Krajský přebor: Jabloneček vyhrál i ve Skalici a vede už o sedm bodů

22.10.2012 10:42:37 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Karlovice - Sedmihorky

Stále na vítězné vlně hrají fotbalisté Sokola Jablonec nad Jizerou. Po úspěšném tažení Pohárem České pošty se nyní mohou soustředit na krajský přebor a po výhře nad Skalicí a současné prohře Pěnčína s rezervou Turnova zvýšili náskok na čele tabulky na sedm bodů.

V sobotním utkání Sedmihorky získaly bod za remízu doma s Velkými Hamry, přitom hosté vyrovnali až v závěru z penalty. Další zápasy se hrály v neděli, Košťálov v přestřelce podlehl 3:5 v Železném Brodě a FKP Turnov B porazil doma Pěnčín u Jablonce 2:1. Podrobnosti k těmto zápasům zde.

Skalice - Jablonec n. J. 0:2 (0:0)

Domácí nastoupili se značným respektem a bránili od poloviny hřiště. Po deseti minutách, se ale hra vyrovnala a domácí se dostali ve 14. minutě do první gólové šance. Na centr Hlavinky si naběhl volný Šíma, kterému překazil radost skvělým zákrokem brankář Farský. Ve 25. minutě Brezar středem hřiště prošel na velké vápno, ale v zakončení zcela selhal. Podobně si vedl Rudolf, který běžel sám na Hnízdila od poloviny hřiště po pasu Šilhána. Skalice byla nebezpečná z rohových kopů, ale na ty byli hosté připraveni a míč včas uklízeli do bezpečí.

Po prvním poločase udělal Jabloneček dvě změny, které se ukázaly jako šťastné řešení. Nejdříve ale zahrozili domácí, když trestný kop Soukupa výtečně zneškodnil Farský. Pak již definitivně převzali otěže utkání do rukou Jablonečtí. Výrazně přidali na pohybu a tím přinutili domácí se bránit. V 50. minutě Paldus vybídl nabíhajícího Holmana ke zteči branky Skalice, včasným vyběhnutím zasáhl brankář, jenže míč odkopl jen k Paldusovi, který trefil prázdnou svatyni a poslal Jablonec do vedení. Vedoucí tým tabulky se uklidnil, začal hrát svou hru a vytvářel si jednu šanci za druhou. V 74. minutě domácí snahu značně utlumil Baťka, který úmyslně po odehrání dupnul na ležícího Hrbka a byl okamžitě poslán pod sprchy.  Skalice ač v deseti snažila se o vyrovnání, ale čím dál více otvírala vzadu obranu a toho mohl využít Rudolf, který si ovšem střelecké kopačky zřejmě zapomněl doma. Definitivu tak výsledku dal až v 88. minutě Brezar, ke kterému se zakutálel po skrumáži míč a prostřelil Hnízdila.

„Po závěrečném hvizdu se mohli hráči radovat z dalšího vítězství s našimi věrnými diváky z Mladé Boleslavi, kterým tímto děkujeme za jejich neúnavné povzbuzování.  První půle byla z naší strany žalostná, až ve druhé jsme předvedli slušný výkon a po zásluze zvítězili. Domácí nebyli žádní nazdárci a naše barvy podržel v rozhodující chvíli Farský," uvedl k zápasu David Holman.

Branky: 50. Paldus, 88. Brezar. Rozhodčí: Vlk, Šmíd, Kadlec, ŽK: 1:2, ČK: 1:0 (74. Baťka). Diváků: 80. Jablonec n. J.: Farský - P. Vrána , Šilhán, Kouřil, Daniel (46. Paldus) - Hájek, Zonyga, Hrbek, J. Vrána (46. Holman) - Brezar, Rudolf (86. Braun).

Sedmihorky - Velké Hamry 1:1 (0:0)

Domácí převzali iniciativu hned od úvodu střetnutí. Otevřít skóre mohl ve stoprocentní šanci Vávra, ale jeho lob skončil nad. V 6. minutě zůstal bez povšimnutí faul na Kroupu ve vápně a poté tentýž hráč zakončil úvodní desetiminutovku šancí, kdy po centru Krále se dostal již osamocen před gólmana, ale bohužel přestřelil. Pouze díky jistému Blahnovi v brance stále trval stav 0:0. Největší šanci hostů měl v první půli Šimek, jehož hlavičku brankář Prokopec vytáhl na tyč.

I druhý poločas začali domácí aktivně, ale v 50. minutě byl hodně přísně vyloučen Vávra, ale ani o deseti si soupeř nevynutil trvalou převahu, naopak tempo hry stále určovali hráči Sedmihorek a v 61. minutě Horváth křižnou střelou vstřelil vedoucí branku. O pět min později měl velkou šanci Gregor, ale v samostatném úniku nastřelil jen gólmana. Další velkou šanci měl v 69. minutě Král, ale jeho krásná střela z 22 metrů skončila pouze na břevně. Vše nasvědčovalo tomu, že si Sedmihorky výhru pohlídají. Ale hosté dokázali vytěžit z minima maximum. V 84. minutě přešel na kraji hřiště Kobr kouzelnicky přes dva hráče a za následný faul byla nařízena penaltu, ze které Mihálik srovnal na konečných 1:1.

Branky: 61. Horváth - 85. Mihálik. Rozhodčí: Ujka - V. Brož, Řeháček ml., ŽK: 2:2, ČK: 1:0 (53. Vrána). Diváků: 60. Sedmihorky: Prokopec - Koťátko, Bakeš (86. Bangha), Kratochvíl - Horváth (75. Staněk), Kroupa, Dvořák, Mencl, Král - Vávra, Gregor (86. Valentín).