Matěcha sedmi body pomohl oživit turnovské naděje na play off

19.01.2018 15:09:43 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V šestnáctém kole Národní ligy dokázali turnovští florbalisté, i díky sedmi kanadským bodům svého kapitána, zdolat pražské Panthers a tím si ještě udržet malou naději na play off. Do svých soutěží po vánoční přestávce vstoupily také další turnovské týmy.

Dorostenkám se podařilo porazit oba své soupeře, a upevnit si tak druhé místo v tabulce. Starší žáci na domácí palubovce slavili jedno vítězství a elévci mají za sebou úspěšný turnaj v Lomnici.

Národní liga, 16. kolo

TJ Turnov - Panthers Praha 10:6 (2:2, 5:0, 3:4)

S vidinou nutnosti bodovat a v kompletní sestavě nastoupili v sobotu 13. ledna turnovští florbalisté proti třetímu týmu tabulky. Po využité přesilovce se vedení ujali hosté. Turnovský kapitán však dvěma góly zavelel k obratu a ve dvanácté minutě tak vedli domácí 2:1. O smírné první třetině znovu rozhodla využitá početní výhoda Panthers pár sekund před první sirénou. Prostřední část utkání si pro sebe následně pronajali turnovští florbalisté a především jejich kapitán Matěcha, který završil svůj hattrick ve 24. minutě. Jeho spoluhráči následně přidali další čtyři přesné zásahy, které znamenaly nadějné vedení domácích v poměru 7:2. Hosté s tímto vývojem nepočítali a na hřišti se začalo jiskřit v osobních soubojích, což se projevilo na udělených trestných minutách. V závěrečné třetině domácí sice polevili, ale hostům se již podařilo výsledek pouze upravit. Turnovští navíc přidali další tři branky a po konečném výsledku mohou slavit výhru 10:6 a nadále zároveň živit naději na play off.

„Z naší strany další povedené utkání. Zápas rozhodly přesilové hry, jinak to byla vyrovnaná partie," komentoval utkání kapitán Turnova Štěpán Matěcha.

„Když řeknu, že jsme nezvládli druhou třetinu, tak to bude vypadat jako prázdná fráze, ale vejde se do toho všechno. Pozitivní bylo, že jsme to dokázali hodit za hlavu a zápas dohrát normálně a se ctí, ale máme o čem přemýšlet. Soupeř byl hladovější po vítězství, hrál na rozdíl od nás jednoduše a efektivně a místo v tabulce mu náleží neoprávněně. Díky všem za zápas," hodnotil zápas vedoucí mužstva Panthers Štěpán Weber.

Branky: 9., 12. a 24. Matěcha, 34. Vitásek, 36. Hiadlovský, 37. Sekyra, 38. Vitásek, 43. Sekyra, 52. Matěcha, 59. Sekyra - 5. Lubenský, 20. Janoušek, 44. Kolář, 50. a 51. Pokorný, 59. Tomeš. Rozhodčí: Knap - Kněžík; vyloučení: 8:8; využití: 4:3. Diváků: 68. Zásahy brankářů: Švec 25 - Mazák 10, Hruška 12.

Liga dorostenek

Turnaj Litvínov (neděle 14. ledna): TJ Turnov - 1. FBC DDM Děčín IV 11:2, SK Bivojky Litvínov - TJ Turnov 1:7.

Liga starších žáků

Turnaj Turnov (neděle 14. ledna): TJ Turnov - FBC Panthers Liberec 5:1, FBC DDM Kati Kadaň - TJ Turnov 2:5, TJ Turnov - SCC Semily 0:5.

Všechna utkání nám svým komentář přiblížil trenér týmu František Záleský:

Další domácí turnaj této sezony jsme začali zápasem proti Panterům z Liberce. Od začátku jsme měli převahu, více střeleckých pokusů a hlavně individuálně jsme na tom byli daleko lépe, než náš soupeř. V některých momentech nám ale chyběla trocha klidu, rozvahy a přesnosti při kombinaci, to byl hlavní důvod, proč jsme si nedokázali vypracovat rozhodující náskok dříve. Koncovku jsme si ale zkušeně pohlídali a zaslouženě vyhráli.

Ve druhém utkání se proti nám postavila Kadaň. Celý zápas byl hlavně o osobních soubojích, poctivém obsazování hráčů v obraně a rychlosti s míčkem i bez něj. Občas jsme se sice dostávali pod tlak, ale v útoku jsme byli velice nebezpeční a pravidelně jsme si vytvářeli gólové příležitosti. Na našem vítězství měli největší podíl kluci obránci, kteří v soubojích jeden na jednoho a při blokování střel odvedli obrovský kus poctivé práce.

V posledním zápase jsme se utkali v regionálním derby s týmem Semil. Začátek utkání byl z naší strany hodně ospalý a bez tempa, to se podepsalo na celkovém obraze hry i na skóre. V dalším průběhu jsme přidali a začali se dostávat do šancí, bohužel ovšem zůstalo několik gólovek nevyužitých. Na druhé straně soupeř nekompromisně trestal chyby v naší obraně a nakonec celkem pohodlně vyhrál.

Liga elévů

Turnaj Lomnice n. P. (neděle 14. ledna):

Turnovští elévci si své povedené výkony dokázali přenést také do nového kalendářního roku. V Lomnici se jim znovu podařilo předvést nově naučené věci a vylepšit i ty již déle trénované. Mladí florbalisté již občas předvedli i oku lahodící florbalové kombinace. Výsledkem snažení všech dvanácti hráčů a znovu výborně chytajícího brankáře Adama Havleho byla smírná bilance výhry, remízy a porážky. Poděkování patří panu Lochmanovi za pomoc s dopravou a všem rodičům, kteří se přijeli na své malé hráče podívat.