I.B třída: Výhry Jablonečku a Bozkova poslaly na chvost Horní Brannou

29.10.2021 16:14:45 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Studenec,Horní Branná,Bozkov,Přepeře,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

Už 13. kolo I.B třídy východ přineslo více změn na chvostu tabulky než na jejím čele. První je totiž suverénně Držkov, který stíhá Mšeno a Plavy, a ti všichni své zápasy vyhráli. Z trojlístku na konci vyhrály Jabloneček a Bozkov, takže to odsunulo na úplný ocas Horní Brannou.

Mírová - Mšeno 0:6 (0:2)

Favorizované Mšeno se ujalo ve 14. minutě Novotným vedení a směřovalo k vítězství. Ve 31. minutě byl ovšem vyloučen domácí Marek Jíra a tím pozici hostů ještě usnadnil. Mírová pak v oslabení nedokázala čelit útokům hostů, Poločas byl ještě solidních 0:2, ale celkový výsledek 0:6. Hattricku dosáhl mšenský Jakub Obršlík, který už celkem nstřílel v sezoně 18 branek a je v této činnosti druhý v I.B třídě.

Branky: 14. Novotný, 38., 51. a 75. Obršlík, 73. a 80. Janalík. Rozhodčí: Mach - Plíva, Endler, ŽK: 1:0, ČK: 1:0 (31. Jíra). Diváků: 80.

Lučany n. N. - Jablonec n. J. 2:4 (0:2)

V boji o poslední místo Jabloneček v Lučanech nad Nisou zabral a díky lepšímu vstupu do zápasu vedl v poločase 0:2. Domácí v závěru snížili, ale hosté dokázali dvakrát odpovědět a udržet si cennou výhru.

Branky: 75. a 84. Röschl - 13. a 80. Havlíček, 43. Linek, 83. Tomíček. Rozhodčí: Ježek - Brycz, Kraus, ŽK: 4:2. Diváků: 65.

Bozkov - Albrechtice/ Jiřetín 4:2 (3:1)

Bozkov po spadnutí na poslední místo tabulky po delší době konečně zabral a v poločase vedl nad Albrechticemi 3:1 po gólech Červeného a dvou Balcara. Hned na začátku druhé půle pojistil domácí výhru Šikola a na tom nic nezměnilo ani snížení na konečných 4:2 Bělohlávkem.

Branky: 6. Červený, 14. a 40. Balcar, 46. J. Šikola - 37. Koldovský, 66. Bělohlávek. Rozhodčí: Bohuš - Štědrý, Cesar, ŽK: 3:1. Diváků: 50.

Smržovka - Přepeře B 4:1 (1:0)

V duelu sousedů v tabulce měla navrch domácí Smržovka. Až v závěru snížil za rezervu Přepeř na 3:1 Císař, ale domácí kontrovali Beránkem a o jejich výhře už nebylo pochyb.

Branky: 14. a 68. Sucharda, 49. Kedroň, 78. Beránek - 73. Císař. Rozhodčí: Bukvička - Rympler, Kořínek, ŽK: 2:1. Diváků: 100.

Studenec - Harrachov 3:1 (1:0)

V souboji podkrkonošských týmů se v 8. minutě ujali vedení domácí Exnerem. Ve druhém poločase zvýšil na 2:0 pro Studenec Čech. V 77. minutě sice snížil harrachovský Kyncl, ale Cejnar stvrdil domácí výhru na 3:1.

Branky: 8. Exner, 63. Čech, 88. Cejnar - 77. Kyncl. Rozhodčí: Čurda - Šůma, Lopuszynski, ŽK: 2:0. Diváků: 154.

Držkov - Horní Branná 7:1 (5:0)

Držkovský Lukáš Brož má v této sezoně skvělou formu, znovu nastřílel hattrick a celkem má na kontě za 13 kol už 32 gólů! Protože domácí hráči přidali ještě další branky a hosté přijeli v oslabené sestavě, tak výsledkem byla pohodová výhra vedoucího Držkova 7:1. Nic na tom nezměnilo ani vyloučení držkovského Justa v 71. minutě. Díky výhrám soupeřů padla Horní Branná po této vysoké prohře až na dno tabulky.

Branky: 5. Belšan, 14., 31. a 82. Brož, 28. Just, 41. Kotyza, 90. Vaníček - 55. Pešina. Rozhodčí: Zikmund - Havel, Jirák, ŽK: 1:0, ČK: 1:0 (76. Just). Diváků: 40.

Plavy - Jenišovice 4:0 (1:0)

Fotbalisté Plavů bojují o čelo tabulky, takže si šli za vítězstvím a v poločase vedli 1:0. Usnadnila jim to tvrdá hra hostů, kteří dostali celkem šest žlutých karet a jednu červenou. Přesilovka se pak v závěru projevila dalšími domácími góly do sítě Jenišovic.

Branky: 34. Toman, 56. Rimský, 72. Brezar, 90. Zajíček. Rozhodčí: Adam - Vachek, Brož, ŽK: 0:6, ČK: 0:1 (71. Vích). Diváků: 105.