Jabloneček nevyužil proti Suchdolu převahu a s nováčkem prohrál

09.08.2015 16:29:00 | Autor: Sokol Jablonec a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

Úvodní zápas sezony divizním fotbalistům Jablonce nad Jizerou výsledkově nevyšel. I když byli herně minimálně vyrovnaní, tak rozhoduje koncovka, a v té byl soupeř ze Suchdolu produktivnější.

Jablonec n. J. - Suchdol 1:3 (0:1)

Na začátku to bylo klasické oťukávání soupeřů, které utnul ve 14. minutě Michálek. Ten ze dvaceti metrů napřáhl a tečovaná střela do protipohybu Farského znamenala vedení nováčka. Jablonec převzal otěže a zaměstnával obranu hostí. Za tři minuty měl na noze vyrovnání Štemberk. Centr z levé strany se dostal až k němu, ale jeho střela našla jen obránce Suchdolu. Ve 29. minutě Štemberk pronikl do vápna, kde nastřelil jen brankáře, k odraženému míči se dostal Rozkovec a po jeho přiťuknutí Zemánek zamířil jen do rukavic Kubáta. Jablonec měl několik závarů a ani z nich nedokázal protlačit míč za záda brankáře.

Po změně stran se domácí prosadili v 50. minutě, kdy po trestném kopu vyrazil Kubát míč vysoko před sebe, míč si našel nejrychleji Povr a zavěsil. Začínalo se tedy odznovu a Jablonec nadále dobýval branku hostí. Ti se snažili precizně bránit a přes Kacafírka na hrotu se pokoušeli o kontry. V 67. minutě zahrávali Suchdolští roh, který vrátili do vápna na Vančuru, jenž hlavou na vzdálenější tyči našel volného Michálka, který se hlavou nemýlil. Jablonec tak musel znovu dotahovat. Největší šanci měl Karásek, jeho hlavička jen těsně minula tyč branky Kubáta. V 82. minutě šla Suchdol do brejku a po chybě Helma se prosadil Kacafírek, čímž zajistil nováčkovi tři body.

„Je to pro nás ztráta, protože jsme byli lepší, soupeř se ukázal jako houževnaté, bojovné mužstvo. O nápravu se tak musíme postarat příští týden na našem hřišti, kde musíme být potentnější," doplnil k utkání za Jabloneček David Holman.

Branky: 50. Povr - 14. a 67. Michálek, 82. Kacafírek. Rozhodčí: Dobrý - Musil, Hurych, ŽK: 0:2. Diváků: 254. Jablonec n. J.: Farský - Štemberk, Karásek, Halama, Helm (85. Hrbek) - Sedláček (77. Chropůvka), Krejčík, Rozkovec, Linka - Zemánek (84. Kozel), Povr.