Kriminalisté již vyšetřili incident v prodejně na semilském náměstí

02.04.2020 16:57:03 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily

Kriminalisté již vyšetřili incident v prodejně na semilském náměstí

Na Riegrově náměstí došlo 19. března 2020 v souvislosti s novým nařízením vlády k incidentu mezi zákazníkem a prodávajícím. Obviněny byly nakonec tři osoby - všechno zaměstnanci obchodu, včetně „strážce vstupu" do prodejny.

V souvislosti s krizovou situací v České republice nařídila vláda, že od 19. března budou obchody s potravinami, ale také drogerie, lékárny a pošty, budou mezi 10. a 12. hodinou vyhrazeny pro nakupující starší 65 let. Vedení některých prodejen se rozhodlo na toto dodržování nařízení dohlédnout. U některých obchodů stál u vstupních dveří do prodejny jejich zaměstnanec, který měl dohlížet na to, jaké osoby do prodejny chodí.

Tak tomu bylo i v prodejně na Riegrově náměstí v Semilech. Podle policejní mluvčí kolem půl jedenácté hodině dopolední přišel do obchodu muž, kterému skutečně bylo přes 65 let, s rouškou přes ústa, a který se zaměstnanci prodejny jevil jako osoba mladší 65 let. Zaměstnanec tedy muže upozornil na dané nařízení. Zabránil muži v samotném vstupu do prodejny. Muž se zaměstnanci prodejny snažil prokázat svým občanským průkazem, což vedlo ke vzájemné vyhrocené situaci a následnému fyzickému napadení zákazníka ze strany zaměstnance, přičemž mu druhá zaměstnankyně vytrhla silou z ruky mobilní telefon. Poté se do konfliktu zapojil ještě i další zaměstnanec prodejny, který také zákazníka fyzicky napadl.

„Policisté přivolaní na místo vyčkali zprvu na příjezd rychlé záchranné služby. Ta následně odvezla zraněného zákazníka na ošetření do nemocnice v Jilemnici. Policisté ztotožnili všechny účastníky incidentu a také svědky a dále zajistili kamerové záznamy z prodejny. Případem se dále zabývala služba kriminální policie a vyšetřování Semily. Následně kriminalisté provedli výslechy účastníků incidentu i svědků a vyhodnotili kamerové záznamy," sdělila tisková mluvčí krajského ředitelství Policie ČR Vladimíra Šrátrová.

Na základě vyhodnocených kamerových záznamů, provedení výslechů svědků, provedených šetření na místě, zahájil policejní komisař trestní stíhání celkem tří osob, všechny pocházející ze Semilska. A to 29leté ženy, která se zmocnila mobilního telefonu, ze spáchání zločinu loupeže, dále 27letého muže obviněného ze spáchání přečinu ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví a dále 37letého muže obviněného ze spáchání přečinu výtržnictví.

„Mladé ženě hrozí za spáchání zločinu loupeže trest odnětí svobody od dvou do deseti let, 27letému muži hrozí až tříletý trest vězení a 37letého muže soud může poslat až na dva roky za mříže.

Kriminalisté se však případu i nadále věnují a dále prověřují, zda se nedopustil protiprávního přestupkového jednání i samotný napadený zákazník," dodala Šrýtrová.

O případu jsme psali již v článku zde: V Semilech mělo dojít k napadení v prodejně s potravinami 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry
Policisté v kraji kontrolují řidiče i přes nouzový stav
V Semilech mělo dojít k napadení v prodejně s potravinami
Policie hledá svědky incidentu v centru Liberce
Spolujezdec opilého řidiče nabídl policistům úplatek, skončil v cele

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Kvůli uzavřeným prvoligovým zápasům 18 fanoušků Jablonce přišlo podpořit fotbalisty na zápas proti Zlínu improvizovaně alespoň za bránu jabloneckého stadionu Střelnice. Jablonec i v deseti po vyloučení Plechatého vyhrál brankou Holíka 1:0. Podrobnosti a fotogalerie ze samotného zápasu: Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal

Proběhne monitoring studní v Turnově

Společnost Global-Geo, s. r. o. informuje obyvatele města Turnov, že z důvodu projektové přípravy nové silnice I/35 na úseku Turnov - Úlibice bude na přelomu května a června 2020 firma objíždět obce, v jejichž blízkosti by měla stavba probíhat.  Cílem je změřit hladinu podzemní vody ve studních. Jediné co tedy potřebujeme, je aby občané byli o této skutečnosti informováni a umožnili nám přístup na pozemky, kde se studny nacházejí. „Katastrální území, která spadají pod město Turnov a kterých se monitoring bude týkat, jsou následující: Turnov, Mašov u Turnova. Nahlašujeme to takto předem na základě negativních zkušeností z minulosti, kdy nás lidé nechtěli pustit na zahradu z důvodu obav, že jsme podvodní prodejci. Děkuji všem za spolupráci a ochotu," uvedla za Global-Geo, s.r.o., Eva Pišvejcová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecké divadlo F. X. Šaldy v červnu opět hraje pro živé diváky
Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
Zdatné běžce prověří Maloskalský půlmaraton
Na frézování čeká další úsek turnovské silnice
Turistické trháky v Libereckém kraji: zoologická zahrada a iQLandia

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
28.05.: Díky úpravě sazby DPH se malinko sníží ceny vodného a stočného
27.05.: Divadelníci ze Slané se chystají na návrat

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT