Krajský přebor: Převládá spokojenost, pouze Mírová se loučí

24.06.2014 17:13:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Turnov

Krajský přebor: Převládá spokojenost, pouze Mírová se loučí

S výkony i umístěním v krajském fotbalovém přeboru vládne spokojenost u pojizerských týmů SK Semily, FKP Turnov B, Sokol Bozkov i FK Sedmihorky, které navíc prošly radikální obměnou. Pouze Mírová se nedokázala vzpamatovat z podzimních změn a na jaře už nezískala ani bod, takže se s touto soutěží loučí.

 

SK Semily, 2. místo, 53 bodů

Po podzimu bylo mužstvo Semil třetí s 26 body, jaro mělo určitě lepší, ale nakonec na vytoužený vrchol nedosáhlo. „Na to, že nás trápil úzký kádr a zranil se klíčový hráč Hrmo, jsme nakonec s druhým místem spokojení. Škoda dvou domácích remíz s Doubím a Hrádkem, venku jsme jinak byli na jaře nejlepší," konstatoval semilský trenér Miroslav Procházka.

Vítězná Višňová avizovala, že jako vítěz přeboru postup do divize nepřijme, druzí fotbalisté Semil proto dostali od fotbalové asociace nabídku postupu místo ní, ale nakonec se rozhodli i oni nabídku odmítnout. Podrobnosti o tomto kroku najdete již v předchozím článku zde

Na jaře se vytvořila osa týmu Brett - Kočí - Šulc - Ježek, který byl jako útočník se 17 brankami za půl roku výborný. „Více jsem čekal od Vojty Hurta a konec sezony měl dobrý Hartman," připomněl semilský lodivod. Podle Procházky se týmu nejméně na jaře povedly utkání s Bozkovem a Sedmihorkami a domácí již vzpomínané remízy, ostatní utkání s Višňovou, Turnovem a venku tři utkání na Českolipsku byla dobrá.

Příprava začne týmu SK Semily již 12. července utkáním s Novým Borem na hřišti v Semilech od 17.30, 16. 7. pokračují utkáním s juniorkou Jablonce v Sedmihorkách, 19. 7. je čekají od 17.30 v Semilech Velké Hamry, 26. 7. od 10.30 v Semilech Frýdlant, 2. 8 od 17.00 v Semilech Chrastava a poté zřejmě ještě dvě další utkání.

Už jsou známy i některé změny v semilském týmu. Vrátit by se měl brankář Koudelka z hostování v Ruprechticích, přijít by měli Jaroslav Nesvadba z Táborska, Pavel Bína ze Slovanu Liberec a jednat se bude o prodloužení hostování turnovských Havlína, Ježka a V. Hurta, ke kterým by mohl přibýt ještě D. Hurt. Do přípravy by se měli zapojit i dorostenci Hradecký, Sládek a Seifert.

„Fotbal v Semilech může pokračovat hlavně díky partnerům klubu, kterými jsou Charvát-Axl Jiří Charvát, RTV Michal Kupka a někteří další," doplnil na závěr trenér SK Semily Miroslav Procházka.

Střelci SK Semily v sezoně: 17 - Ježek, 7 - Šulc a Havlín, 5 - Hrmo, 4 - V. Hurt, Buček, 3- Hartman, Močkovský, 2 - Kázmer, Klazar, Kočí, Kysela, Zonyga, 1 - Mich. Hájek, Vávra, Vrchovský, Bohatý, Seifert a Horák.

FK Pěnčín-Turnov B, 3. místo, 48 bodů

Určitě kladně bilancovat mohou sezonu rezervy FKP Turnov, která nakonec zůstala jen 6 bodů od první příčky. „Hodnotím celou sezonu pozitivně. Mladí kluci Kunst, Tvrdý a Nedošetko dostali za výkony v rezervě šanci zahrát si v několika zápasech i za áčko a právě proto B tým slouží," byl potěšený trenér Josef Petřík.

V některých zápasech ale mohly být na škodu přílišné obměny týmu. „Vše fungovalo dobře, ale je pravda, že v posledních zápasech už jsme možná hráli až moc omlazení a chybělo trochu zkušeností," upozornil Petřík.

Oporami týmu určitě byli zkušení Matoušek s Kratochvílem, dalšími stavebními kameny byli v ofenzívě Jan Škréta a Jan Zdražil, ale chytili se i mladí hráči. Příslibem do budoucna jsou určitě šestnáctiletí Matěj Randák a Štěpán Veber, kteří v závěru jara odehráli několik zápasů.

Sokol Bozkov, 4. místo, 45 bodů

Po velmi úspěšné podzimní části soutěže vstoupil Bozkov do jarních bojů na dvou frontách. První soutěží byl pohárový zápas a výhra 5:1 nad Horní Brannou, která znamenala postup do druhého kola. Prvním zápasem v přeboru bylo derby v Semilech, a to vyšlo Bozkovu parádně, když vítězstvím 2:1 odčinil podzimní domácí debakl. Ve druhém kole porazil tým omlazené Sedmihorky a v týmu zavládla pohoda, jenže až moc velká. Hned následující tři kola poté hráči nezvládli a přišly tři porážky v řadě bez vstřelené branky.

„To by nahlodalo i zkušenější mužstva než to naše, proto byly výsledky celé jaro jako na houpačce. Naštěstí ztráceli i naši soupeři, a tak stále existovala šance umístit se na medailové pozici," uvedl trenér Bozkova Milan Mayer.

Po remíze se silným Mšenem následovala dvě povinná vítězství nad Mírovou a Desnou, tím se Bozkovští vrátili do hry o medaile. Bylo ovšem potřeba vyhrát ve Višňové. Po slibném prvním poločase se to nepodařilo a domácí zápas otočili ve svůj prospěch. Následovala ostudná prohra na hřišti sestupující Mimoně a poslední utkání s béčkem Turnova už bylo jen rozlučkové, a to nejen pro celé mužstvo, ale hlavně pro Libora Nesvadbu. „Tento úžasný hráč a nejlepší střelec Bozkova v historii se ve svých 40 letech rozhodl ukončit svou bohatou hráčskou kariéru a nám nezbývá než mu za vše co pro Bozkov udělal poděkovat," dodal Mayer.

Bozkov ovšem na jaře bojoval na dvou frontách, tou druhou byl krajský pohár. V něm Bozkov prošel přes Horní Brannou, Sedmihorky, Velké Hamry a Turnov B až do finále s Chrastavou. To se odehrálo v Bozkově, ale bohužel skončilo prohrou 3:4, která znamenala konečné druhé místo.

„Na jaře jsme svou pozici neobhájili, příčinou byl pokles formy, neustálená měněná sestava, často z různých důvodů a mnoho inkasovaných branek. Přesto se povedlo získat 19 bodů a skončit na čtvrtém místě. I přes mírné zklamání z toho, že jsme zůstali těsně pod stupni vítězů a v poháru také pod vrcholem, můžeme tuto nováčkovskou sezonu hodnotit kladně a s odstupem času zjistíme, že i tato umístění jsou velkým úspěchem bozkovské kopané," dodal na závěr bozkovský trenér.

Hráči, kteří hráli v této sezoně za Bozkov: Maňák P., Zemánek L., Sedláček D., Liďák J.,Červený P., Jíra M., Kobrle D., Coufal J., Plátek L., Kubán M., Krejčík A., Mazánek T., Makula K., Feri R., Nesvadba L., Aster P., Havel M., Prousek R., Burnus R., Doubek M.

Střelci týmu: Havel 14, Nesvadba 13, Jíra 11, Coufal 10, Aster 6, Plátek a Červený po 5, Feri, Mazánek a Makula po 3, a Prousek 2.

FK Sedmihorky, 6. místo, 39 bodů

Podzim v Sedmihorkách probíhal jako na houpačce s dobrými i špatnými výkony, jako se dělo už posledních sedm let. Proto se vedení odhodlalo k radikálnímu kroku, odvolalo trenéra Jiřího Tymicha a na jeho místo dosadilo bývalého trenéra mládeže v Sedmihorkách Bohumila Dvořáka, který měl provést generační výměnu.

„Nebylo to pro nás vůbec lehké i kvůli kamarádským vazbám k hráčům, ale ukázalo se, že to bylo správné," uvedl sportovní ředitel FK Sedmihorky Ondřej Staněk.

Dorostenci se totiž chytili své šance a předváděli velmi slušné výkony, doma vyhráli všech sedm zápasů. „Jaro se jevilo mnohem líp, všichni chtěli trénovat. Některá utkání hráčům scházelo štěstí a někdy jej ztratili nezkušeností, ale celkově to bylo dobré," byl spokojený Staněk.

Nejvíc branek vstřelil Martin Špína, ale tým především těžil ze sehranosti a vyhrál na jaře celkem osm ze 13 zápasů a v jarní tabulce byl na druhém místě. „Všichni hráči si zaslouží pochvalu, ale k velkým výkonům se rozehrál stoper Michal Marek. Ostatní se mu snažili přiblížit," dodal sportovní ředitel.

Tým začíná přípravu 13. července. Kádr by měl zůstat pohromadě, možná ještě další dorostenci se posunou výš a z juniorky Jablonce by měl přijít Aleš Vaníček. „Poděkování za jaro patří trenérovi a realizačnímu týmu, jak to zvládli nad očekávání dobře," doplnil na závěr Staněk.

SK Mírová p. K., 14. místo, 4 body, sestup

Velmi těžko lze hodnotit sezonu fotbalistů z Mírové pod Kozákovem. „Přesně před rokem jsme kývli na možnost hrát krajský přebor. Bohužel jsme v přestávce ztratili opory týmu a nedokázali je nahradit. Další ztráty přišly v zimní pauze," konstatoval vedoucí mužstva Mírové Jiří Kadlec.

Obměněný tým se v jarní části dlouho sehrával a i když několik zápasu odehrál docela dobře, tak nedokázal bodovat. „Porážka za porážkou se samozřejmě odrazily na psychice hráčů. Všem přesto patří veliký dík  za to, že soutěž dohráli. Nyní musíme doplnit hráčský kádr a mančaft restartovat, tak aby by schopen odehrát I.A třídu," dodal Kadlec.

Konečná tabulka krajský přebor:

1. Višňová              26  17   3    6    65:43    54
2. Semily                26  16   5    5    66:34    53
3. FKP Turnov B       26  14   6    6    57:33    48
4. Bozkov               26  14   3    9    77:56    45
5. Doubí                 26  12   5    9    44:35    41
6. Sedmihorky        26  11   6    9    43:32    39
7. Skalice               26  10   9    7    51:41    39
8. Mšeno                26   9  12    5    69:37    39
9. Č. Lípa               26  10   5  11    49:40    35
10. Hrádek             26    9   7  10    42:46    34
11. Doksy               26    8   9    9    37:41    33
12. Desná               26    7   3  16    40:65    24
13. Mimoň              26    4   6  16    43:82    18
14. Mírová              26    1   1  24    22:120    4 

Semilští fotbalisté do divize nejdou

Další zhodnocení fotbalové sezony:

Trenér Emil Šafář zhodnotil svou poslední sezonu u FKP Turnov

Trenér Zbyněk Houška je s devátým místem Jablonečku spokojený

I.A třída: Košťálov slaví třetí místo, ostatní týmy na jaře vyhořely

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Všechna jarní utkání krajského přeboru:

FOTO: Semily těsně vyhrály v Desné, ale Višňovou už nedohnaly

Bozkov na závěr přeboru zdolal Turnov B a Mírová podlehla Sedmihorkám

FOTO: Semilští fotbalisté se protrápili s Mírovou k povinné výhře

Sedmihorky a rezerva Turnova vítězné, Bozkov znovu bez bodu

Bozkov měl Višňovou na lopatě, ale nakonec nemá ani bod

Rezerva Turnova rozstřílela Mírovou, Semily na Mšeně pouze remizovaly

Semily i přes ztrátu udržely vedení v přeboru. Vyhrály Sedmihorky i Bozkov

Krajský přebor: Tři výhry pojizerských mužstev na hřištích soupeřů

Jistou výhrou nad Doksy potvrdila rezerva Turnova třetí místo v přeboru

Krajský přebor: Martin Ježek zařídil hattrickem výhru Semil v České Lípě

Mírovští hráči si dojeli pro další nářez do Višňové

Krajský přebor: Semilský útočník Martin Ježek zdeptal Skalici pěti góly!

FOTO: Zmar fotbalistů Semil proti Hrádku

Krajský přebor: Bozkov, Sedmihorky i Turnov B konečně za tři body

Černá sobota pro tři týmy z krajského přeboru

Semily v Sedmihorkách zklamaly, derby jednoznačně ovládli domácí

FOTO: Semily pokořily první Višňovou

FOTO: Derby Semil s Turnovem B rozhodl dvěma brankami Ježek

Krajský přebor: Bozkov vyhrál druhé derby v řadě a stíhá první Višňovou

FOTO: Bozkov oplatil domácí porážku a vyhrál v Semilech

Martin Ježek: Velkou motivací je pro mě postup do divize

Krajský přebor: Shrnutí příprav a změny v kádrech mužstev z Pojizeří

Jaké bylo hodnocení po podzimu:

Pět týmů krajského přeboru hodnotí podzimní část sezony

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny lidové architektury opět představí tradiční řemeslnou výrobu
Bratři Ebenové poprvé zahrají na Sedmihorském létě
Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky
Semilské kulturní léto 2020

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
10.07.: Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT