Jilemnicko: Kvůli přívalům sněhu padaly stromy a bourala auta

05.01.2012 20:24:34 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vrchlabí,Jilemnice

Jilemnicko: Kvůli přívalům sněhu padaly stromy a bourala auta

S následky silného větru a srážek se potýkali od čtvrtečního rána hasiči v Libereckém kraji. Nejtěžší byla situace na Jilemnicku, kde vyjížděli k odstraňování popadaných stromů a dopravním nehodám.

Zatímco v jiných krajích měli náročnou už noc, tak v našem kraji se počasí více projevilo až během čtvrtečního dne. Strom přes komunikaci odstraňovali hasiči v Hrabačově nebo Horní Sytové.

V části obce Valteřice také zasahovali u dopravní nehody, kde skončil vůz Subaru Legacy mimo vozovku. Jilemničtí hasiči provedli protipožární opatření a pomohli zdravotníkům přenést z vozu zraněnou ženu. „Po došetření nehody policisty jsme byli provést likvidační práce a auto vytáhli pomocí navijáku zpět na silnici," popsal velitel družstva František Hanč.

Snímky ve fotogalerii jsou právě z dopolední situace na Jilemnicku a ve Vrchlabí.

Problémy byly i na silnicích a železnici

K dopravní nehodě vyráželi ve čtvrtek po desáté hodině i liberečtí hasiči, a to do Jeřmanic k havarované dodávce se Škodou Fabia. Komplikace mohli zaznamenat řidiči na hlavním tahu I/10 na Harrachov, který byl od Desné do Harrachova uzavřen pro kamionovou dopravu kvůli nesjízdnosti. Odpoledne už ale byl opět otevřen. Více o komplikacích v Harrachově zde.

Silný vítr způsobil komplikace kromě silnic i na železnici. Kvůli spadlému stromu byla na hodinu uzavřena trať mezi Velkými Hamry a Tanvaldem. Odpoledne nejezdila "zubačka" z Tanvaldu do Harrachova, kde uvízl porouchaný motorový vlak. Od 1 hodin proto byla v úseku Tanvald - Harrachov a zpět zavedena náhradní autobusová doprava. Předtím kvůli problémům na silnici nejezdily ani náhradní autobusy.

Související články:

Obrazem: Ranní chumelenice pokryla Jablonec

Obrazem: Ranní chumelenice pokryla Jablonec

Bude hodně foukat. A připadne až půl metru sněhu

Vlaku na zubačce selhaly brzy. Prořítil se třemi zastávkami

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mikulášská nadílka v turnovské Ponorce

Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace se letošní rodinné setkání s Mikulášem, andělem a čertem v pátek 4. prosince v turnovské Žluté ponorce uskuteční! Setkání bude tentokrát probíhat venku, po rodinách za omezeného počtu osob a bez doprovodného společného programu. Pro účast je nutné si domluvit a rezervovat termín viz kontakty. Setkání s M.A.Č. probíhají klidně - individuálně (po rodinách, skupinkách). Přihlášky: 722 642 287, 481 311 364, info@ponorkaturnov.cz.

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj zvažuje kvůli zrušení superhrubé mzdy zastavení dotací a investic
Řidič na mokré vozovce u Železného Brodu narazil do svodidel
O značku regionální produkt Český ráj je zájem, obdrželi ji noví výrobci
Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
Vánoční strom stojí od 24. listopadu na turnovském náměstí

Nejčtenější články

24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách
23.11.: Hrad Roimund u Jítravy získal jméno po králi Karlu IV.
24.11.: Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT