FOTO: Jubilejní třicátý Benešovský maraton vyhrál Tomáš Šťastný

22.10.2017 18:31:31 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Benešov u Semil,Háje nad Jizerou

FOTO: Jubilejní třicátý Benešovský maraton vyhrál Tomáš Šťastný

Už 30. ročník maratonského běhu a 10. ročník půlmaratonu v Benešově u Semil se konal v sobotu 14. října. Hlavní závod, tedy Enervit Benešovský maraton Pojizeřím, vyhrál Tomáš Šťastný z PSK Olymp Praha, který silniční dvouobrátkovou trať zaběhl v čase 2:52:00 hodiny.

Druhý skončil další Pražák Leoš Kafka v čase 2:54:55. Třetí muž v cíli byl Filip Zelenka z Dolních Počernic v čase 2:57:01. Ten ve finiši svedl souboj s vítězem kategorie 45 - 54 let Jaroslavem Chramostou, který nakonec doběhl za 2:57:32. A jako čtvrtý borec pokořil magickou hranici tří hodin.

Trasa závodu vede z Benešova u Semil (Podmošna) příjemným údolím proti proudu řeky Jizery do Dolní Sytové, tedy do úvodní obrátky mírně stoupá. V soutěži žen letos chyběla rekordmanka Michaela Dimitriadu. Celý závod držela první místo Kamila Věchotová z AC Čáslav - 3:44:25. Druhá proběhla cílem nejlepší žena nad 45 let Martina Vorlová z MK Kladno za 3:59:22.

Benešovský maraton Pojizeřím 2017 Zbylé veteránské kategorie vyhráli Miroslav Kucko z Liberce (55 - 64 let) - 3:24:36 a nad 65 let Jiří Kutiš z MK Kladno za 4: 05:43. Závod si dal i vozíčkář Jan Strcula, který jel na klasickém vozíku a odrážel se hůlkami a dorazil do cíle v čase 3:24:38.

Jubilejní byl i desátý ročník Enervit Benešovského půlmaratonu Pojizeřím. Ten vyhrál vítěz jeho úvodních čtyř ročníků Jiří Čivrný mladší. Ten běžel od začátku sám a v cíli byl v čase 1:14:08. Druhý proběhl cílem Roman Koravský za 1:20:39 a třetí David Salaba za 1:22:19.

V soutěži žen vyhrála vítězka mladic Gabriela Veigertová z Jičína za 1:29:45. Druhá byla vítězka kategorie nad 45 let Dagmar Kynčlová z Jilemnice 1:31:29. Třetí půlmaratonkyní byla Petra Sklenářová z Mladé Boleslavi za 1:32:25.

Dvě jubilea v rámci jediného závodu oslavili pořadatelé novinkou navíc - Fit Benešovskou desítkou, měřeným lidovým během na 10 km. V čase 43:59 ho vyhrál domácí Jiří Lukeš. V ženách byla první Věra Bělková za 50:26.

Kompletní výsledky pod článkem ke stažení. Kompletní fotogalerie Karla Čermáka ze závodu zde

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: V Benešovském maratonu obhájil vítězství Radek Brunner
FOTO: Benešovský maratón Pojizeřím zaznamenal rekordní účast
FOTO: Benešovský maraton Pojizeřím má letos na obou tratích nové vítěze
Prvním maratoncem v cíli Cogan, poloviční trať už potřetí vyhrál Čivrný
FOTO: Na Benešovském maratonu znovu překonávali rekordy

Ke stažení

Benešovský maraton Pojizeřím 2017 | Benešovský půlmaraton 2017 | Benešovská desítka

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 44 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Turnově proběhla výměna varovných sirén

V souvislosti s technickým vývojem a množstvím různorodých mimořádných událostí došlo na území města Turnova k výměně starých rotačních sirén. Rotační sirény byly postupně nahrazovány novými elektronickými sirénami, které mimo jiné mohou vydávat různé druhy akustických varovných signálů. Mohou poskytnout mluvenou informaci o druhu mimořádné události, které zajistí včasnou a správnou reakci obyvatelstva na varovný signál.

Krajská knihovna využije dotaci z EU na zkvalitnění prostředí

Krajská vědecká knihovna v Liberci využije finanční dotaci z EU ve výši 33 milionů korun pro zkvalitnění prostředí knihovny a ochrany fondu. Vedení knihovny prostory pravidelně udržuje a opravuje, avšak vzhledem k tomu, že budovu v průběhu roku navštíví cca 350 000 lidí (1500 denně) a ročně se zde koná více než 1000 akcí (pravidelné koncerty, přednášky, výstavy a další aktivity pro veřejnost), je zařízení knihovny mnohde velmi opotřebované. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků pátého jarního kola
Třetí Kolín byl nad síly Turnova
Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2017 získalo šest osobností
V Turnově zakázali hazard v památkové zóně
Den IZS v Liberci obohatili také hasiči

Nejčtenější články

22.04.: Přehled fotbalových výsledků pátého jarního kola
21.04.: Ženy TJ Turnov jsou vítězkami 2. ligy!
20.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 20. až 22. dubna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT