I.B třída východ: Výhry získaly Jilemnice a Rokytnice
01.09.2015 17:34:53 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Železný Brod,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov
Ve třetím kole I.B třídy východ z pojizerských celků dosáhla první výhry v sezoně Jilemnice, která těžila v Železném Brodě z výborného úvodu. V derby s Horní Brannou pak vyhrála Rokytnice nad Jizerou a je třetí v tabulce. Nebodovaly tentokrát Roztoky, které v divokém zápase podlehly Albrechticím.
Albrechtice - Roztoky 4:3 (2:1)
V prvním poločase Roztoky od začátku tahaly za kratší konec a hlavně v osobních soubojích byly domácí lepší. Už ve 13. minutě zaváhání při dlouhém autu znamenalo možnost zakončení pro domácího M. Sedláka, který otevřel skóre. V 19. minutě pronikl přes tři hráče opět M. Sedlák a střelou z blízka nedal Dlabolovi šanci - 2:0. Vzápětí hosté dobře rozehráli rohový kop Jakubem Nýdrle, na míč si naskočil Hornig a hlavou snížil na 2:1.
Nástup do druhého poločasu patřil opět domácím. V 57. minutě hosté chybovali v obraně, přišel centr do vápna a teč hlavou domácího Hradeckého vedla ke zvýšení na 3:1. V 77. minutě našel Jak. Nýdrle v pokutovém území Jardu Nýdrle, který střelou po zemi snížil na 3:2. Vzápětí měli domácí velkou šanci, když netrefili naši zcela odkrytou branku. V 80. minutě poslal Tuláček hlavou do úniku T. Honců, který však vysoko přestřelil. V této fázi zápasu hosté hráli aktivněji, vytvořili si místy drtivý tlak a nespočet standardních situací. Místo vyrovnávacího gólu však přišla individuální chyba v 88. minutě ve středu hřiště a rychlý brejk poslal domácí opět do dvoubrankového vedení. Minutu na to Tuláček vhodil dlouhý aut až do branky domácích a domácí stoper - kapitán Michal Vávra si míč hlavou srazil do vlastní branky - 4:3. Po rozehrání se hosté hned vrhli do útoku se snahou vyrovnat. Po prudkém nástřelu Honců zprava před branku domácích a závaru před brankou neúspěšně střílelo několik roztockých hráčů, ale nakonec míč ocitl v autu a rozhodčí utkání ukončil.
„V tomto utkání jsme byli stále pozadu. Jenom jsme domácí na skóre doháněli a to nás vyčerpávalo. Navíc nám dobře nehrála středová řada a útočníci se tentokrát gólově neprosadili," poznamenali po utkání trenéři Roztok Zdeněk Otmar a Stanislav Klápště.
Branky: 13. a 19. M. Sedlák, 57. Hradecký, 88. J. Sedlák - 21. Hornig, 77. Jar. Nýdrle, 90. vlastní (Vávra). Rozhodčí: Mizera, ŽK: 0:0. Diváků: 130. Roztoky: Dlabola - Mečíř, Hornig, D. David - O. David, Kužel (50. Baytalon), Illner (69. Jar. Nýdle), Mikolášek - Jak. Nýdrle, Kupkár (55. Tuláček), Honců.
Železný Brod B - Jilemnice 1:3 (0:2)
Hosté vstoupili do utkání skvěle dvěma góly Metelky do 20. minuty. Další branku do konce poločasu už ale hosté nepřidali. Ve druhém poločase si po jedné akci domácích srazil míč do vlastní branky Šimek a pro domácí se objevila naděje na zvrat. V 82. ale Figura definitivně rozhodl třetí brankou o vítězství Jilemnice.
Branky: 54. vlastní (Šimek) - 11. a 20. Metelka, 82. Figura. Rozhodčí: Mrkáček - Brožek, Fridrich, ŽK: 1:2. Diváků: 70. Ž. Brod B: Mařík - Škaloud, Musílek, M. Kotlár, Makula, Podstavek, Frolík (87. Salaba), Drobný (64. Kysela), Holeček, Grebeníček, Picek. Jilemnice: Tuž - Šťastný, Šnorbert, Šimek, Paulů (64. Pohořelý), Hartych, Kužel (64. Hajna), Kubina, Horáček (77. Hnik), Metelka, Kubina.
Rokytnice - Horní Branná 4:1 (4:0)
Do 13. minuty se trefili po jedné brance bratři Vránové a domácí vedli 2:0. Třetí branku přidal Zahradník z pokutového kopu ve 28. minutě a na konci poločasu ještě zvýšil na 4:0 Pičman. Ve druhé části už domácím stačilo udržovat náskok a v závěru se hosté dočkali čestného gólu, který vstřelil M. Hanč.
Branky: 11. J. Vrána, 13. P. Vrána, 28. Zahradník z penalty, 44. Pičman - 86. M. Hanč. Rozhodčí: Poživil - Kořínek, Zikmund, ŽK: 0:0. Diváků: Rokytnice: Vízek - Málek (85. Martínek), Škoda, Exner, Havrda, Zahradník, Pičman, P. Vrána, Havlíček (66. Ditz), Trepera, J. Vrána (83. Neumann). H. Branná: Hofman - Kocourek, Šimůnek, Pešina, Jindřišek (78. Brož), Strmeň - Jón, J. Paulů (57. Holman) - Svoboda (40. Kobrle), M. Hanč, Šimek.
Další utkání 3. kola:
Velké Hamry B - Zásada 5:2 (1:1)
Branky: 4. a 77. Vodrážka, 62. a 84. Barcuch Lukáš, 65. Jiřikovský - 33. Janko, 66. Fišer. Rozhodčí: Čuřík - Trdla, Ouředník. Diváků: 77.
Lučany - Plavy 0:1 (0:1)
Branky: 30. Tomíček. Rozhodčí: Rympler - Lebeda, Balatka. Diváků: 90.
Držkov - Harrachov 0:0
Rozhodčí: Hanousek - Smoleňák, Vokřínek. Diváků: 200.
Smržovka - Pěnčín 2:5 (0:3)
Branky: 77. Frydrych, 85. Hrabánek z penalty - 9. Mrklas, 19. a 23. Pszyk (obě z penalty), 74. Bukvic, 79. Čížek. Rozhodčí: Klimt - Mareček, Trdla. Diváků: 150.
I.B třída východ:
| 1. | V. Hamry B | 3 | 2 | 1 | 0 | 8:4 | 7 |
| 2. | Plavy | 3 | 2 | 1 | 0 | 4:2 | 7 |
| 3. | Rokytnice | 3 | 2 | 0 | 1 | 9:4 | 6 |
| 4. | Roztoky | 3 | 2 | 0 | 1 | 9:7 | 6 |
| 5. | Pěnčín (JN) | 3 | 2 | 0 | 1 | 11:8 | 6 |
| 6. | Albrechtice | 3 | 2 | 0 | 1 | 12:13 | 6 |
| 7. | Držkov | 3 | 1 | 2 | 0 | 9:5 | 5 |
| 8. | Harrachov | 3 | 1 | 1 | 1 | 6:4 | 4 |
| 9. | Jilemnice | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:4 | 3 |
| 10. | H. Branná | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:6 | 3 |
| 11. | Ž. Brod B | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:7 | 3 |
| 12. | Zásada | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:9 | 3 |
| 13. | Smržovka | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:8 | 1 |
| 14. | Lučany | 3 | 0 | 0 | 3 | 5:10 | 0 |
Přehled fotbalových výsledků a tabulek třetího podzimního kola
Přepeře v I.B třídě západ kralují, tentokrát smetly kanárem Hodkovice
Související články:
I.B třída východ: Roztoky slaví druhou výhru a jsou na čele tabulky
I.B třída východ: Roztoky vyhrály v Lučanech i přes dva vyloučené hráče
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Adventní koncert nejen pro seniory z Turnova
Odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov srdečně zve seniory a osoby se zdravotním postižením na tradiční adventní koncert pěveckého sboru Musica Fortuna. Začíná v úterý 9. prosince 2025 v 18 hodin v Městském divadle Turnov.
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Nejnovější články
Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily
Prosincový program v turnovské Náruči
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Nejčtenější články
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
03.12.: V semilském parku znovu chystají Mikulášský běh
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.