I.B třída: Vítěznou šňůru Horní Branné nepřerušila ani Rokytnice

26.09.2011 21:18:39 | Autor: Petr Ježek a Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Železný Brod,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Sedmé hrané kolo I.B třídy východ přineslo další výhru pro fotbalisty Horní Branné, kteří vládnou tabulce a zatím v letošním ročníku nenašli přemožitele. V derby s Rokytnicí se ale jejich výhra, stejně jako minule v Lučanech, nerodila snadno.

První letošní výhry se dočkala Víchová, když porazila díky výbornému vstupu do utkání Malou Skálu, ale vyhrála i poslední Zásada, takže mají obě mužstva 4 body. Harrachov pak v divokém zápase přestřílel Mšeno B 4:7. Rovensko mělo v tomto kole volný los kvůli odstoupení Maršovic.

Víchová - Malá Skála 4:2 (4:2)

Víchová si lepší začátek nemohla přát. Už ve 3. minutě prostřelil gólmana hostů Kučera. V 11. minutě to bylo 2:0 po hlavičce Skály po rohovém kopu a v 17. minutě se podruhé prosadil Kučera. Ten mohl dovršit později hattrick, ale míč skončil na tyči. Hosté v žádném případě nesložili zbraně a v 19. a 25. minutě snížili na rozdíl jediného gólu. Domácí se však rychle probrali a pokračovali v ostřelování branky. Tlak přinesl úspěch v podobě čtvrté branky z kopačky Zbyňka Hartiga těsně před závěrečným hvizdem. I ve druhé půli byli domácí lepší a hosté hrozili pouze z rychlých brejků. Od 60. minuty hrála Víchová přesilovku a dokázala si vytvořit řadu šancí. Žádná z tutovek ale v síti neskončila, takže zápas skončil výsledkem z prvního poločasu.

Branky domácích: 3. a 17. Kučera, 11. Skála, 90. Z. Hartig - 19. J. Šilhán, 23. Kobrle. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 2:4, ČK: 0:1 (60. Šída). Diváků: 100. Víchová: Kobr - Špidlen (35. Krause), Bartoň, Lampa, Vrhel - Kuřík, P. Hartig (63. Pivoňka), Skála, L. Hanč - Z. Hartig (70. Tuže). Malá Skála: Krause - K. Šilhán, Stolín, Šída, Cafourek - Habr, Honzák (63. Kotrba), Kobrle, Toman - J. Šilhán (46. Plátek), Makula.

Horní Branná - Rokytnice n. J. 2:0 (1:0)

Hráči Branné se přizpůsobili nakopávání míčů "horalů z Rokytnice", takže prvních 15 minut se nebylo na co dívat. V 16. minutě měli domácí první šanci, když po centru Vaška, přestřelil Novotný. Za 10 minut unikl po křídle uzdravený domácí útočník Nýdrle, ale nadějnou pozici Zuzánek nevyužil. Vytoužený gól přišel ve 35. minutě před přestávkou, kdy si na centr Vaška naběhl Dusík a hlavou se nemýlil.

Druhé dějství bylo už pro oko diváka zajímavější. Hned ve 47. minutě zahrával domácí Svoboda roh a Nýdrle z malého vápna přestřelil. Potom mohl dvakrát za sebou vyniknout střídající Illner, ale v obou případech  ztroskotal na dobře chytajícím brankáři Sedláčkovi. V 69.minutě si zkusil nájezd i Dusík, ale také neuspěl. Pojistka pro domácí přišla až v 84.minutě, kdy Nýdrle unikl po křídle, naservíroval milimetrovou přihrávku Zuzánkovi, jenž se z první ze dvou metrů nemýlil. Domácí si tak připsali již šesté vítězství v řadě.

„Pro oko diváka se nehrál příliš pohledný fotbal. Hosté z Rokytnice po celý zápas většinou jen nakopávali dlouhé balóny a my jsme se bohužel jejich hře dost přizpůsobili. Nějaké šance jsme si ale na rozdíl od hostů přeci jen vytvořili a dvě z nich se nám podařilo zakončit i gólově. Pro nás je to další cenné vítězství a konečně i bez inkasované branky, což se nám od začátku sezóny ještě nepodařilo," uvedl k utkání kapitán horní Branné Tomáš Fiedler.

Branky: 35. Dusík, 84. Zuzánek. Rozhodčí: A.Brož, ŽK: 2:3, ČK: 0:1 (76.). Diváků: 85. H.Branná: Hofman - Gaudel (70. Jindřišek), Fiedler, Vašek, Novotný - Zuzánek, Pešina, Dusík, Paulů (53. Illner) - Svoboda (79. Beneš), Nýdrle.

Mšeno - Harrachov 4:7 (1:4)

Mírnou převahu domácí neproměnili v góly, což platilo u hostí přesně naopak. Ti hráli na brejky a ze šesti šancí dali čtyři góly. Druhou část, kdy chtěli Mšenští výsledek minimálně srovnat, začali odhodlaně, ale krátce po pauze opět inkasovali - 1:5. Pak domácí převzali iniciativu, dokonce snížili na rozdíl jediné branky 4:5, v zoufalém závěru opět dvakrát inkasovali a bylo rozhodnuto. O střelecké impotenci domácích fotbalistů svědčí i to, že si museli hosté dva góly do vlastní sítě vstřelit sami.

Obrazem: FK Jiskra Mšeno B vs. FK Jiskra Harrachov Branky: 15. Houžvička, 60. a 68. vlastní, 70. Vrabec - Veselý 4, Bergmann, David a Široký. Mšeno B: Pábl - Koudelka, Škvor, Frýda, Daniel - Hadidi, Ryšavý, Vrabec, Švorc - Houžvička, Pokorný - střídali Hýř, Petrtýl, Plný. Harrachov: Vrána - Kroupa, Halama, bergmann, Horáček - Grossberger, David, Trepera, Barbořák ml. - Chlup, Veselý - střídali Žídek, Široký. Fotogalerie z utkání

Držkov - Železný Brod B 0:3 (0:1)

Úvod prvního poločasu patřil hostům. Byli aktivnější a dokázali se gólově prosadit po hrubých chybách v obraně. Ale od 10. minuty se iniciativy ujali domácí. Nevyužili spoustu šancí a to je na konci utkání velmi mrzelo. V závěru poločasu zahodil Machula vyloženou šanci a možnost na srovnání skóre.V druhém poločase hosté využili dalších chyb v obraně a přidali další dvě branky.

Branky: 7. 57. Kuhn, 72. Makula. Rozhodčí: Lopuzynski, ŽK: 0:1. Diváků: 40. Držkov: E. Dvořák - T. Prousek, J. Dvořák, Machula, Hruška (75. Berka) - Somr, Stumer, (61. Pa. Prousek), Just, Machačka - Vaníček, Pe. Prousek. Ž. Brod B: Kordík - Halama, Havlíček, Ulrich, Hlubuček (52. Škaloud) - Podstavek, Hartl (61. Mařík), Hadač, Burkoň - Kuhn, Makula (82. Bezstarosta).

Zásada - Lučany 2:1 (1:0)

Domácí posíleni o několik nových hráčů a s vědomím, že mají z dosavadního průběhu soutěže zatím pouze jediný bod, začali svižně s cílem vstřelit první branku v utkání. Hosté byli celkově fotbalovější s častějším držením míče, ale domácí v první půli mohli vést po jasných šancích 4:0. Výsledkem snažení obou týmů byla první branka pro Zásadu po samostatné akci Srbka. Ve druhé půli se obraz hry zásadně nezměnil a po vstřelení druhé branky opět Srbkem to vypadalo na klidnou dohrávku a první výhru domácích. Hosté však dokázali před koncem vstřelit kontaktní branku Bělohlávkem a sahali dokonce po remíze, když rozhodčí neodpískal hosty reklamovanou ruku domácích v pokutovém území. Domácí si tak připsali první zaslouženou výhru.

Branky: 20. a 66. Srbek - 86. Bělohlávek. Rozhodčí: Mikule. ŽK: 2:3. Diváků: 80 Zásada: Mil. Kopal - Blažek ( 79. Pavlík ), Šourek, Mich. Kopal ( 77. Janka ), Knappe - Čurda, Růžička, Čuřík, Čech - Feri, Srbek ( 90.Kalous ). Lučany: Mohr - Macur, Killian, Šindelář, Vokuš - Svoboda, Maňák, Bělohlávek, Brož ( 66. Horký ) - Dítě, Hradecký.

Ruprechtice - Plavy 6:0 (2:0)

Na horkou půdu Ruprechtic odjížděly Plavy jen s devíti hráči kádru svého áčka a nezačaly vůbec špatně. Do 15. minuty mohli hosté dát možná čtyři branky, ale nedali, a to ani Čermák, který šel několikrát sám na brankáře. Toho využili domácí a z dvacti metrů vymetl Hruboň pavučinku - 1:0. Do druhé části vyrukovali Plavští odhodlaně, že něco ještě dokáží, ale krátce po přestávce potřetí inkasovali a bylo po zápase. Navíc ještě dostali tři góly na cestu domů.

Branky: 78. a 82. Antoš, 20. Hruboň, 30. Dědič, 48. Suchý, 55. Vrtal. Rozhodčí: Mareček. ŽK: 2:2. Diváků: 70. Plavy: Škaloud - Škoda, Adolf, Horák, Šmíd - Kafka, 0. Tomíček (75. Harik), Prousek, L. Lejsek - M. Lejsek, (57. Balatka), Čermák (57. Jandura).

13.Zásada6114 10:23  4

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola sezony 2011/ 2012