Kam za sportem v Pojizeří od 23. do 25. března

23.03.2012 13:53:33 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Kam za sportem v Pojizeří od 23. do 25. března

Přinášíme vám přehled sportovních akcí v Pojizeří a okolí od pátku 23. do neděle 25. března. Tento víkend je mimořádně sportovně nabitý, vrcholí totiž zimní a halové soutěže a zároveň už startují do jarní sezony krajští fotbalisté.

Hned tři české šampionáty se o víkendu konají v Krkonoších, sjezdové disciplíny ve Špindlerově Mlýně a běžecké v Harrachově. Do finiše jde i okresní přebor - Lomnická hokejová liga. Dva poslední zápasy o záchranu ve druhé lize hrají v domácí hale florbalisté Turnova, futsalisté naopak už v pátek bojují o co nejlepší pozici do play off druhé ligy.

FOTBAL

Zde najdete pouze domácí utkání mužstev z Pojizeří. Kompletní přehled zápasů, který se během víkendu změní na výsledkový servis najdete zde.

Krajský přebor

Sobota 15.00: Košťálov - Desná.

I.A třída

Sobota 14.30: Bozkov - Skalice (UMT Jičín).
Utkání FK Sedmihorky - Železný Brod a Jablonec n. J. - Pěnčín odložena na 1. 5.

I.B třída východ

Sobota 15.00: Rovensko - Horní Branná.
Neděle 15.00: Železný Brod B - Plavy (UMT).
Utkání Rokytnice - Malá Skála a Harrachov - Víchová odložena na 1. 5.

HOKEJ

Všechny hokejové zápasy se odehrávají na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou.

Okresní přebor - LHL Svijanská nápojka - play off

Pátek

17.00

play off 17-20

HC TJ Benešov - HC Mírová

Pátek

20.15

o 7. místo

Kaspo - Sklopísek Střeleč

Sobota

12.00

play off 17-20

Devils Turnov - HC Semily

Sobota

15.30

semifinále soutěž

Sokol Horní Branná - HK Libštát

Sobota

17.15

semifinále přebor

HC Black Rooks Syřenov - Sokol Těpeře

Sobota

19.45

o 5. místo

Grey Grizzlies Hořice - Sokol Rovensko

Neděle

10.45

play off 17-20

HC Mírová - HC TJ Benešov

Neděle

12.30

o 13. místo

HC Piráti - Sokol Rovenko "B"

Neděle

16.15

semifinále soutěž

Sokol Roztoky - BHK Turnov

Neděle

18.00

semifinále přebor

HC Čeští Letci - HC ZEOS Lomnice

BĚH NA LYŽÍCH

Mistrovství České republiky dospělých

Od pátku do neděle proběhne v Harrachově Mistrovství České republiky v běhu na lyžích v kategoriích mužů, žen, juniorů a juniorek. Z pověření svazu lyžařů pořádají tyto závody Český Ski klub a TJ Vysoké nad Jizerou. V pátek je na programu team sprint volnou technikou, v sobotu se pojede závod volnou technikou s intervalovým startem a v neděli závod štafet klasicky. První kategorie startují každý den v 9 hodin.

SJEZDOVÉ LYŽOVÁNÍ

Natland group Mistrovství České republiky

Ve Špindlerově Mlýně na Černé sjezdovce proběhne o víkendu český šampionát v alpských disciplínách. Chybět by neměl nikdo z české širší špičky (Kryštof Krýzl, Filip Trejbal, Martin Vráblík, Kateřina Pauláthová, Eva Kurfurstová), omluvila se pouze Šárka Záhrobská. Časový program: pátek 23. 3. 12 8:00 obří slalom - ženy, sobota 24. 3. 11 8:00 obří slalom - muži, neděle 25. 3. 11 8:00 slalom muži, ženy. Zároveň na zdejší sjezdovce o stejném víkendu probíhá i Mistrovství České republiky ve skicrosu za účasti nejlepšího závodníka posledních let Tomáše Krause.

Dynastar Open

V Harrachově  se koná jeden z posledních závodů letošní sezony ve sjezdu. Start je v 10 hodin v kategoriích do 8 let, do 11 let, do 14 let, nad 14 let dívky, chlapci, ženy a muži.

Poslední skluz na čemkoliv
V neděli 25. března se koná od 13 hodin ve sSportovním areálu Homole v Poniklé akce Poslední skluz na čemkoliv. Soutěži budou kategorie stroje, masky, předškolní, děti 6-10 let, děti 11-15 let. Lyže a snowboardy zde nejsou přípustné soutěžní stroje. Součástí bude setkání s Krakonošem, ceny, občerstvení, a další překvapení. Start ve 13.30, startovné 20 Kč.

FUTSAL

2. liga západ

Pátek 20.00: FC Dalmach Turnov - Olympik Mělník.

FLORBAL

2. liga mužů

Sobota 18.00: TJ Turnov - FBC Česká Lípa. Florbalisté Turnova budou stát v posledních zápasech nad propastí
Neděle 16.00: TJ Turnov - TJ Lovochemie Lovosice LFP.

Jde o velmi důležité zápasy o záchranu ve 2. lize, více k situaci a o posledních zápasech zde.

VOLEJBAL

Krajský přebor mužů

Sobota 9 a 13 hodin: TJ Turnov - TJ Rumburk.

Krajský přebor žen

Sobota 11 a 14 hodin: TJ Turnov - TJ Jiskra Tanvald.

NOHEJBAL

Elite cup

Turnaj v nohejbale trojic v kategorii žáků a dorostu. Pořádá Sokol Semily ve Sportovním centru v Semilech od 8 do 18 hodin.

ORIENTAČNÍ BĚH

Noční a klasický závod v Turnově

OOB TJ Turnov pořádá o víkendu hned dva závody v orientačním běhu. V pátek se koná noční orientační běh. Prezentace proběhne od 18 hodin v sokolovně Mašov. V sobotu se koná klasický orientační běh, prezentace proběhne od 9 hodin opět v sokolovně Mašov. Závody jsou vhodné o pro širokou veřejnost, parkování je možné pouze v areálu za zastávkou ČD Turnov - Město.

EXTRÉMNÍ SPORT

Sjezd na kajaku

Ve skiareálu Herlíkovice se v sobotu 24. března uskuteční 2. ročník netradičního závodu lajaků na sněhu - Snow Kajak Cross. Drsný závod s podobnými pravidly jako má skikross, otestují, kromě desítek přihlášených, i známé sportovní osobnosti - skikrosař Tomáš Kraus, běžec na lyžích Dušan Kožíšek, kajakář a automobilový závodník Ladislav Maroul, skokan na lyžích Roman Koudelka, vodní slalomář Vavřinec Hradilek nebo další z vodáků - olympijský vítěz z Barcelony Lukáš Pollert. Více v samostatném článku zde

SOUTĚŽNÍ TANEC

Dance Box 2012

Taneční skupina Paul Dance Jilemnice pořádá v jilemnické sportovní hale v sobotu 24. 3. 2012 soutěž tanečních kolektivů Dance Box 2012. Soutěžní disciplíny jsou street a disko dance, performing, show dance a plesové formace. Hala je pro veřejnost otevřená od 10 hodin. Vstupné je 60 Kč za dospělou osobu a 40 Kč za dítě do 12 let.

TURISTIKA

Výlet na Rezek

Sraz na vlakovém nádraží Lomnice nad Popelkou v sobotu 24. 3. v 5:52. Trasa: 19 km - Horní Rokytnice, Rezek, Kobyla, Roudnice, Hrabačov, Jilemnice. Akci pořádá OKČT Lomnice n. P.

Co jste zmeškali minulý týden?

V Herlíkovicích v sobotu pojedou kajaky na sněhu a ledu

Lyžařská sezona i přes teplo nekončí, ale už jde do finále

Březnové akce ve Sportovním centru v Semilech

Březnové akce ve Sportovním centru v Semilech

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Dotace z městského rozpočtu zatím v Turnově na rok 2021 nevyhlašují

Žádný z odborů Městského úřadu Turnov proto nebude vypisovat prozatím žádnou dotační výzvu pro podávání žádostí, jak tomu vždy na přelomu roku bývalo. „Důvodem jsou restrikce Poslanecké sněmovny, změny v superhrubé mzdě i pokles rozpočtového určení daní kvůli Covid-19," řekl starosta Tomáš Hocke. Problematiku výše rozpočtu a možné vypsání dotací, případně ve sníženém rozsahu, budou řešit turnovští zastupitelé na lednovém zasedání zastupitelstva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Sestřih podzimních zápasů FK Přepeře
Nejhezčí kapesní kalendářík je znovu z Turnova!
Očkovací centra v pěti nemocnicích, hejtman upozornil na méně vakcín
Víkend v Bedřichově byl o poznání klidnější než před týdnem
Podzemní chodba i loupežníci. Skalní hrad v Oldřichově halí tajemno

Nejčtenější články

16.01.: Hasiči po novém sněhu řešili nehody, ve Vítkovicích sjelo auto do řeky
17.01.: Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
17.01.: Obrazem: Zimní Semily v lednu 2021

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT