Florbalisté Turnova budou stát v posledních zápasech nad propastí

14.03.2012 21:22:06 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Jako loni opět až do samého závěru budou muset o záchranu ve 2. lize bojovat florbalisté TJ Turnov. V posledních dvou zápasech zklamali, když mrzí především sobotní prohra s Kadaní, která je přímým konkurentem na chvostu tabulky.

V neděli se od druhého utkání během víkendu v Chomutově od souboje s pátým celkem tabulky nedalo tolik čekat, ale tady měli Turnovští k zisku bodů dokonce blíž. Nedokázali ale otočit vývoj zápasu, když soupeř vedl téměř celý zápas o jedinou branku.

Poslední dva letošní zápasy, které rozhodnou o záchraně či krachu druhé ligy v Turnově sehrají florbalisté v domácí hale v sobotu 24. a v neděli 25. března.

FBC DDM Kadaň - TJ Turnov 9:5 (4:2, 4:3, 1:0)

Přestože je nakonec výsledek jednoznačný, tak ani v jedné třetině neměli turnovští hráči žádný výpadek. Že diváci uvidí hodně gólů naznačila už první třetina, kterou brankově otevřeli domácí v 6. minutě. Již v 10. minutě srovnal Kolomazník, a vzápětí padly góly na obou stranách. Kadaňští ale přidali ještě dvě branky a to možná bylo rozhodující pro vývoj utkání.

Druhá třetina byla opět vyrovnaná, ale znovu nastříleli, tentokrát jen o jednu, branku víc domácí. V závěru si Kadaň už hlídala svou výhru. Velmi důležité utkání Turnovu nevyšlo a fakticky ztratili hned šest bodů v přímém souboji o záchranu.

Branky Turnova: Kolomazník, Vocásek, Tvrzník, Pala, Brož. Rozhodčí: Kalanin, Šrot, vyloučení: 1:2.

FbC 98 Chomutov - TJ Turnov 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)

Znovu možná o všem rozhodla první třetina, ve které byl soupeř o branku lepší. Další průběh zápasu byl vyrovnaný, ale zvrátit skóre a přivést bod se Turnovu nepodařilo. Na začátku třetí třetiny domácí využili přesilovou hru po faulu Paly a po snížení Palatínuse na 5:4 chybělo hráčům více štěstí k vyrovnání.

Branky Turnova: Salaba, Pala, Kouřil, Palatínus. Rozhodčí: Kalanin, Šrot, vyloučení: 2:2. Sestava TJ Turnov v obou zápasech: Suchomel - Brož, Poláček, Haken, Salaba - Palatínus, Pala, Vocásek, Kouřil, Kolomazník, Tvrzník, Bursa, Tomeš.