Jaké složení mají divize a krajské fotbalové soutěže?

08.07.2014 19:02:44 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Jaké složení mají divize a krajské fotbalové soutěže?

Na konci června proběhl na jablonecké Střelnici losovací aktiv fotbalových soutěží Libereckého kraje, takže je vhodná příležitost si udělat přehled o účastnících krajských soutěží i divize. Nedošlo k tolika změnám, i kvůli tomu, že mnoho mužstev nechtělo postupovat výš.

To platilo pro krajský přebor směrem do divize, ale i pro okresní přebor Semilska směrem do krajské I.B třídy, kde mužstva ze Semilska zastoupí jablonecké Smržovka a Rychnov. Stalo se tak to, že poprvé v historii nepostupuje nikdo z Libereckého krajského přeboru do divize. Postup z ekonomických i dalších důvodů odmítly přeborník kraje Višňová, ale i druhé Semily (podrobnosti a zdůvodnění zde) i čtvrtý Bozkov. Třetí Pěnčín-Turnov B postoupit nemohl, protože v divizi hraje jeho áčko.

VTJ Rapid Liberec se dokonce po sestupu z divize přihlásil jen do I.A třídy, kam z vlastní vůle putoval i přes udržení z krajského přeboru i Sokol Doubí, díky tomu mohl ale ze třetího místa do krajského přeboru postoupit Košťálov.

V divizi tak z Pojizeří nadále pokračuje FK Pěnčín-Turnov a Sokol Jablonec nad Jizerou. Sestoupily Svitavy, FK Železný Brod a VTJ Rapid Liberec a výš šel tým Nový Bydžov-Nová Paka. Novými účastníky této soutěže jsou Benátky nad Jizerou, Česká Třebová, Týniště nad Orlicí a Český Brod.

V krajském přeboru pokračují SK Semily, FK Pěnčín-Turnov B, Sokol Bozkov, FK Sedmihorky a nově i FK Košťálov. V I.A třídě bude hrát sestoupivší SK Mírová pod Kozákovem, FC Lomnice nad Popelkou a v I.B třídě sestoupivší SK Jilemnice, Sokol Horní Branná, Sokol Rokytnice nad Jizerou a Sokol Rovensko pod Troskami.

Oproti minulé sezoně bude skupina východ I.B třídy výhradně jablonecko-semilská, zatímco skupina Západ liberecko-českolipská, protože liberecké Ruprechtice a Hodkovice nad Mohelkou, byly nyní z východu přeřazeny do skupiny západ.

Divizní soutěže začínají o víkendu 9. a 10. srpna, krajské soutěže by měly začít druhým kolem o týden později, tedy 16. a 17. srpna.

Divize C:

1. kolo: Sobota 9. 8. 17.00: Jablonec n. J - Dvůr Králové, Dobrovice - Živanice, Náchod - Vysoké Mýto, Letohrad - Český Brod, Ústí n. O. - Pardubice B. Neděle 10. 8. 17.00: FKP Turnov - Benátky n. J., Trutnov - Česká Třebová, Kutná Hora - Týniště n. O.

Krajský přebor:

Účastníci: Arsenal Česká Lípa, Velké Hamry, Bozkov, Doksy, Mšeno, Sedmihorky, Železný Brod, Košťálov, Pěnčín-Turnov B, Semily, Chrastava, Hrádek nad Nisou, Skalice, Višňová.

I.A třída:

Účastníci: Cvikov, Lomnice nad Popelkou, Harrachov, Doubí, Mírová pod Kozákovem, Desná, VTJ Rapid Liberec, Rynoltice, Frýdlant, Hejnice, Mimoň, Bílý Kostel, Stráž pod Ralskem, Krásná Studánka.

I.B třída západ:

Účastníci: Zákupy, Bílá, Rozstání, Osečná, Hrádek nad Nisou B, Hodkovice nad Mohelkou, Ruprechtice, Velký Valtínov, Bukovany, Loko Česká Lípa, Staré Splavy, Doksy B, Stráž nad Nisou, Bulovka.

I.B třída východ:

Účastníci: Rychnov u Jablonce nad Nisou, Zásada, Pěnčín u Jablonce, Jenišovice, Mšeno B, Plavy, Držkov, Rokytnice nad Jizerou, Velké Hamry B, Smržovka,  Jilemnice, Rovensko pod Troskami, Horní Branná, Železný Brod B.

Okresní fotbalisté znají jízdní řád nové sezony

Semilští fotbalisté do divize nejdou

Zhodnocení uplynulé fotbalové sezony:

Trenér Emil Šafář zhodnotil svou poslední sezonu u FKP Turnov

Trenér Zbyněk Houška je s devátým místem Jablonečku spokojený

Krajský přebor: Převládá spokojenost, pouze Mírová se loučí

I.A třída: Košťálov slaví třetí místo, ostatní týmy na jaře vyhořely

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny lidové architektury opět představí tradiční řemeslnou výrobu
Bratři Ebenové poprvé zahrají na Sedmihorském létě
Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky
Semilské kulturní léto 2020

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
10.07.: Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT