22.10.2017 18:31:31 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Benešov u Semil,Háje nad Jizerou

Už 30. ročník maratonského běhu a 10. ročník půlmaratonu v Benešově u Semil se konal v sobotu 14. října. Hlavní závod, tedy Enervit Benešovský maraton Pojizeřím, vyhrál Tomáš Šťastný z PSK Olymp Praha, který silniční dvouobrátkovou trať zaběhl v čase 2:52:00 hodiny.

Druhý skončil další Pražák Leoš Kafka v čase 2:54:55. Třetí muž v cíli byl Filip Zelenka z Dolních Počernic v čase 2:57:01. Ten ve finiši svedl souboj s vítězem kategorie 45 - 54 let Jaroslavem Chramostou, který nakonec doběhl za 2:57:32. A jako čtvrtý borec pokořil magickou hranici tří hodin.

Trasa závodu vede z Benešova u Semil (Podmošna) příjemným údolím proti proudu řeky Jizery do Dolní Sytové, tedy do úvodní obrátky mírně stoupá. V soutěži žen letos chyběla rekordmanka Michaela Dimitriadu. Celý závod držela první místo Kamila Věchotová z AC Čáslav - 3:44:25. Druhá proběhla cílem nejlepší žena nad 45 let Martina Vorlová z MK Kladno za 3:59:22.

Benešovský maraton Pojizeřím 2017 Zbylé veteránské kategorie vyhráli Miroslav Kucko z Liberce (55 - 64 let) - 3:24:36 a nad 65 let Jiří Kutiš z MK Kladno za 4: 05:43. Závod si dal i vozíčkář Jan Strcula, který jel na klasickém vozíku a odrážel se hůlkami a dorazil do cíle v čase 3:24:38.

Jubilejní byl i desátý ročník Enervit Benešovského půlmaratonu Pojizeřím. Ten vyhrál vítěz jeho úvodních čtyř ročníků Jiří Čivrný mladší. Ten běžel od začátku sám a v cíli byl v čase 1:14:08. Druhý proběhl cílem Roman Koravský za 1:20:39 a třetí David Salaba za 1:22:19.

V soutěži žen vyhrála vítězka mladic Gabriela Veigertová z Jičína za 1:29:45. Druhá byla vítězka kategorie nad 45 let Dagmar Kynčlová z Jilemnice 1:31:29. Třetí půlmaratonkyní byla Petra Sklenářová z Mladé Boleslavi za 1:32:25.

Dvě jubilea v rámci jediného závodu oslavili pořadatelé novinkou navíc - Fit Benešovskou desítkou, měřeným lidovým během na 10 km. V čase 43:59 ho vyhrál domácí Jiří Lukeš. V ženách byla první Věra Bělková za 50:26.

Kompletní výsledky pod článkem ke stažení. Kompletní fotogalerie Karla Čermáka ze závodu zde