Jičínskou cykloligu 2018 zakončil tradiční závod na Tábor

22.08.2018 20:36:25 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Český ráj,Lomnice nad Popelkou

Ve středu 15. srpna se uskutečnil již poslední závod Jičínské cykloligy pro rok 2018. Jelo se již tradičně na vrch Tábor s hromadným startem v Bradlecké Lhotě. Na start závodu se postavilo rekordních 44 závodníků, kteří se museli poprat nejen s těžkou tratí, ale i horkým počasím, které vládne letošnímu létu.

S tratí se nejlépe vypořádal a získal zasloužené vítězství Lukáš Kunt (Ghost Team) v nádherném čase 14:03, ihned za ním obsadil druhou příčku Jiří Šorm (Favorit Brno) v čase 14:16 a na třetí místo se probojoval Michal Kubíček (Sparta Praha) v čase 14:47. Mezi dorostenci zcela jasně zvítězila letošní kometa Martin Kubišta (Bakako Nová Paka) v čase 15:58, muži B ovládl Martin Šlégl (Lawi Granfondo) v čase 16:02, veterány vyhrál Jiří Holas (Cyklopoint Jičín) v čase 16:09, dorostenky Karolína Špicarová (Cyklo Špicar Jilemnice) v čase 18:33 a kategorii ženy vyhrála Kateřina Maternová (Mapei) v čase 19:47.

Všichni ale s napětím očekávali souboj dvou vedoucích závodníků o celkového vítěze, a to mezi Tomášem Malíkem (SSC Železný Brod) a Ondrou Švandou (SportRaces Issac Team), kteří měli stejně bodů a oba škrtali jeden závod. K překvapení nedošlo, oba získali i po posledním odjetém závodě shodný počet bodů (455).

„Jičínská cykloliga pro rok 2018 tak nemá opět jednoho vítěze, ale rovnou dva, čímž nám zamotali hlavy, protože jsme museli rozhodnout o celkovém vítězi. Dalším rozhodujícím kritériem byla jednotlivá umístění v jednotlivých závodech a zde byl lepším jezdcem a zaslouženým vítězem Tomáš Malík z SSC Železný Brod! Tímto mu za tým organizátorů ještě jednou gratulujeme!," uvedla Martina Hrdinová.

Na třetí místo se probojovala stálice Jičínské cykloligy Martin Šlégl z Lawi Granfondo se 408 body a zároveň vyhrál i svou kategorii muži B (40-49 let), čtvrté místo uhlídal Jiří Holas z Cyklopoint Jičín s 390 body a tím vyhrál kategorii veteránů a páté místo získal zcela zaslouženě Martin Kubišta z Bakako Nová Paka s 372 a vyhrál s velkým náskokem kategorii dorostenců. Kategorii dorostenky vyhrála oddílová kolegyně Martina Kubišty - Aneta Staňková se 104 body před Karolínou Špicarovou (Cyklo Špicar Jilemnice), která získala 101 bodů. Kategorie ženy nebyla pro letošní rok vyhlášena.

„Na závěr nezbývá, než všem ještě jednou poděkovat k dosaženým výsledkům a za to, že se pravidelně Jičínské ligy zúčastňuje kolem 80 závodníků během uskutečněných osmi závodů. Dále děkujeme všem sponzorům za věcné ceny - hlavnímu sponzorovi Cyklo Ski J. Žitnik Lomnice nad Popelkou, dále firmě Kola Šír Lázně Bělohrad, sklárnám v Železném Brodě, které věnovaly krásné skleněné ceny vítězům jednotlivých kategorií, firmě IB Alcudia a jejímu zástupci Davidu Hyskovi, která věnovala krásné poháry. Přeji všem klidné dojetí letošní cyklistické sezón a přes zimu nabrání nových sil do další cyklické sezony," dodala za pořadatelský tým Hrdinová.