Juniorky opět bronzové, účast na MS zvažují
17.05.2011 16:33:13 | Autor: Petr Ježek a FSA | Rubrika: SPORT | Obce: Semily
Ve dnech 13. až 15. května se uskutečnil v Havlíčkově Brodě třetí nominační závod na MS v aerobiku. Děvčata z Fit studia Jany Boučkové tentokrát po náročné přípravě zakončené třídenním soustředěním získala opět bronzové medaile.
Třetím místem zopakovaly juniorky výsledek na Aquilla aerobik a dance 2011 v Kladně a tím se nominovaly na podzimní MS v australském Gold Coast. Toho se ale pravděpodobně nezúčastní. „Finanční náklady jsou na takový výjezd dost vysoké a jsou nad naše možnosti," vysvětlila Veronika Kišová.
Družstvo juniorek startovalo ve složení: A. Pavlatová, K. Dolenská, K. Kišová, T. Janáková, T. Šlapáková, L. Makanová, Š. Cvrčková a D. Proboštová. Družstvo seniorek z Fit studia aerobiku Jany Boučkové se závodu v Havlíčkově Brodě neúčastnilo.
Související články:
Družstva aerobiku soutěžila na druhém závodě v Brně
Družstva aerobiku uspěla na nominačních závodech v Kladně
VIDEO: Aerobik započal letošní oslavy v semilském sportovním centru
Kadetky vezou z Holandska senzační stříbro
Další zprávy z aerobiku najdete zde
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026
Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.
Nejnovější články
Kultura v Železném Brodě v únoru
Národní plán obnovy zásadně posílil péči o Krkonošský národní park
Večer IZS v Semilech uctil záchranáře
Zimní jízdy historických motoráčků na Zubačce pokračují
Horská služba převezme osm nových elektromobilů
Nejčtenější články
05.02.: Večer IZS v Semilech uctil záchranáře
04.02.: Začíná přestavba sportovní haly v Turnově 2
04.02.: Ještěd míří do vlastnictví kraje. Majetkový převod dokončí v březnu
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.