I.B třída: Vyhrály Bělá, Roztoky, Bozkov i Přepeře B

19.04.2019 16:14:17 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Roztoky u Jilemnice,Bozkov,Železný Brod,Přepeře,Harrachov,Liberecký kraj

Ve čtvrtém jarním kole I.B třídy východ potvrdila Bělá první místo výhrou doma nad Albrechticemi, dále Roztoky porazily rezervu Velkých Hamrů a Bozkov Smržovku. Naopak doma prohrál Jabloneček o gól s Rychnovem a Přepeře B dokázaly vyhrát v Držkově.

Roztoky - Velké Hamry B 3:2 (1:2)

První střelu v utkání vyslal ve 3. minutě  roztocký Maďarčík, byla však z dálky a Mičku v brance hostů neohrozila. V 15. minutě napadal obranu Madarčík, následovala špatná rozehra, kterou vystihl Kupkár a po kličce Mičkovi, střílel do prázdné branky - 1:0. Vedení domácích však netrvalo dlouho. Ve 22. minutě hosté poslali míč za obranu, následovala přihrávka na hranici penalty a pro osamoceného Soukupa nebyl problém vyrovnat na 1:1. Ve 29. minutě, po faulu na Maďarčíka, Roztočtí měli výhodu trestného kopu. Nepříjemnou střelu Mikoláška ale brankářMička zkrotil. O minutu později zakončoval z 15 metrů hostující Soukup, branku však těsně minul. Ve 37. minutě Roztoky mohly jít do vedení. D. David vybídl Maďarčíka k samostatnému nájezdu na Mičku, ten však zbrkle zakončil a míč skončil nad brankou. A tak trestali hosté. Ve 41. minutě si na centr  naběhl Vítkovič a stačily mu dva doteky, aby zajistil svému týmu poločasové vedení 1:2.

Druhý poločas začal opět domácí Madarčík, když v 56. minutě pálil z vápna nad branku. Potom měli několik příležitostí hosté z Hamrů. V 60. minutě si narazili míč před vápnem a střelou z 10 metrů branku O. Davida překopli. V 65. minutě vyrážel tvrdou střelu k tyči O. David na roh. O dvě minuty později  zblokoval samostatný nájezd O. David, míč však mířil do prázdné branky, odkud ho vykopl V. Hornig. Roztoky zahrozily v 77. minutě a úspěšně. Po rohu se ve vápně zorientoval nejlépe Madarčík a střelou v pádu srovnal na 2:2. V 80. minutě hosté trefili z trestného kopu tyč. Poslední slovo však patřilo domácím. V 87. minutě unikl po pravé straně Maťátko, přesným pasem našel na vápně Kupkára, který si míč ideálně převzal a vystřelil výhru 3:2.

„Velmi cenné vítězství, které naši hráči tvrdě vybojovali v samotném závěru." doplnili k utkání trenéři Roztok Zdeněk Otmar a Stanislav Klápště.

Branky: 15. a 87. Kupkár, 77. Maďarčík - 22. Soukup, 41. Vítkovič. Rozhodčí: Mařatka - Nesvadba, Pakula, ŽK: 0:2. Diváků: 70.  Roztoky: O. David - Jína, Mečíř, Mikolášek - V. Hornig, Maťátko, Jar. Nýdrle (85.Ginzl), D. David, Rudolf (72. Hnyk) - Kupkár, Maďarčík.

Bělá - Albrechtice 4:1 (2:0)

Na sobotní zápas přišlo Bělou podpořit velké množství fanoušků a to i přesto, že počasí bylo spíše podzimní. Na začátku zápasu zlikvidoval šanci hostů Jakubičko a poté se dlouho nic nedělo. Hrálo se od vápna k vápnu a téměř bez šancí. Domácí měli první větší až v 17. minutě, kdy Otmar střílel, ale jen do gólmana. Trochu to ale domácí hráče nabudilo a ve 23. minutě po akci Čokiny mohl vstřelit první branku Mach. Ale i z této akce byl pouze rohový kop. Ve 33. minutě už stadión jásal. To si po křídle zatáhl Mach míč, do úniku poslal Čokinu, a ten nahrál přesně Pavlatovi, jenž se už nemýlil - 1:0. Ve 37. minutě střílel Čokina těsně vedle, ale o minutu později po krásné akci Kosiny zvýšil na 2:0. Ve 39. minutě mohli hosté snížit, ale velkou příležitost zahodili.

Po deseti minutách druhé půle utekl po křídle Čokina, odcentroval před bránu a hostující Vrána srazil balón do své sítě - 3:0. V 61. minutě bělská obrana i s gólmanem úplně propadla a hostující Pumr snížil na 3:1. V 65. minutě mohlo být ještě hůře. Po rohovém kopu hosté hlavičkovali sice tvrdě, ale nad branku. V 78. minutě vykopl Jakubičko balón od branky, ten se k údivu všech dostal až k Čokinovi, který bez problémů zvýšil na 4:1. Hosté mohli snížit ještě ke konci utkání. Útočná akce ovšem skončila mimo bělskou branku, takže po výsledku 4:1 zůstaly body pro domácí.

Branky: 33. Pavlata, 39. a 78. Čokina, 56. vlastní (Vávra) - 61. Purm. Rozhodčí: Maruška - Rympler, Bukvička, ŽK: 1:2. Diváků: 150. Bělá: Jakubičko - Rypl, Jaroš, Huráň, Kosina, Beran (81. D. Hanč), Motejlek, Otmar (86. M. Hanč), Mach, Čokina (89. Vorel), Pavlata.

Jablonec n. J. - Rychnov 5:6 (3:4)

V divoké přestřelce viděli početní fanoušci celkem 11 gólů, pět žlutých karet a dvě červené... I přes snahu kapitána Jablonečku Davida Holmana, který vstřelil čtyři góly, si těsnou výhru a všechny body odvezli hosté z Rychnova.

Branky: 10., 16., 45. a 67. Holman, 77. Havlíček - 9. a 41. Maryško, 18. Procházka, 23. Dupač, 45. Feri, 57. Janků. Rozhodčí: Bohata - Šůma, Ježek, ŽK: 1:4, ČK: 1:1 (90. Hrbek - 74. Procházka). Diváků: 138. Jablonec n. J.: Vízek - P. Vrána, Neumann (46. Trepera), Havrda, Hrbek, Štěpánek, J. Vrána, Havlíček, Linek, Pičman, Holman.

Bozkov - Smržovka 4:2 (2:1)

V neděli se hrálo na Cihelném poli utkání mezi týmy ze spodní části tabulky, které potřebují každý bod. Domácí začali lépe a už ve 2. minutě vybojovali rohový kop, tomu dal ale Mazánek větší razanci a na míč nikdo nedosáhl. V 9. minutě měli hosté první šanci ke vstřelení branky, ale na centr před bránu také nikdo z nich nedosáhl. Ve 22. minutě po rohu zprava Balatka míč vytěsnil na další roh. Za dvě minuty Štěpánek přihrál do vápna na Balcara, jeho zblokovaná střela se dostala k Soudilovi, ten vystřelil, ale Čermák měl. Ve 30. minutě, po faulu na Soudila, kopal Červený přímý kop z 35 metrů, mířil k pravé šibenici, ale gólman míč vyrazil na roh. Ve 40. minutě Kobrle asi 10 metrů před vápnem poslal dělovku na bránu, kde míč v chumlu tečoval Jech k pravé tyči, a nedal tak gólmanovi šanci - 1:0. Chybu domácí obrany využil za dvě minuty Klaus, když Kobrle směřující k bráně s míčem nestihl míč kamkoliv zakopnout, Klaus míč mu sebral a zblízka zakončil - 1:1. Ale nakonec šli domácí přece jen veseleji do kabin, když v poslední minutě byl ve vápně podkopnut Jech a rozhodčí neváhal a nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Červený - 2:1.

Domácí věděli, že druhý poločas bude náročný a že hosté budou chtít za každou cenu zvrátit vítězství na svoji stranu. V 57. minutě šel hráč hostí na bránu stíhaný obránci a z dvaceti metrů nakonec vystřelil vedle. V 61. minutě uklidnil domácí hráče gól na 3:1, který vstřelil Štěpánek. S míčem se zprava prokličkoval až do vápna, kde z úhlu vystřelil a míč skončil k údivu všech a nikým netečovaný v síti - parádní gól. Jenže hosté zápas ještě zdramatizovali, když za šest minut zahrávali rohový kop, z něho gól přímo nepadl, ale po skrumáži se poté dostal míč ke Kobrovi, který ze 30 metrů propálil vše. A za dvě minuty zachránil domácí od vyrovnání skvělý Balatka, když vyrazil gólovku hostí. V 73. minutě se radovalo domácí publikum ze čtvrtého gólu, který vstřelil Červený ze 35 metrů dělovkou přímo do brány, před kterou byla skupina hráčů domácích i hostí. Jenže v tu chvíli pomezní zvedl praporek po ofsajdové postavení Šídy před brankářem a sudí gól neuznal. V 77. minutě měli hosté šanci po centru, když míč prošel před brankovou čárou až do autu, ale žádný z hráčů hostí míč nestihl tečovat. Ani roh v 81. minutě nepřinesl hostům kýženou branku. V 87. minutě se dostal před vápno Šída s míčem, ale dva obránci hostí ho secvakli mezi sebe a domácí zahrávali přímý kop z dobré pozice. K němu se postavil Červený a svojí výbornou kopací technikou zvýšil na 4:2 a zlomil poslední odpor hostů.

„Další ubojované vítězství, ale tentokrát s velikým pozitivem, že jsme v zápase ani jednou nemuseli otáčet skóre, vždy jsme vedli nebo to bylo nerozhodně. Všichni hráči a především gólman si zaslouží velkou pochvalu. Zvládli jsme těžký zápas i bez čtyř důležitých hráčů. Příští týden nás čeká velice náročné utkání se silnými Přepeřemi, které nám mají co vracet, ale věřím, že s tímto výkonem nepojedeme bez bodu," uvedl za Bozkov k utkání Michal Nesvadba.

Branky: 40. Jech, 45. a 87. Červený (první z penalty), 61. Štěpánek - 42. Klaus 1:1, 67. Kobr. Rozhodčí: Švec - Paulus, Zboroň, ŽK: 3:4. Diváků: 75. Bozkov: Balatka - Kurfiřt, Soudil, Kobrle, Maleček, Štěpánek, Mazánek, Havel, Červený, Balcar (84. Kasan), Jech (68. Šída). Smržovka: Čermák- Kobr, Sucharda (87. D. Nič), Vokuš, Frydrych, Brož, Jelínek, Klaus (66. Mlynář), Hnídek, Pěnička, P. Nič.

Držkov - Přepeře B 4:5 (1:2)

Na obou stranách byli střelci hattricku - Martin Kotyza a Aleš Vaníček, ale o gól nakonec vyhráli hosté, kteří si drží pěkné čtvrté místo tabulky.

Branky: 18. Batěk, 48., 81. a 82. Kotyza - 3., 55. a 61. Vaníček, 11. Tokan, 64. Trč. Rozhodčí: Kutílek - Ďörď, Šubrt, ŽK: 3:0. Diváků: 18. Přepeře B: Hyka - Abraham, Kubáček (77. Kvapil), Kupka, Císař, Novotný, Rakouš, Tokan (62. Horák), Trč, Cimbál, Vaníček.

Plavy - Lučany n. N. 2:1 (2:0)

V utkání mužstev ze středu tabulky slavili těsnou výhru domácí, když jejich vedení snížili hosté až minutu před koncem.

Branky: 19. vlastní (Sobotík), 32. V. Prousek - 89. Svozil. Rozhodčí: Urbánek - Smoleňák, Just, ŽK: 1:2. Diváků: 60.

Železný Brod B - Harrachov 3:4 (1:3)

V utkání hraném na brodské umělce měli první poločas lepší hosté, kteří vedli o dva góly a domácí už ve druhém poločase pouze snížili, ale nevyrovnali.

Branky: 34. a 73. Mařík (obě z penalty), 90. Šťastný - 10. a 63. Žemba, 30. Medal, 40. Berka. Rozhodčí: Matys - Bahník, Chládek, ŽK: 2:0. Diváků: 53. Železný Brod B: Mařík - Šťastný, Škaloud, Jelínek, Berka, Tunka, Musílek, Hyška, M. Kotlár, Vozka, Makula. Harrachov: Uhlíř - Kučera, Horáček, Barbořák, Vodseďálek, Medal, Kyncl, Veselý, Žemba, Halama, Berka.