Jasná výhra Lomnice nad Brannou, Semily bodovaly potřetí v řadě

24.04.2019 18:22:59 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Libštát,Košťálov,Horní Branná,Semily,Lomnice nad Popelkou

V I.A třídě bylo v sobotu na programu derby Lomnice - Horní Branná a domácím se povedlo napravit prohru s Košťálovem jasnou výhrou 5:0. Košťálov/ Libštát remizoval s Pěnčínem, přestože hrál téměř 60 minut v oslabení o vyloučeného Patku. Potřetí v řadě bodovaly Semily, když remizovali na trávníku silné Mimoně.

Lomnice n. P. - Horní Branná 5:0 (1:0)

V 11. minutě se po vyhazování Portyka dostal k míči Gaubman, ale trefil tyč. V 15. minutě T. Veg střílel těsně mimo. K šanci se dostali i hosté, ale Přibyl včas zasáhl. Ve 26. minutě pálil Gaubman mimo a šanci Drusana ze standardky chytil brankář Vrána. Ve 30. minutě po rohu Drusana mířil Gaubman hlavou mimo, po samostatné akci Gaubmana vzápětí střílel mimo i Portyk. Ve 37. minutě po centru Drusana, Gaubman nahrál Drahoňovskému, který konečně otevřel skóre zápasu.

Ve 49. minutě po rohovém kopu Drusana nakrátko s Dlouhým centr zužitkoval Gaubman - 2:0. V 53. minutě se individuálně prosadil Janata, ale střela z velkého vápna šla těsně mimo. V 58. minutě Drahoňovský našel T. Vega - 3:0. V 63. minutě zahrával Drusan trestný kop po faulu na Portyka, a bylo to 4:0! V 71. minutě Starý předal Dlouhému a jeho dalekonosnou střelu vyrazil gólman Vrána. V 74. minutě uzavřel skóre zápasu na 5:0 po nahrávce Janaty hlavou Gaubman. pak měli menší šance hosté, ale už stav nezkorigovali.

„Chtěli jsme napravit prohru s Košťálovem, ale první poločas nebyl povedený. Druhá půle už byla z naší strany dobrá a potvrzená i čtyřmi góly. Soupeř zřejmě ve druhé půli odpadl," řekl k zápasu trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

„Přijeli jsme k zápasu oslabení o Šimůnka, Dušana Paulů a Šimka, a domácím odolávali pouze první poločas. Ve druhé půli, obzvlášť po odchodu Pešiny, se naše hra doslova rozsypala a prohra o "bůra" je alarmující. Před nedělním zápasem doma s Doubím, bude mít trenér Koldovský hodně práce zvednout silně pokleslou morálku týmu," hodnotila zápas lavička Horní Branné.

Branky: 37. Drahoňovský, 49. a 74. Gaubman, 58. T. Veg, 64. Drusan z penalty. Rozhodčí: Zboroň - Smoleňák, Švajdler, ŽK: 0:1. Diváků: 70. Lomnice: Přibyl - Dlouhý, Bryscejn, Starý, J. Veg (46. Sehnoutek) - Portyk, Drusan, Gaubman, Janata - Drahoňovský (59. Maňhal), T. Veg (67. Morávek). Horní Branná: Vrána - Gaudel, Strmeň, David Paulů, Pešina (67. Rychtr), Kobrle, Sládek (51. Hrdina), Jirousek, J. Paulů, Fiedler, Jón.

Mimoň - Semily 1:1 (1:1)

Hosté začali znovu aktivně a ve 13. minutě se ujali vedení gólem Peškara, který obešel i domácího brankáře a doklepával míč do prázdné. Na obou stranách se poté neujalo několik šancí, když Semilští nadále zlobili z protiútoků. Dlouho se jim dařilo i uhlídat nebezpečného domácího útočníka Hřebena, ale ve 35. minutě se přeci jen jednou prosadil a srovnal na 1:1.

V 80. minutě semilský brankář Zamastil chytil nařízenou penaltu za faul Klímy při standardní situaci, a měl tak velký podíl na zisku bodu pro svůj tým.

„Chtěli jsme navázat na předchozí zápasy, což se nám povedlo a bodovali jsme i proti silné Mimoni. Hráči už se těší na příští utkání s Jenišovicemi," doplnil trenér Semil Jan Brett.

Branky: 35. Hřeben - 13. Peškar. Rozhodčí: Pavlů - Lopuszynski, Kutílek, ŽK: 3:2. Diváků: 150. Semily: Zamastil - Sůva (65. Hruška), Chlupáč, M. Hradecký, Peškar, Zelenka, Káňa, Podzimek, Adamec, Klíma, Bohatý (88. O. Hradecký).

Košťálov/ Libštát - Pěnčín 2:2 (2:1)

Ve 14. minutě přišla krásná kombinační akce, kdy nahrál Grosu na kapitána Janatu, a ten přihrávkou mezi obránce vyslal Holoviče, který z úhlu propálil brankáře - 1:0. V 19. minutě hosté byli blízko vyrovnání, kdy hostující hráč střílel z hranice pokutového území, ale brankář Průcha pokus zneškodnil. Ve 21. minutě domácí odskočili na dvoubrankový náskok, když se z trestného kopu trefil Karel Janata. Ve 24. minutě se zrodila šance hostů, kdy Klazar vykopával balon z brankové čáry. O minutu později pěnčínský Paldus dostal centrovaný balón na zadní tyč, ale hlavou mířil vedle .Ve 33. minutě došlo ke klíčovému momentu zápasu - domácí Patka srazil unikajícího hráče, dostal červenou kartu a z následného trestného kopu se trefil Nemyrovskyy - 2:1.

Ve 46. minutě hosté vyrovnali na 2:2, kdy se přímo z voleje z hranice vápna trefil Záveský. V 60. minutě přišla šance hostů dva na jednoho host. Pumrle dostal balón na zadní tyč a k překvapení všech netrefil prázdnou branku. Domácí s vypětím všech sil ubránili remízu. Pro domácí měl bod cenu zlata, když hosté nevyužili několik jasných příležitostí.

Branky: 15. Holovič, 21. K. Janata - 34. Nemyrovskyy, 46. Záveský. Rozhodčí: Jirák - Bohata, Šůma, ŽK: 2:4, ČK: 1:0 (33. Patka). Diváků: 169. Košťálov/ Libštát: Průcha - Patka, Klazar, Vancl, Kosina, Koldovský, Holovič (73. Baudyš), Cerman, Grosu (86. J. Lukeš), Sádek, K. Janata.