Košťálov získal výhru s Višňovou v nastavení, Semily zdolaly první Nový Bor

29.04.2012 17:00:07 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Košťálov,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Turnov

Vcelku úspěšně si vedly mužstva z Pojizeří v šestém jarním kole krajského přeboru. Tři body Košťálovu připsal pohotovým gólem v nastavení Holec, celkem čtyři góly na půdě vedoucího Nového Boru znamenaly výhru i pro Semily.

V dalších zápasech si připsaly po bodu za remízu ve vzájemném zápase rezerva Turnova a Jablonec nad Jizerou. Nebodovaly pouze Sedmihorky, které si doma neporadily s herně nepříliš oblíbeným Hrádkem nad Nisou.

Košťálov - Višňová 2:1 (1:1)

V 9. minutě předvedli pěknou akci hosté, kdy hráč dával balon mezi obránce na nabíhajícího spoluhráče, ten už dělal kličku Průchovi, který ale skokem pod nohy šanci zlikvidoval. V 18. minutě Stehlík poslal centr do vápna, kde Cerman hlavou orazítkoval tyč. O tři minuty později chyboval Poledník v rozehrávce, hosté šli díky tomu dva na jednoho a akci zakončili brankou. Vyrovnání ale netrvalo dlouho. Ve 22. minutě hosté zahráli v pokutovém území rukou a penaltu s přehledem proměnil Zboroň.

V 52. minutě se ke střele z dálky napřáhl Poledník a jeho rána skončila na břevně, minutu poté udeřili hosté, když se hráč ocitl sám před Průchou ale košťálovský brankář byl úspěšnější. V závěru už vše směřovalo k remíze, ale v nastavení se dostal míč k Holcovi, a ten vystřelil pro Košťálov pohotově tři body brankou na 2:1.

„Pro nás to jsou zlaté tři body. Hráči dnes v zápase nechali všechno co bylo v jejich silách a odměnou za to je vítězství. Hrálo se hodně tvrdě a náš tým po utkání vypadal jako by vyšel z boxerského ringu. Tak byli všichni vyřízení," poznamenal po utkání asistent trenéra a vedoucí družstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky Košťálova: 22. Zboroň z penalty, 92. Holec. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 0:3. Diváků: 120. Košťálov: Průcha - Grafek, Kašpar, F. Piry, Částek - K. Janata, Poledník, Cerman, Sádek (88. L. Stránský) - Zboroň, Stehlík (77. Holec).

FKP Turnov - Jablonec n. J. 2:2 (0:1)

Hosté využili hned v první minutě hrubé nepozornosti domácí obrany. Rozehráli roh a Paldus střelou na zadní tyč dostal hosty do vedení. V 9. minutě měl vyrovnání na hlavě domácí útočník Vavřich, bohužel netrefil bránu. Ve 20. minutě hlavičkoval znovu Vavřich do břevna, míč se odrazil na hlavu Ježkovi a jeho zakončení skončilo také na konstrukci brány. Ve 25. minutě šel Bárta sám na brankáře Farského, který ho však vychytal. Z následujícího rohu hlavičkoval opět Vavřich nad. Na druhé straně střele Brezara chyběla přesnost a centr Vrány osamocený Braun nedokázal hlavou usměrnit mezi tyče.

Vyrovnání přišlo hned po změně stran, kdy Zdražil zahrával standardní situaci, brankář balón vyrazil na hlavu Matouška - 1:1. V 54. minutě vyústil domácí tlak individuální šancí Randáka, který dostal svůj tým do vedení. Zvýšit náskok mohli domácí ještě střelou Nahodila. Poté se ale nepochopitelně zatáhli. Hosté se po sérii standardních situací dočkali v 81. minutě vyrovnání, kdy po hrubých chybách v obraně zakončoval v pádu na zadní tyč Kopecký. V 90. minutě přišlo pro domácí ještě jedno oslabení, kdy byl vyloučen po druhé žluté kartě Zdražil.

„Před zápasem bychom byli za bod rádi, po zápase jsme zklamáni. Ačkoliv domácí byli posíleni o hráče z A mužstva, fotbal jsme hráli hlavně my. Dvě branky jsme si dali takřka sami a tím se dostali pod tlak. Poté, ale hráči ukázali morálku, zmobilizovali své síly a srovnali skóre," uvedl za tým Jablonce nad Jizerou David Holman.

Branky: 46. Matoušek, 54. Randák - 9. Paldus, 81. Kopecký. Rozhodčí: Neugebauer, ŽK: 6:2, ČK: 1:0 (90. Zdražil). Diváků: 100. FKP Turnov: Semenský - Koťatko, Matoušek, Škréta, Nahodil - Jaček, Zdražil, Bárta, Randák - Ježek (80. Žabokrtský), Vavřich (70. Čermák). Jablonec n. J.: Farský - P. Vrána, Nechanský, Šilhán, Brož - Braun, Paldus, Hrbek, Kopecký -  J.Vrána, Brezar (64. Hájek).

Nový Bor - Semily 2:4 (1:1)

Hosté měli skvělý začátek, když už ve 20. vteřině otevřel skóre Kulhánek. Po vyrovnané hře Nový Bor vyrovnal na 1:1 po standardní situaci ve 23. minutě, a tak i skončil poločas. Vstup na hřiště po přestávce měli Semilští excelentní, když je znovu dostal do vedení Buček a o chvíli později se trefil i Ševčík - 1:3. Domácí atmosféře trochu podlehl rozhodčí, když v 82. minutě odpískal domácím spornou penaltu za ruku - spíše rameno střídajícího Junga v pokutovém území. Výhru hostů ale pojistil z brejku v 88. minutě Buček a domácí už poté stav ani nezkorigovali.

„Pomohla nám příprava v týdnu s Hlavicí, kdy si ostrý zápas zkusili někteří mladí hráči. Ke konci jsme měli dost sil a domácí na nás už nic nevymysleli," řekl k utkání trenér Semil Miroslav Procházka.

Branky: 27. Lebruška, 81. Třešňák z penalty - 1. Kulhánek, 48. a 88. Buček, 55. Ševčík. Rozhodčí: Rais - Simmerová, Brož, ŽK: 4:2. Diváků: 200. Semily: Koudelka - Regenermel, Feri, Kočí, Matocha - Kobr, Hájek - Vrchovský (65. Jung), Ševčík (82. Kázmer), Kulhánek (72. Prousek) - Buček.

Sedmihorky - Hrádek 1:2 (1:1)

Smolný zápas sehrály Sedmihorky proti Hrádku nad Nisou. Po opatrném úvodu nadějné sólo Špíny s námahou vychytal brankář hostů. Bohužel v 15. minutě hned první šance hostům vyšla, když se po centru do vápna dostal k míči Štálík a šťastnou střelou zblízka vsítil vedoucí branku. Ve 22. minutě po průniku Pařízka, a jeho přihrávce, se do střelecké příležitosti dostal Špína, který byl ale nedovoleně blokován. Další šanci po centru Krejčíka nevyužil Špína a do třetice si do volného prostoru naběhl Mencl a jeho ránu z voleje brankář reflexivně vyrazil. Nakonec se domácí dočkali. Do vápna se ve 30. minutě prokličkoval Pařízek, který byl zezadu sražen a penaltu Pavlíček bezpečně proměnil.

Druhý poločas začal dalekonosnou střelou hostů, která se otřela o břevno. Obrovskou příležitost měl v 72. minutě Špína, kdy se po pěkné přihrávce Pařízka řítil sám na bránu, udělal kličku i brankaři, ale nedokázal trefit odkrytou branku. V 80. minutě přišel smutný okamžik, kdy domácí Hrádku darovali vítěznou branku. Při přihrávce nouzové malé domů přeskočil skákající míč nohy Koubusovi. V závěru utkání ještě pěknou střelou z 16 metrů nebezpečně ohrozil branku Hrádku Král, ale vyrovnání už z domácích kopaček nepřišlo.

„Opakoval se nevydařený závěr utkání jako nedávno s Višňovou a jenom doufejme, že jsme si smůlu už vybrali do konce jarní sezony," komentoval utkání vedoucí družstva Sedmihorek Miroslav Kobrle.

Branky: 30. Pavlíček z penalty - 15. Štálík, 80. vlastní. Sedmihorky: Koubus - Koťátko, Bakeš, Vávra (66. Švarc) - Krejčík (80. Král), Pavlíček, Mencl, Pařízek, Bangha - Kratochvíl (66. Poul), Špína.