Kapitán Matěcha vystřelil Turnovu v Plzni výhru v prodloužení

09.02.2018 11:25:15 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Základní část florbalové Národní ligy se pomalu chýlí ke konci své základní části a turnovští muži díky sobotní výhře na půdě Plzně ještě drží malou šanci na play off. Vítězně vyšli ze svých zápasů také turnovští dorostenci, kteří si poradili s Lovosicemi i Teplicemi.

V Liberci pokračoval přebor starších žákyň a i zde se turnovským barvám dařilo. Bez bodu tentokrát skončila mužská rezerva.

Národní liga, 19. kolo

FBC Plzeň - TJ Turnov 9:10p (2:3, 5:0, 2:6 - 0:1)

Turnovští florbalisté vstoupili do sobotního utkání aktivně, úvodní tlak se jim však nepodařilo přetavit ve vedoucí branku a tak se na začátku jedenácté a dvanácté minuty hned dvakrát trefili domácí. Hosté se ovšem ze studené sprchy dokázali rychle oklepat a po dvou brankách Matěchy a jedné Palatínuse ještě během první třetiny překlopili vedení na svoji stranu.

Také ve druhé třetině se Turnov snažil být aktivní a připravil si několik slibných šancí. Branky však padali pouze do jeho sítě a domácí si hned pěti góly vypracovali vedení 7:3. O vítězství domácích tak po dvou třetinách asi nikdo nepochyboval.

Plzni navíc vyšel také nástup do závěrečné třetiny, když hned ve druhé minutě přidala osmou branku. Ani tato branka však hosty nezlomila a ti předvedli nevídaný obrat. V rozmezí 48. a 55. minuty dokázali nastřílet šest branek v řadě a tím dostat zápas do prodloužení. V nastaveném čase rozhodl o bodu navíc pro Turnov kapitán Štěpán Matěcha, který tak zápas zakončil svoji čtvrtou vstřelenou brankou v zápase.

„Vyrovnané utkání, ve druhé třetině byla Plzeň jasně lepší, ve třetí naopak my. Prodloužení 3 na 3 už je vabank měli jsme víc štěstí. Přeji soupeři do dalších bojů hodně štěstí," uvedl kapitán Turnova Štěpán Matěcha.

Díky výhře Turnov stále drží naději na účast v play off, i když pouze malou. Další utkání hrají turnovští florbalisté již v sobotu 10. února, kdy na domácí palubovce přivítají od 19 hodiny tým FBC Štíři České Budějovice.

Branky: 11. Novák, 12. Kleiner, 25. Zábran, 32. Nicklas, 32. Lapuník, 35. Khek, 35. Eichler, 42. Němeček, 52. Eichler - 14. Matěcha, 17. Matěcha, 20. V. Palatínus, 47. V. Palatínus, 48. Matěcha, 49. Sekyra, 51. V. Palatínus, 53. Hejduk, 55. V. Palatínus, 63. Matěcha. Rozhodčí: Monzer - Procházka; vyloučení: 3:1; využití: 0:2. Diváků: 60. Zásahy brankářů: Novotný 24 - Švec 21.

Liberecká liga mužů

Turnaj Smržovka (sobota 3. února): SC Podještědí Český Dub - TJ Turnov B 10:5, TJ Turnov B - SCC Semily 7:8.

Přebor starších žákyň

Turnaj Liberec (sobota 3. února): TJ Turnov - FBc Česká Lípa 15:4, FBC Liberec - TJ Turnov 4:2, Vopice SFBK Frýdlant - TJ Turnov 3:5.

2. liga dorostenců

Turnaj Louny (neděle 4. února): TJ Turnov - ASK Lovisuce LFP 9:1, Florbal Teplice - TJ Turnov 1:2.

Oba zápasy zhodnotil trenér dorostenců František Záleský:

V prvním zápase jsme narazili na soupeře z Lovosic, který na tom byl výkonnostně mnohem hůře, než my. Rozdíl mezi družstvy se ukazoval už od začátku utkání a dostávali jsme se do tlaku. Postupně jsme zvyšovali svůj náskok a soupeře prakticky za celý zápas k ničemu nepustili. Mrzet nás může jenom to, že jsme to nedohráli na nulu vzadu, tak snad někdy jindy.

Druhý zápas nás čekal proti Teplicím. V první třetině jsme měli více ze hry, ale naneštěstí nám tam nic nespadlo a ani soupeři se nepodařilo překonat naši obranu, takže se hrálo dlouho nula:nula. Ve druhé části se Teplicím podařilo odskočit do vedení, my znervózněli, začali řešit nesmysly a hráli jsme nekoncentrovaně, přesto se podařilo vyrovnat. V poslední třetině jsme se znovu začali soustředit a výsledek jsme otočili. Celkově jsme byli lepší, takže se jednalo o vítězství zasloužené, ale příště se už nemůžeme nechat rozhodit jednou inkasovanou brankou.