Kulturnov: Oslava turnovské kultury pokračuje druhým ročníkem

13.09.2017 17:31:58 | Autor: KC Střelnice Turnov | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Kulturnov: Oslava turnovské kultury pokračuje druhým ročníkem

Loňská iniciativa Kulturnov slavila velký úspěch, a tak se i letos se můžete v sobotu 23. září těšit na den plný hudebních a divadelních představení turnovských umělců doplněný dalším doprovodným programem.

Na čtyřech scénách a se čtyřmi moderátory se vám představí desítky umělců v roztodivných spojeních. Již samotné zahájení programu bude jedinečné. Městem (konkrétně od vlakového nádraží ke Střelnici) se na valníku projede dechovkový soubor Turnovanka. Připojte se k pomyslnému zahájení i vy a přidejte se do průvodu. Popřípadě si přijďte Turnovanku poslechnout před Střelnici ve 13 hodin.

Před druhou hodinou vystoupí na velkém sále KC Střelnice zajímavé spojení pěveckého sboru Karmínek a smyčcového orchestru ZUŠ. Dalším velmi netradičním vystoupením bude koncert sboru Musica Fortuna, který vystoupí společně s turnovským oddílem judistů. Lákavé bude jistě také vystoupení metalové skupiny AnarchiA, kterou na scéně loutkami doprovodí Čmukaři.

O zábavu tedy rozhodně nebude nouze, losování párů na příští rok proběhne také, už letos tak zjistíte, na koho se můžete těšit zase za rok. Popřípadě se můžete pobavit také společným vystoupením právě již zmíněných Čmukařů a oblíbeného dívčího divadelního spolku Nakafráno. A pokud si letos rozhodně něco nenechat ujít, bude to vystoupení Vivat Radnice, v němž se představí samo vedení města v čele se starostou Tomášem Hocke. Ve večerních hodinách bude možnost si poslechnout a zařádit si se Snap Call, s duem Tamdoletma a také s Funk Corporation. A v rámci afterparty se můžete těšit ještě na jedno malé překvapení.

„Kulturnov má za cíl představit pestrost turnovské kulturní scény, ale ne jednorázově. Chceme při každé příležitosti poukazovat na kulturní bohatství, které Turnov ve svých kulturních osobnostech a spolcích má," sděloval vloni mluvčí festivalu Josef Uchytil. Této myšlence odpovídá program i tentokrát.

Program festivalu:
13:00 - Turnovanka (před Střelnicí)
13:45 - Karmínek a smyčcový orchestr ZUŠ (velký sál)
14:30 - Pepa Uchytil & Ondřej Halama (před Střelnicí), AD/HáĎata - Tatínku, ta se ti povedla (za plátnem kina), start Běhturnov
15:15 - Musica Fortuna & judisti (velký sál)
16:00 - Ruda Hancvencl (za plátnem kina)
16:20 - The Boband & FD Band (velký sál)
17:00 - VIVAT RADNICE & Karel Jiroš (Před Střelnicí)
17:30 - FD Band & Lédl Jazz Q (velký sál)
18:30 - AnarchiA & Čmukaři (před Střelnicí)
19:30 - Snap Call (velký sál)
20:45 - Čmukaři & Nakafráno (kino Sféra)
21:30 - Tamdoletma (před Střelnicí)
22:15 - Funk Corporation (velký sál)
23:30 - Ruda Hancvencl

Veškeré pořady v rámci festivalu jsou přístupné zdarma. Navíc se budete moci zúčastnit běžeckého závodu Běhturnov nebo třeba výtvarné dílny Lady Capouškové a ve volných chvílích si navíc ještě prohlédnout výstavu turnovského Fotoklubu Safír. V případě nepříznivého počasí se část programu uskuteční místo před Střelnicí v kavárně KUS.

Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu

Zářijový program Kulturního centra Střelnice Turnov

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Obojživelníci se v Libereckém kraji opět dostanou k rybníkům bezpečně

Liberecký kraj bude i letos přenášet obojživelníky přes silnice na místa, kde se rozmnožují, aby nedocházelo k jejich hromadným úhynům. Krajská rada včera schválila podání žádosti o dotaci z programu Ministerstva životního prostředí, který podporuje péči o přírodu a chráněné druhy. „Projekt se osvědčil již v předchozích letech a díky němu se podařilo zachránit stovky žab a čolků. Každý rok sledujeme, jak se zvířata bezpečně dostávají na svá místa rozmnožování, a víme, že podobné akce veřejnost velmi oceňuje," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana pro resort životního prostředí a zemědělství.

Více než 1,5 milionem korun podporuje kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630 000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1.200.000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

ČEZ Jizerská 50 již klepe na dveře
Nízkoprahové centrum v Semilech nabízí pomocnou ruku pro mládež
Radek Juška pošesté dominoval na Jablonecké hale
Krajské týdny pro neziskový sektor opět propojí organizace i veřejnost
Přestavba sportovní haly v Turnově 2 před zahájením

Nejčtenější články

27.01.: Přestavba sportovní haly v Turnově 2 před zahájením
27.01.: Talent ze Semil v Senátu: Výstava Svět očima dětí
27.01.: V roce 2025 Krkonoše navštívilo více než 4,1 milionu lidí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT