Košťálov veze tři body z Pěnčína, Semily utrpěly další debakl

11.09.2011 14:19:23 | Autor: Petr Ježek a Ladislav Pražák | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Košťálov,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Turnov

Reparát po vysoké prohře v minulém kole s Jablonečkem semilští fotbalisté nezvládli a připsali si další vysokou porážku. Zajímavé bylo utkání v Pěnčíně rezervy Turnova s Košťálovem, když hosté si nakonec odvezli těsnou, ale cennou výhru.

V dalších utkáních Jablonec nad Jizerou vysoko podlehl Novému Boru a Sedmihorky prohrály na trávníku České Lípy B.

Hosté z Doks si po prvních deseti minutách, kdy se v Semilech neodvážili za středovou čáru, uvědomili, že jim v Semilech k zisku bodů vlastně nic nebrání a rozehráli svou cestu za vítězstvím.

Semily - Doksy 0:4 (0:2)

Po předzápasové minutě ticha za tragicky zesnulé hokejisty KHL z týmu Lokomotiv Jaroslavl se třemi českými mistry světa pálil ve 2. minutě nad Vrchovský. V 9. minutě po rohovém kopu Hartmana se ani Buček, ani Vrchovský nedokázali prosadit. Ve 12. minutě to začalo. První střela na branku Semil, šajtlí za tyč se přesně trefil Horčík - 0:1. Za dvě minuty vybídl Cenger Semíka, jenž hlavičkoval nad. Ve 21. minutě Semíkovu střelu zkrotil domácí gólman Koudelka. Za minutu po individuální akci zvýšil Kouba - 0:2. Ojedinělou šanci Semil po půlhodině hry promarnil nepřesnou střelou Hartman.

Druhá půle kopírovala výkonem hráčů tu první. Běžela 49. minuta, agilní Kouba v úniku přehodil bezmocného Koudelku - 0:3. V 50. minutě po rohu pálil nad z voleje Feri. Po chvíli zahrávaly Semily standardní situaci, následoval propadlý balón, po ní takzvaný „ofuk" a dokský Kouba si připsal hattrick - 0:4. Šanci korigovat měl v 87. minutě Koudelka, střelu z pokutového kopu mu ale zneškodnil jeho protějšek v brance Doks Košťálov veze tři body z Pěnčína, Semily utrpěly další debaklKotyk.

Branky: 12. Horčík, 22., 49. a 57. Kouba. Rozhodčí: Šmíd - Rais, Trdla, ŽK: 2:2. Diváků: 115. Semily: Koudelka  - Otmar, Feri, Kobr, Veg - Bernárd (23. Kázmer), Fišar, Hartman, Preissler - Buček (60. Dohnal), Vrchovský (76. Bogdány). Fotogalerie z utkání

FKP Turnov B - Košťálov 1:2 (0:1)

Utkání začalo zajímavě, když hned v 10. minutě po centru Klímy mohl skórovat hlavou Vavřich, ale netrefil míč ideálně. Ve 26. mířil Klíma hlavou nad a hned na to se znovu neprosadil Vavřich. Těsně před koncem první půle se nejdříve do slibné šance dostali domácí, ale nedali a hned vzápětí získal Karel Janata balon, centrem do vápna jej naservíroval Zboroňovi, který otevřel skóre utkání.

Ve druhém poločase měli domácí více ze hry, vytvářeli si šance, ale neproměňovali je. Vavřich například netrefil branku po samotném průniku. V 65. minutě se ovšem s míčem prosadil Zdražil a centrem našel volného Čermáka, který hlavou vyrovnal. Hned na to měli domácí stejnou šanci, ale Šteffan hlavou přestřelil. V 77. minutě vyslal další skvostnou přihrávku kapitán Košťálova Karel Janata, a nabíhající Sádek přehodil vyběhnutého brankáře Šrajera - 1:2. V 90. minutě měli domácí blízko k vyrovnání, ale Žabokrtský se ve vápně neprosadil a poté už si hosté cennou výhru uhlídali.

„Bohužel toto utkání rozhodly dvě zaváhání, které využili hosté a odvezli si pro ně velice cenné body," komentoval zápas trenér FKP Turnov B Radek Kotrman.

„Dnes jsme viděli velmi pohledné utkání. Před utkáním bych byl spokojený i s bodem, ale nakonec jsou z toho nečekaně body tři. Pochvalu za dnešní výkon si zaslouží rozhodčí, který perfektně odřídil celé utkání," uvedl vedoucí družstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 65. Čermák - 45. Zboroň, 77. Sádek. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 2:2. Diváků: 120. FKP Turnov: Šrajer - Vondráček (85. Žabokrtský), Šteffan, Čermák, Randák - Klíma, Smolný, Zdražil, Jaček - Poláček (57. Vít), Vavřich. Košťálov: Průcha - I. Móro, Kašpar, Grafek (72. Sádek), Fejfar - K. Janata, Poledník, Cerman, Částek - Zboroň (88. Kmínek), Stehlík (83. F. Tulach).

Nový Bor - Jablonec n. J. 6:2 (2:0)

Domácí byli od začátku aktivnější a vypracovali si dvě šance. Nejdříve Kubeš hlavou nepřekonal Farského a o chvilku později z velkého úhlu netrefil odkrytou branku Suněk. Jabloneček si vytvořil pouze pár náznaků, kterým chybělo razantnější zakončení. Ve 38. minutě Nechanský fauloval ve vápně Kubeše a nařízenou penaltu proměnil Suněk. Po rozehrání dostali hosté druhý úder, když si po pravé straně naběhl Suněk, našel nabíhajícího Lebrušku, který bezpečně zvýšil na 2:0.

Ve druhém poločase hosté přeskupili řady, opticky vyrovnali hru, ale do nebezpečného zakončení se nedostali. V 56. minutě domácí odstartovali skvostnou čtvrthodinku, kdy překonali Farského v brance Jablonečku hned čtyřikrát. Všechno to byly dlouhé míče za obranu, na které hosté nedokázali reagovat. Debakl se v závěru podařilo zkorigovat dvěma brankami, ovšem nic to nezměnilo na probuzení Jablonečku po dobrém výkonu v minulém kole na domácím hřišti proti Semilům.

„Bor má na KP velkou kvalitu, ale že přijde takhle snadno ke třem bodům jsme si určitě nepředstavovali. Naši hráči se po celý zápas úspěšně schovávali, hráli bez pohybu ačkoli nádherná tráva doslova vybízela zahrát si fotbal.Opět se potvrdilo, že máme velký problém zopakovat alespoň dvakrát za sebou nadstandardní výkon. Jediné pozitivum je, že horší to už snad být nemůže

Branky: 39. z penalty, 56. a 65. Suněk, 41. Lebduška, 60. Stromecký, 71. Půlpán - 83. Šilhan, 86. Nechanský. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 1:2. Diváků: 80.

Česká Lípa - Sedmihorky 3:1 (2:1)

Domácí udeřili už v 5. minutě a hosté poznali, že vítězství nepřijde, po minulé výhře nad rezervou Turnova, samo. V 11. minutě už to bylo 2:0, když rychlý českolipský brejk využil Burina. V další šanci nastřelili domácí hráči tyčku Koubusovy branky. Ve 23. minutě se Sedmihorští dostali zpátky do zápasu, centrovaný míč vyrazil českolipský gólman jen před sebe, Poul pohodlně sklepl míč do odkryté brány a snížil na 2:1.

V úvodu druhé půle se hosté dostali do slibné příležitosti, to po centru Staňka skončila Špínova hlavička na spojnici. Po této nevyužité šanci hosté ještě zvýšili svoji aktivitu, ale kýženého gólu se nedočkali. Domácím totiž vznikl prostor na rychlý protiútok a jeden z nich se v 80. minutě využil Měšťan ke vstřelení třetího gólu a praktickému rozhodnutí utkání.

Branky: 5. Brož, 11. Burina, 80. Měšťan - 2. Poul. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 2:3. Diváků: 100.  Sedmihorky: Koubus - Koťátko, Bakeš, Švarc - Staněk, Kratochvíl, Kusák - Krejčík, Pařízek - Poul, Špína.

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola sezony 2011/ 2012