I.B třída východ: Roztoky přehrály loňského vítěze soutěže z Pěnčína

29.09.2015 19:12:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Zápas proti loňskému vítězi I.B třídy - Pěnčínu u Jablonce zvládly Roztoky na výbornou a vybojovaly další důležité vítězství. Oslavily tím i jeden rok samých vítězství na domácím hřišti. Z dalších pojizerských mužstev vyhrála Horní Branná v Harrachově, zatímco Rokytnice nebodovala v Brodě a Jilemnice na Smržovce.

Roztoky - Pěnčín 4:1 (2:0)

Již v 9. minutě centroval z poloviny hřiště Jak. Nýdrle, míč vybojoval Tuláček, pohotově vystřelil, jeho střelu brankář ještě vyrazil, ale na dorážku Kupkára už nestačil - 1:0. V 19. minutě zakončoval z hranice velkého vápna opět Kupkár, jeho tvrdou střelu brankař vyrazil. Míč si při zahrání rohového kopu postavil Jak. Nýdrle, přízemní míč proletěl až k dobře postavenému Mečířovi, a ten dorážkou zvýšil na 2:0. Hosté mohli snížit ve 29. minutě. Po rychlém protiútoku se ocitl ve vápně zcela sám útočník Pěnčína Sedlmajer, Dlabola v brance Roztok si ovšem poradil. Poslední šanci prvního poločasu měl ve 34. minutě Kupkár, kdy po rohovém kopu zakončoval přesně k tyči, ale brankář hostů mu střelu chytil.

Ve druhém poločase Roztoky aktivitu ještě zvýšily. V 50. minutě poslal míč před branku Mečíř a Mikolášek střílel vedle tyče. V 53. minutě zahrával Kupkár roh, míč proletěl k Baytalonovi, který ukázal, že se hlavou nemýlí a zvýšil na 3:0. O minutu později uniklo duo Jak. Nýdrle a P.Kupkár, druhý jmenovaný přesně umístil vynikající přihrávku Kuby a upravil na 4:0, o výsledku tak bylo rozhodnuto. Hosté se sice snažili, ale pozorná obrana Roztok je do zakončení nepouštěla. Až v 62. minutě se hostům podařilo vstřelit korigující branku, když se z trestného kopu Nemyrovskyy trefil přesně k tyči.

„Naše vítězství proti zdatnému soupeři je cenné a plně zasloužené. Naši hráči šli sebevědomě za vítězstvím a naše věrné diváky opět potěšili," uvedli po utkání trenéři Roztok Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 9. a 54. Kupkár, 19. Mečíř, 53. Baytalon - 62. Nemyrovskyy. Rozhodčí: Mizera - Horáček, Maruška, ŽK: 0:2. Diváků: 110. Roztoky: Dlabola - Mečíř, Hornig, Mikolášek - Jar. Nýdrle, Baytalon (82. Fischer), Illner, D. David (61. O. David) - Jak.Nýdrle, Tuláček (67. Honců), Kupkár.

Harrachov - Horní Branná 1:4 (0:2)

Hostům se v utkání v Harrachově povedl vstup, když se v první části dvakrát trefil zkušený Dušan Paulů. Domácí sice snížili v 54. minutě Horáčkem z penalty, ale na to odpověděl v 69. Hanč a hosté vedli 1:3. V závěru ještě potvrdil vítězství Horní Branné čtvrtou brankou do sítě harrachovského gólmana Vrány Rybníček. Horní Branná dokonce bodově stíhá Roztoky a je na lichotivém třetím místě tabulky.

Branky: 54. Horáček z penalty - 29. a 35. D. Paulů, 69. Hanč, 89. Rybníček. Rozhodčí: Klimt - Bohata, ŽK: 3:3. Diváků: 120. Harrachov: Vrána - J. Vodseďálek, Horáček, Tuhela, Jiroutek, Bergmann, Medal, A. Vodseďálek, Kobr, Poselt, David. H. Branná: Hrubý - Kocourek, Šimůnek, Pešina, Jindřišek - Jón, J. Paulů, Beneš, Hanč - Šimek, D. Paulů.

Železný Brod B - Rokytnice 6:2 (2:0)

Domácí se ujali vedení po gólech Aubrechta a Šefra, když hned na začátku druhé části přidali třetí gól do sítě rokytnického brankáře Vízka Maryško, tak to vypadalo jednoznačně. Navíc v 63. minutě přidal čtvrtou branku Makula. Pak alespoň snížil za hosty J. Vrána, ale vzápětí Podstavek upravil na 5:1 a domácí stále pevně drželi otěže zápasu. Přesto ještě padlo po brance na obou stranách v podání Havlíčka a Šefra. V 89. minutě byl navíc vyloučen rokytnický brankář Vízek za zmaření zjevné brankové možnosti soupeřova družstva, a bude tím pádem chybět mužstvu v dalším zápase.

Branky: 30. Aubrecht, 31. a 79. Šefr, 49. Maryško, 63. Makula, 68. Podstavek - 65. J. Vrána, 78. Havlíček. Rozhodčí: Jirák - Kowalik, Jacik, ŽK: 1:4, ČK: 0:1 (89. Vízek). Diváků: 60. Ž. Brod B: Ducháček - M. Kotlár, Škaloud, Podstavek, Makula, Maryško, Mařík, Král, Aubrecht, Šefr, Frolík. Rokytnice: Vízek - Bogdány, Škoda, M. Ditz (70. Novotný), Havrda, Zahradník, Pičman, L. Ditz, Havlíček, Trepera, J. Vrána.

Smržovka - Jilemnice 2:0 (2:0)

Předposlední celek tabulky dokázal porazit Jilemnici zejména díky dobrému vstupu do utkání. Už v 9. minutě totiž otevřel skóre Frydrych a ve 20. minutě přidal druhou branku A. Brož. Hosté mají dlouhodobý problém s koncovkou a se zlepšením nepomohl ani příchod mladého Metelky ve druhé půli za zkušeného Horáčka. Další gól už nepadl a Smržovka získala cenné tři body.

Branky: 9. Frydrych, 20. A. Brož. Rozhodčí: Malena - Prinz, Hnětynka, ŽK: 0:2. Diváků: 60. Jilemnice: Černý - Pohořelý, Šnorbert, Šimek, Šťastný, Horáček (57. Metelka), Kubina, Hartych, Bergemann, Figura, Hendrych.

Další utkání 6. kola:

Lučany - Velké Hamry 2:1 (1:0)
Branky: 5. Pavelka, 56. Kořínek - 78. Mihálik. Rozhodčí: Malena - Dvořák, Plátková. Diváků: 50.

Držkov - Plavy 3:1 (1:0)
Branky: 26. Batěk, 75. Pavlata, 80. Vokáček - 50. Tomíček. Rozhodčí: Čuřík - Černý, Frey. Diváků: 75.

Albrechtice - Zásada 2:2 (1:2)
Branky: 32. Pipek, 89. Bělohlávek - 28. Srbek, 45. Honzák. Rozhodčí: Lopuszynski - Čurda, Marek. Diváků: 90.