Košťálov prolomil výhrou v Pěnčíně devítizápasovou černou sérii

05.11.2012 14:42:42 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov

V nedělním duelu krajského přeboru v Pěnčíně vyšel Košťálovu skvěle závěr prvního poločasu a vedení jeho hráči udrželi i přes snížení a závěrečný tlak turnovské rezervy, takže si po dlouhých devíti zápasech připsali tři body za vítězství.

Podrobnosti k sobotním utkáním Sedmihorky - Pěnčín 1:1 a Hrádek - Jablonec n. J. 1:0.

FKP Turnov B - Košťálov 1:2 (0:2)

Už ve 3. minutě se k zakončení dostal ve vápně Jaček, ale minul branku. Ve 32. minutě trestný kop Otmara vytáhl gólman Šrajer konečky prstů na roh. Ve 39. minutě se hosté ujali vedení, kdy domácí brankáře vyrazil míč pouze na kopačku Janaty, který pohotově dopravil míč do sítě. Za dvě minuty krásnou přihrávkou Sádek vybídl Otmara, a ten zvyšoval na 0:2.

Ve 47. minutě se k zakončení dostal Janata, ale gólman jeho střelu k tyči vytěsnil. V 52. nastal důležitý moment utkání, kdy hřiště musel předčasně opustit domácí Koťátko, který fauloval unikajícího Klazara, jenž by postupoval sám na brankáře. Hosté ale místo toho, aby navýšili svoje skóre, tak nevyužili několik slibně rozjetých brejků a nakonec se museli o výsledek strachovat až do konce. V 73. minutě hosty podržel brankář Průcha, který zneškodnil nebezpečnou střelu ze za vápna, která mířila k tyči. V 75. se domácí přece jenom dočkali snížení, když byl ve vápně faulován domácí hráč Průchou a nařízený pokutový kop proměnil Vavřích - 1:2. Domácí se poté tlačili za vyrovnáním, ale Košťálov závěrečnému náporu dokázal odolat, a připsal si tak po dlouhé době tři body.

„Dokázali jsme snížit a měli i šance na vyrovnání, ale netrefili jsme bránu. Dá se říct, že jsme soupeři vlastními chybami darovali tři body," řekl po zápase trenér FKP Turnov B Radek Kotrman.

„Vyšel nám skvěle závěr prvního poločasu, kdy jsme dvakrát udeřili. Ve druhém poločase jsme nevyužili několik slibně rozjetých brejků, a tak jsme se nakonec museli o vítězství strachovat až do konce. Konečně se nám podařilo protrhnout černou sérii proher," doplnil vedoucí družstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 75. Vavřich z penalty - 39. K. Janata, 41. Otmar. Rozhodčí: Vlk, ŽK: 4:3, ČK: 1:0 (52. Koťátko). Diváků: 100. FKP Turnov B: Šrajer - Tvrdý, Nahodil (70. Matoušek), Koťátko, Čermák - Bezemek, Hybner, J. Škréta, Korček (64. D. Škréta) - Jaček, Vavřich. Košťálov: Průcha - A. Koldovský, Kašpar, Jung, I. Móro - K. Janata, Cerman, Klazar, Otmar, Sádek - Zboroň (89. M. Janata).