. (70. P. Martínek). Víchová: Pivoňka - Hanč, Bartoň, Lampa, Z. Hartig, Špidlen, Šablatura, P. Hartig st., J. Kobr (70. Pohořalý), P. Hartig ml., Tuže (46. Morávek).

Rovensko - Jenišovice 1:1 (1:1)

Ve 20. minutě byl ve vápně stažen jenišovický Kalousek a nařízenou penaltu Šimek s jistotou proměnil. Domácí však brzo vyrovnali, když po kopu z rohu vyrovnal hlavou Náhlovský. Do noty Jenišovickým nahrálo následné vyloučení Malého a vynutili si poté tlak, který ale nevyužili.

Hosté ve druhé půli domácí zavřeli na jejich půlce, ale domácí brankář Vrabec šance Skalického, Prkna, Kalouska či Hradeckého zneškodnil. Poslední pokus o tři body vyslal na domácí bránu Kalousek, ale jeho dělovku minutu před koncem domácí gólman opět kryl.

Branka: 25. Náhlovský - 20. Šimek z penalty. Rozhodčí: Drobník. ŽK: 6:3. ČK: 1:0 (Malý). Jenišovice: Sucharda - Pekař, Bubák, Šimek, Laušman - Hradecký, Kalousek, Vích, Holeček (46. Prkno) - Fiala, Skalický (75.Kočí).

Železný Brod B - Nová Ves 10:0 (2:0)

Už před utkáním se hostům rozrostla marodka, přesto se dlouho drželi e nevypadalo to na žádný výprask. Pak se poprvé rohovém kopu prosadili domácí. Možností o vyrovnání pohrdl Fedor, když po chybě domácího brankáře trefil pouze břevno odkryté branky a od břevna se míč odrazil mimo hrací plochu. Platilo otřepané nedáš - dostaneš, a hosté dostali druhý gól.

O poločasové pauze museli navíc vystřídat další dva zraněné. Tím prvním byl Jarda Salyga a druhým brankář Víťa Čapek. Do branky musel Roman Svoboda, který je sice oporou zadních řad B mužstva, ale brankář to není. Krátce po začátku druhého poločasu inkasovali hosté třetí gól, a pak na další vývoj zápasu zcela rezignovali. Hořkost si vychutnali až do poslední kapky, když se jim zranil ještě kapitán Martin Zajíc, tudíž museli dohrávat v početním oslabení. Soupeř této situace využil, s chutí si zastřílel a když se na světelné tabuli naplnila 90. minuta, svítilo zde skóre 0:0. Bylo to ale jenom proto, že desítku místní světelná tabule neumí.

„Na zápas chceme rychle zapomenout. Doufáme, že se nám marodka brzy vyprázdní. Bohužel tomu zatím nic nenasvědčuje, takže netuším jak nastoupíme příště," uvedl k zápasu hrající trenér Nové Vsi Jan Fedor.

Branky: 56., 62. a 65. Podstavek, 48. a 61. L. Hadač, 26. Hlubuček, 39. Šilhán, 76. Šefr, 80. Makula, 87. Picek. Rozhodčí: Jacík, ŽK: 0:0. Diváků: 80. Ž. Brod B:: Tkacz - Halama, P. Hadač (60. Mařík), Kovář, Hlubuček - Picek, Havlíček (68. Šefr) Šilhán (55.min. Podstavek) Makula - Hadač, L. Linka Nová Ves: Čapek (46. Svoboda) - R. Nožička, Braun, Moravec, Fejfar - P. Nožička, Zajíc, Huráň, Golis -Salyga (46. Čížek), Fedor.

Lučany - Zásada 1:0 (1:0)

Od prvních minut se hrál svižný fotbal, ale do vyložených šancí se ani jeden ze soupeřů nedostával. Ve 25. minutě postupoval na branku M. Dítě, před vápnem míč přistrčil Svobodovi a ten sice mířil přesně k tyči, ale hostující brankař Kopal dokázal vytěsnit tento pokus s pomocí tyče na roh. Ve 35. minutě sehráli domácí nejkrásnější akci zápasu, za kterou byli odměněni brankou. Šindelář vybojoval na levé straně míč, Svoboda přenesl hru na opačnou stranu hřiště na Horkého, který si narazil míč s M. Dítětem, a poté nezaváhal v koncovce a prostřelil Kopala - 1:0. Druhý poločas byl plný soubojů, Zásada byla chvílemi lepší, ale větší šnai měli pouze po úniku Srbka, jehož střelu kryl bezchybný Novák. Závěr si domácí pohlídali a upevnili si první místo v tabulce.

Branka: 35. Horký. Rozhodčí: Čurda. ŽK: 2:3. Diváků: 75. Lučany: Novák - Šindelář, Vokuš, Čermák st, Čermák ml. - Brož (85. Vokatý), Killian, Svoboda, Horký (71. Svozil) - J.Dítě (62. Patočka), M.Dítě. Zásada: Mil. Kopal - Blažek, Knappe, Topinka, Bělina - Daníček, Růžička, Šíma, Čech - Fišer, Skrbek.

Mšeno B - Velké Hamry B 4:1 (2:1)

Hned v první minutě měly velkou šanci Hamry, ale Farský v bráně skvělým zákrokem udržel čisté konto. Ve 14. minutě dobře hrající Švorc střelou ze 20 metrů trefil šibenici a domácí se ujali vedení. Ve 23. minutě daroval obránce Kohout míč útočníkům Hamrů, ti svoji šanci dokázali proměnit a srovnali na 1:1. Mšeno přidalo na důrazu, nesložilo zbraně a svou hrou ve 23. minutě přinutilo beky Hamrů udělat chybu, kterou proměnil Počta. Po změně stran to byl opět Švorc, který po krásné akci zvýšil na 2:1. Vzápětí Mšeno udeřilo v 52. minutě, kdy zmatky v obraně Hamrů využil Pokorný. Potom se utkání změnilo na festival neproměněných šancí (Hall, Petrtýl, Petr) a domácí v poklidu přivedli zápas k vítěznému konci.

Branky: 14. a 50. Švorc, 27. Počta, 52. Pokorný - 23. Malý. Rozhodčí: Salač. ŽK: 0:3. Diváků: 40. Mšeno B: Farský - Kohout, Kraus, Švorc, Pavlata - Počta (50. Petrtýl), Hall, Novotný, Petr (62. Škvor) - Koudelka, Pokorný. Velké Hamry B: Veselý - Říbek, Pavelka, Morávek, O. Vít (46. Tuhý) - Fedák (53.J. Vít), Kobr, Pekelský, Herel - Krejčí, Malý.

Držkov - Plavy 4:1 (3:1)

Držkov nastoupil do utkání v deseti hráčích. Paradoxně v početní nevýhodě hráli domácí daleko útočnější a kombinační fotbal. Vypracovali si několik šancí, které však kryl hostující gólman. V 7. minutě poslal Petr Prousek výborný pas na Justa, a ten sám před bránou otevřel skóre. O několik chvil později vyslal Vaníček bombu z dálky, ale Lejsek byl připraven. Na Justovu střelu o několik chvil však nedosáhl a domácí uskočili na rozdíl dvou branek. Teprve když se stav hráčů v poli vyrovnal, domácí zklidnili hru a netlačili se tolik dopředu. Z toho těžili hosté kontaktní brankou Sitarčíka. Jejich radost však netrvala dlouho, protože za několik minut skóroval domácí Machula. Druhý poločas byl veden v klidnějším tempu, ale o šance nouze nebyla. Nakonec se ujala Baťkova technická střela k tyči a spečetila skóre na konečných 4:1 pro domácí.

Branky: 7., 15. Just, 43. Machula, 72. Batěk - 40. Sitarčík. Rozhodčí: Hrbáček. ŽK: 3:3. Diváci: 60. Držkov: E. Dvořák - T. Prousek, J. Dvořák, Machula (88. Landovský), Pe.Prousek (80. Pa.Prousek) - Batěk, Just, Habr, Machačka - Vaníček, Ševčík. Plavy: F. Lejsek - Horák, M. Lejsek, Škoda (75. Harik), Votoček - Kafka, Balatka, Šmerda, L. Lejsek - Sitarčík, Čermák (55. Jandura).

Ruprechtice - Kokonín 4:2 (2:2)

V páteční sváteční předehrávce se domácí Ruprechtice na výhru pěkně napachtily. Prohrávaly totiž na kluzkém terénu 0:2 za 22 minut, ale nakonec dokázaly vstřelit čtyři branky v řadě a zvítězit. Přestože měli domácí navrch a více útočili, hosté v 8. minutě prvně vystřelili a vedli. Chyba domácího gólmana při odkopu znamenala nabídnutou šanci, kterou Maixner nepohrdl a Ruprechtičtí prohrávali 0:2. Po dvou minutách se ale střelecky prosadil důrazný Antoš a po několika dalších šancích vyrovnal Hošic. Ve druhé půli několikrát domácí dobře zaútočili, ale všemu chyběla finální nahrávka a také koncovka. V 65. minutě se prosadil Kusebauch a dostal Ruprechtice poprvé v zápase do vedení. Pojistku domácí výhry dal po úniku od půlky Šrůtek, kterého nezastavil ani gólman.

Branky: 24. Antoš, 39. Hošic, 65. Kusebauch, 81. Šrůtek - 8. M. Šilhán, 22. Maixner. Rozhodčí: Miklovič, ŽK: 0:1. Diváků: 100.

1. Lučany                 7   5   2   0   13:6      17
2. Držkov                 7   5   1   1   27:9      16
3. Ž. Brod B              7   4   0   3   27:13    12
4. Mšeno B               7   3   2   2   19:13    11
5. Zásada                 7   3   2   2   14:10    11
6. Ruprechtice          7   3   2   2   18:16    11
7. Jeníšovice            7   3   2   2   14:16    11
8. Rovensko             7   3   2   2   11:15    11