Jilemničtí futsalisté chtějí v domácí odvetě vrátit Brnu porážku

18.02.2016 15:55:35 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

V hale v Brně Lužánkách se hrálo v sobotu 13. února první čtvrtfinálového utkání play off Celostátní ligy mezi domácím týmem a SK Sico SC Jilemnice. Hosté byli favorizovaným domácím vyrovnaným soupeřem, ale nakonec Brno vede 1:0 na zápasy po výsledku 4:2. Odveta se hraje už v sobotu v Jilemnici.

GIOIA B2Balance Brno - SK Sico SC Jilemnice 4:2 (2:1)

Utkání začalo opatrně a oba celky hrály na jistotu. Domácím se podařilo jít Levčíkem do vedení. To jilemnické hráče vyburcovalo k aktivitě, což stvrdil Kraus vyrovnávací brankou. Za necelé dvě minut však posunul domácí opět do vedení Cenek a stav 2:1 byl i poločasovým výsledkem.

Ve druhé půli nabil ostrými Klimeš a přesnou střelou k pravé tyči zvýšil náskok Brna na dvě branky. Tento gól zbavil domácí nervozity a mohli hrát víc v klidu. Hosté se samozřejmě snažili zkorigovat stav, ale jejich snaha končila na účelně organizované hře domácích. Ti si pojistili výhru čtvrtým gólem Tomáše Prokeše. Jilemničtí ještě ale nehodili flintu do žita a na rozdíl dvou branek snížil Paulů. I přes jejich velkou snahu si však Brno posledních pět minut pohlídalo, i přes slibné šance hostů.

Branky: 9. Levčík, 16. Cenek, 23. Klimeš, 31. Prokeš - 14. Kraus, 35. Paulů. Rozhodčí: Tománek, Mikoška, ŽK: 2:1. Brno: Kunický, Koplík, Cenek, Presl, Macko, Levčík, Klimeš, Hanuš, T. Prokeš. Jilemnice: Pivoňka, Šnorbert, Ondruš, Majtaník, Srkal, Fišar, Machát, Nemeth, Paulů, Kraus, Nikrmajer.

Výsledky dalších utkání play off: Polička - Dobříč 7:2, Větřní - Zlín 5:2, Chemcomex Praha - Moravská Třebová 9:1.

Už v sobotu 20. února v Jilemnici budou chtít domácí v odvetě vrátit úder, aby si udrželi naději na postup. Utkání začíná v 18 hodin ve Sportovní hale v Jilemnici v Metyšově ulici naproti nemocnici. Od 14.30 proběhnou v předzápasech utkání žáků a veteránů. Fanoušci, kteří přijdou podpořit domácí tým v boji o Final four, mají v hale jedno pivo a párek zdarma.