Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu od 19. do 21. května

19.05.2017 18:52:23 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu od 19. do 21. května

Aktualizováno: Přinášíme vám přehled sportovních akcí v Pojizeří a okolí o víkendu od pátku 19. do neděle 21. května 2017. Konají se utkání, závody a akce ve fotbale, atletice, cyklistice, hasičských soutěžích, inline bruslení, turistice a také společensko-zábavné akce.

Pokud vám v přehledu na víkend chybí nějaká zajímavá akce ve vašem okolí, tak můžete zaslat základní info na email: redakce@nasepojizeri.cz

FOTBAL

Zde se nacházejí jen domácí zápasy celků z Pojizeří, kompletní přehled fotbalových zápasů najdete v souhrnu, který se během víkendu změní na výsledkový servis i s odkazy na aktuální články.    

Divize C
Neděle 17.00: Turnov - Čáslav.

Krajský přebor
Sobota 17.00: Železný Brod - Frýdlant, Lomnice - Skalice, Semily - Bílý Kostel.

I.B třída východ
Sobota 17.00: Harrachov - Libštát, Roztoky - Jablonec n. J.
Neděle 17.00: Horní Branná - Plavy.

Okresní přebor
Sobota 17.00: Poniklá - Horní Branná B, Jilemnice - Lomnice B, Nová Ves - Přepeře B.
Neděle 16.00: Bozkov B - Mříčná, 17.00: Košťálov B - Vysoké, Studenec - Bělá.

Okresní soutěž
Sobota 14.00: SF Studenec - Libštát B, 15.00: Kruh - SK Studenec B, 17.00: Martinice - Benecko, Mírová - Horka, Tatobity - Zálesní Lhota.
Neděle 17.00: Rovensko B - Víchová.

ATLETIKA

Pivní cross country Semily
Už 15. ročník Cross country pivního běhu v Semilech se koná v sobotu 20. května. Start v 8.00 u kiosku na fotbalovém hřišti. Přihlášky v Ko-za baru v Semilech.

Peřimovská desítka
SDH Peřimov pořádá v neděli 21. května 35. ročník silničního běžeckého závodu Peřimovská desítka. Start v 10 hodin na autobusové zastávce u Křížků, cíl je u obecního úřadu. Prezentace: od 8.45 do 9.45 hodin. Trať vede po místní komunikaci s minimálním převýšením. Trať je obrátková a běží se za silničního provozu, takže každý závodník běží na vlastní nebezpečí. Přihlášky: Vejnar Jiří, tel.: 720 618 652, 737 689 101.

MOTORISMUS

U Kamenice v Albrechticích se utkají rádiem řízené závoďáky

MČR rádiem řízených modelů
Závody Mistrovství republiky rádiem řízených rallye modelů se uskuteční v sobotu 20. a neděli 21. května ve sportovním areálu u Kamenice v Albrechticích v Jizerských horách. Zahájení závodů bude v oba dny kolem 8. hodiny ráno, ukončení se oba dny předpokládá kolem 16. až 17. hodiny.  Podrobná pozvánka na Našem Jablonecku

Horním Pojizeřím a Železnobrodskem
V sobotu 20. května od 9 hodin startuje Orientační rallye auto a moto veteránů nazvaná Horním Pojizeřím a Železnobrodskem, start Železný Brod, parkoviště Detesk (Poříčí).

CYKLISTIKA

ABB cup
V
sobotu 20. května startuje v 10.30 jubilejní 10. ročník ABB cupu - závod na 33 a 54 km a dětské závody na 3 a 6 km. Prezentace v pátek 19. 5. od 15 do 18 hodin, sobota 20. 5. od 7 do 9.30 hodin před areálem ABB s.r.o. Trasa vede po pěti rozhlednách v Jizerských horách.

Krajem spisovatele Josefa Šíra
Již 9. ročník cyklistického a pěšího výletu po stopách krkonošského učitele a hornobranského rodáka se koná v sobotu 20. května. Trasy pro cyklisty: 25, 37, 57, 88 km. Trasy pro pěší: 16 a 20 km. Trasa pro děti: Poznávací 5 km po okolí Horní Branné. Občerstvení zajištěno po celý den na zámecké zahradě.

V Maškově zahradě v Turnově se podruhé pojede O pohár starosty INLINE BRUSLENÍ

O pohár starosty města Turnova
V sobotu 20. května 2017 se v areálu Maškovy zahrady pojedou inlinové závody O pohár starosty města Turnova. Společnost Sportinline si připravila již druhý ročník této bruslařské soutěže. Závodit se bude v jednotlivých kategoriích od nejmladších účastníků ve věku 7 let až po dospělé závodníky. Podrobná pozvánka

HASIČSKÉ SOUTĚŽE

Hasiči na Kadeřavci oslavují 95 let
Sbor dobrovolných hasičů Kadeřavec v Turnově zvou na hasičskou soutěž. V sobotu 20. května se při příležitosti oslav 95. výročí od založení hasičského sboru koná hasičská soutěž. Program začne v 8.30 u hasičské klubovny v Kalužníku.

Pohár OSH Semily O dráčka Soptíka
Hasičskou soutěž mládeže pořádá OSH Semily v neděli 21. května na spodním hřišti Městského stadionu Semily od 9 do 16 hodin.

TURISTIKA

Spolek SVOSUM pořádá Pochod proti kácení stromů na Hruboskalsku

Pochod proti kácení na Hruboskalsku
Spolek Svobodná škola umění ve spolupráci se studenty Waldorfského lycea v Semilech pořádá pochod proti kácení stromů v oblasti Hruboskalska. Akce pod názvem „Pře(d)stav si ráj" se uskuteční v pátek 19. května v 10 hodin Pod Hlavaticí. Více podrobností

Pochod Hrádeček
Již 7. ročník pochodu Hrádeček vede v sobotu 20. května Naučnou stezkou Okolo Pekelského vrchu v délce 10,4 km okolo Hrádečku Václava Havla. Trasa pojednává o historii zdejšího kraje i dějinných událostech naší republiky, seznámíte se také s historií lyžování Mladých Buků nebo se sídlem bývalého prezidenta Václava Havla. Stezka pokračuje přes zříceninu hradu Břecštejn, Pekelské rybníky a skály nad Peklem až na vrchol Pekelského vrchu, odkud je nádherný výhled na východní Krkonoše s nejvyšším vrcholem Sněžkou.

Pochod Karla Klíče
Klub českých turistů, odbor Hostinné, pořádá v sobotu 20. května v pořadí již 42. ročník Pochodu Karla Klíče, na počest tohoto hostinského rodáka, malíře, fotografa, grafika a vynálezce. Pro pěší účastníky budou připraveny trasy v délce asi 12, 24 nebo 36 km, pro cyklisty trasy v délce asi 20, 40 nebo 60 km, pro děti připraven program na dvou trasách v délce 3 a 5 km. Start pochodu začne v restauraci U Bicana v době od 7 do 10 hodin, cíl na stejném místě do 18 hodin.

Cesta pohádkovým lesem v Lomnici
V sobotu 20. května od 9 hodin se koná v Oboře v Lomnici nad Popelkou 32. ročník Cesty pohádkovým lesem pro děti, trasa bude dlouhá 3 až 10 kilometrů.

Pohádkový les v Semilech
V sobotu 20. května se koná i 14. ročník pohádkového lesa v Semilech. Start je od 9 do 12 hodin u sousoší Antala Staška a Ivana Olbrachta u vstupu do Palackého sadů. Pořádá KČT Semily, v cíli bude připraveno pro děti občerstvení i zábava.

Pohádkový les v Rovensku
Tradiční Pohádkový les v Rovensku pod Troskami se koná v sobotu 20. května. Trasa pohádkového lesa je dlouhá cca 2 km, terén je borovicovým lesem zvládnutelný i s kočárky. Pohádkový les se koná za každého počasí v době od 12.00 - 15.30, cesta bude značena z nádraží a z náměstí v Rovensku pod Troskami.

SPOLEČENSKO-ZÁBAVNÉ AKCE

Dům přírody v Dolánkách oslaví rok od otevření

Dům Českého ráje v Dolánkách slaví rok od otevření
Dům přírody Českého ráje v Dolánkách u Turnova slaví v sobotu 20. května od 9 do 18 hodin rok od otevření. Na návštěvníky čeká například představení loutkového souboru Čmukaři, foukání skleněných figurek nad kahanem, dětská stezka plná zábavy a poznání nebo malování na obličej. Více podrobností

V Lomnici otevírají nové informační středisko Otevření infocentra v Lomnici
Po rekonstrukci se v budově Hrubého domu na Husově náměstí znovu otevírá Informační středisko města Lomnice nad Popelkou. Provoz bude slavnostně zahájen v sobotu 20. května v 10 hodin. Připraven je krátký kulturní program s vystoupením Smíšeného pěveckého sboru Bořivoj, následně si bude možné zrekonstruované prostory prohlédnout. Více podrobností

Odhalení desky F. X. Drozenovi
Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá veřejné odhalení pamětní desky houslařskému mistru Františku Xaveru Drozenovi. Akce se koná u příležitosti 45. výročí mistrova úmrtí v sobotu 20. května v 10 hodin u domu v ulici J. A. Komenského v Turnově, kde 50 let žil a tvořil. Další informace

Námořníci a western? Jen na turnovské ZŠ Skálova! Na Palubu! na ZŠ Skálova
Na 20. května připravila ZŠ Skálova akci pro veřejnost. Na palubu! bude probíhat od 9 do 12 hodin v budově ve Skálově ulici. Kromě mnoha soutěžních a zábavných úkolů z námořnického prostředí bude přichystáno občerstvení. Další informace

Den koní v Českém ráji
V sobotu 20. května se koná v areálu Dvůr Borčice Den koní v Českém ráji. Součástí bohatého programu bude i divácká anketa o nejhezčího koně roku 2017. Možné bude samozřejmě i svezení na některých koních, začátek akce ve 13 hodin. 

Podrobnější pozvánky a související články:

V Maškově zahradě v Turnově se podruhé pojede O pohár starosty

V Lomnici otevírají nové informační středisko

Námořníci a western? Jen na turnovské ZŠ Skálova!

Dům přírody v Dolánkách oslaví rok od otevření

V Turnově bude odhalena pamětní deska Františka Drozena

Spolek SVOSUM pořádá Pochod proti kácení stromů na Hruboskalsku

Startuje letní sezona ve Sport Parku Liberec

Květnové akce pod patronací Sportovního centra Semily

Co jste zmeškali minulý týden?

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Termín pro přihlášení obcí do soutěže Zlatý erb prodloužen do 31. ledna

Obce a města Libereckého kraje se mohou ještě několik dní hlásit do soutěže o nejlepší webové stránky. Termín pro podání přihlášek do krajského kola Zlatého erbu organizátoři prodloužili do 31. ledna. Soutěž je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. Veškeré další informace jsou uvedeny v propozicích soutěže (k dispozici na www.zlatyerb.cz). Účast v soutěži je pro města a obce zdarma. Předchozí článek k soutěži

Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara na smržovském zámečku

Výstava obrazů Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara bude k vidění ve výstavní síni Zámečku na Smržovce od 7. do 20. ledna 2019. Výstavu můžete zhlédnout během týdne od 8 hodin, v pondělí a středu do 16 hodin, v úterý a čtvrtek do 15 hodin, v pátek do 11.30. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malá čarodějnice přiletí do Rokytnice
Kraj přispěje na lepší ozvučení v Oblastní galerii Liberec
Benefiční ples hejtmana se tentokrát koná v krajské knihovně
Provoz na hřišti pod halou TSC v Turnově bude v roce 2019 omezen
V roce 2018 zemřelo na silnicích v Libereckém kraji 21 lidí

Nejčtenější články

18.01.: V Jilemnici je opět k vidění obří sněhový Krakonoš
18.01.: Ze směnárny v Harrachově si chtěli odnést milion, krádež ale zpackali
18.01.: Lednový program Městského kina v Lomnici nad Popelkou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT