Zářijový program Kulturního centra Střelnice Turnov

08.09.2017 17:12:46 | Autor: KC Střelnice Turnov | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Zářijový program Kulturního centra Střelnice Turnov

V září 2017 můžete v Turnově zavítat na několik divadelních představení a koncertů. Největší akcí je festival Kulturnov, na který se můžete těšit 23. září.

To ale zdaleka není vše, tady najdete aktuální program turnovského kina.

Kultura v Turnově v září 2017:

sobota 2. září

BÁSNÍCI TICHA 2017
Hudební festival Básníci ticha 2017 se již tradičně odehraje na začátku září letošního roku a opět bude ke slyšení to nejlepší ze současné české alternativní hudební scény. Chybět nebude Vltava či Květy a největším lákadlem je bezesporu Půlnoc. Jako první vystoupí formace ZA-BEAT!, rockoví folkaři, kteří speciálně pro letošní Básníky ticha připravují dokonce několik novinek. Následovat bude Vltava s ikonickými hity „Prasátko" či „Bezvadnej chlap" s nezaměnitelným Robertem Nebřenským v čele. Dále se představí písničkář Mirek Kemel, kterému bude sekundovat Josef Prexl, oceňované uskupení Květy a také brněnské uskupení Mucha. Večer potom symbolicky uzavře skupina Půlnoc, která vznikla v roce 1988 na základě tehdy se rozpadlých The Plastic People Of The Universe.
Před Střelnicí od 15 hodin. Vstupné v předprodeji 270 Kč/ na místě 350 Kč, student 135 Kč, děti do 15 let zdarma.

úterý 12. září

ANASTASIA S GABRIELOU FILIPPI
Proč a nač Vesmír rozsvěcuje hvězdy nad člověkem, se dozvíte v představení Anastasia, ve kterém zazní mnoho písní na téma lásky. Nevšední příběh, ve kterém se setkávají lidé dvou světů. Úspěšný městský podnikatel a žena, která žije uprostřed přírody. Ze setkání těchto tvou lidí se narodí nejenom syn, ale také hluboké a čisté poselství pro šťastný život na Zemi.V druhé části večera hlasový mág Patrik Kee obejme emoce do náruče originálních tónů, které vyvěrají z duše a vpíjí se hluboko do srdce. Gabriela Filippi a její herecký partner Mario Kubec se svými pohotovými reakcemi a přirozeným vtipem vám budou i v druhé polovině večera skvělou společností. Přijďte se zregenerovat láskou a humorem na představení, které vám změní život.
Volné divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19 hodin. Vstupné 290 Kč.

úterý 19. září

ČOCHTAN VYPRAVUJE - DIVOTVORNÝ HRNEC
Pohádkový příběh přistěhovalců hledajících nový domov, dobré bydlo a trochu štěstí. Samotný divadelní příběh začíná na Broadwayi roku 1947, kdy hudební skladatel Burton Lane a textař Edgar Harburg s obrovským úspěchem uvedli muzikál The Finians Rainbow. Hrdiny na broadwayských prknech byli irští přistěhovalci, jejichž cestu novou vlastí provází skřítek Og. Nezapomenutelná a záhy celosvětově zlidovělá hudba upoutala i pozornost Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Příběh doznal změn. Zrodil se Divotvorný hrnec plný zlata! Roku 1990 se na scéně objevil Čochtan Josefa Dvořáka, který rozehrál další slavnou kapitolu původně broadwayského trháku.
Volné divadelní představení, KC Střelnice od 19.30 hodin. Vstupné 390 Kč.

středa 20. září

BOSNA
Cesta dobrodruha Martina Adámka měřila přes 3560 km a vedla přes Maďarsko a Rumunsko do čtyř zemí bývalé Jugoslávie. Nenechte si ujít poutavé vyprávění, kterým zahájíme letošní sezónu Cestovatelského klubu. Fotky a vyprávění vás provedou maďarskými městy; rumunskými horami, lukami a poli, srbskými kopci, bosenskými údolími mezi skalami i chorvatským pobřežím a stezkami linoucími se mezi plitvickými jezery. Cesta také vedla územím pravoslavným, muslimským i křesťanským. Na fotografiích uvidíte architektonické symboly těchto kultur, jakož i důsledky jejich sousedské nekompatibility.
Cestovatelský klub, kino Sféra od 18 hodin. Vstupné 90 Kč.

sobota 23. září

O PRINCEZNĚ, KTERÁ RÁČKOVALA
Slavnou hudební pohádku zná z televizní obrazovky snad každý, proslavilo ji i herecké obsazení - Iva Janžurová, Jiřina Bohdalová či Jiří Krampol a Dáda Patrasová. Do turnovského divadla ji v rámci cyklu Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! přiveze ve své vlastní aranži Divadlo Scéna Zlín. Pohádka nás zavede do království, kde královnu sužuje hypochondrie, princezna je rozmazlená až hanba, rádce zase náramně vypočítavý a všichni ráčkují. Princeznu tak může napravit jedině zahradník Kryštof, který je do ní tajně zamilovaný. V oblíbené humorné pohádce zazní veselé skladby Zdeňka Rytíře, asi tou nejznámější je Královské Reggae.
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, Městské divadlo Turnov od 10 hodin. Vstupné 60 Kč.

Kulturnov: Oslava turnovské kultury pokračuje druhým ročníkem

sobota 23. září

KULTURNOV: OSLAVA TURNOVSKÉ KULTURY PODRUHÉ
Loňská iniciativa Kulturnov slavila velký úspěch a tak se i letos můžete těšit na den plný hudebních a divadelních představení turnovských umělců doplněný dalším doprovodným programem. Na čtyřech scénách a se čtyřmi moderátory se vám představí desítky umělců v roztodivných spojeních. Již samotné zahájení programu bude jedinečné. Městem (konkrétně od vlakového nádraží ke Střelnici) se na valníku projede dechovkový soubor Turnovanka. Připojte se k pomyslnému zahájení i vy a přidejte se do průvodu. Popřípadě si přijďte Turnovanku poslechnout před Střelnici ve 13 hodin. Před druhou hodinou vystoupí na velkém sále KC Střelnice zajímavé spojení pěveckého sboru Karmínek a smyčcového orchestru ZUŠ. Dalším velmi netradičním vystoupením bude koncert sboru Musica Fortuna, který vystoupí společně s turnovským oddílem judistů. Lákavé bude jistě také vystoupení metalové skupiny AnarchiA, kterou na scéně loutkami doprovodí Čmukaři. Ve večerních hodinách bude možnost si poslechnout a zařádit si se Snap Call, s duem Tamdoletma a také s Funk Corporation. A v rámci afterparty se můžete těšit ještě na jedno malé překvapení. „Kulturnov má za cíl představit pestrost turnovské kulturní scény, ale ne jednorázově. Chceme při každé příležitosti poukazovat na kulturní bohatství, které Turnov ve svých kulturních osobnostech a spolcích má," sděloval vloni mluvčí festivalu Josef Uchytil. Této myšlence odpovídá program i tentokrát. Podrobný program

středa 27. září

HUDBA POD CHRÁMOVOU KLENBOU
Při prvním koncertu nové sezóny Turnovských hudebních večerů se zaposloucháme do tónů trubky, varhan a zpěvu, které rozezní Vilém Hofbauer, Petr Čech a Aneta Schwarzová. Vilém Hofbauer hudební vzdělání započal na ZUŠ v Jihlavě. Jako sólista spolupracuje s Komorní filharmonií Pardubice a také hraje v České filharmonii. Aneta Schwarzová v tomto roce zakončila studium na Pražské konzervatoři. Ve své interpretaci se zaměřuje na díla autorů romantismu, zvláště pak na tvorbu Roberta Schumanna či Antonína Dvořáka. Petr Čech absolvoval Pražskou konzervatoř v oborech klavír a varhany a také Hudební fakultu AMU v Praze. Do dramaturgie svých koncertů zařazuje velmi často soudobá díla našich i světových autorů.
Turnovský hudební večer, Chrám Narození Panny Marie od 19. 30 hodin. Vstupné v předprodeji 120 Kč / na místě 150 Kč.

pátek 29. září

TRIO CISSOKHO - BRÖNIMANN - OMRI HASON
Zveme vás na koncert tria Cissokho - Brönimann - Omri Hason, kteří představí netradiční hudební kombinace skrze koru (africká harfa s čtyřiadvaceti strunami), basklarinet a orientální perkuse. Jako předkapela vystoupí Funny Grass, která byla vždy zaměřena převážně na tradiční bluegrass, dále na country a také irskou muziku. Moussa Cissokho pochází ze Senegalu a je mimořádně talentovaným hráčem na koru, zpěvákem a skladatelem. Narodil se a vyrůstal v rodině potulných pěvců a vypravěčů, a učil se u svého otce již od útlého věku. Švýcarský basklarinetista Jan Galega Brönnimann je dobře znám ze své kapely Brink Man Ship, ale v minulosti spolupracoval také s osobnostmi jako je Nils Petter Molvaer, Sidsel Endresen, nebo Kenny Werner. Omri Hason je izraelský perkusista, který se vyučil u íránského bubenického mistra Djamchida Chemiraniho a je jedním z nejrespektovanějších hráčů v oboru.
Koncert, KC Velký sál od 19 hodin. Vstupné v předprodeji 120 Kč / na místě 180 Kč.

Samostatné pozvánky a články o nedávných akcích:

Kulturnov: Oslava turnovské kultury pokračuje druhým ročníkem

Co jste zmeškali z turnovské kultury v srpnu?

Aktuální kultura ve městech Pojizeří:

Zářijová nabídka kina Sféra v Turnově

Na Valdštejně chystají v září koncerty i audienci u vévody

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v září

Akce Kulturního centra Golf Semily v září

Ohlédnutí a fotogalerie: Prázdninové hudební léto v Pojizeří pokračuje i v srpnu

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hořela garáž v Liberci, škoda je přes půl milionu

V pondělí před půl devátou hodinou ranní byl na linku 150 ohlášen požár trojgaráže, ve které se nacházely osobní automobily. Hasiči byli operačním střediskem vysláni do ulice Doubská v Liberci - Rochlicích. Na místo události se okamžitě sjely dvě jednotky hasičů - profesionálové z Liberce, pomáhali dobrovolní hasiči z Liberce - Vratislavic nad Nisou. Další informace

Příběh Hanče a Vrbaty ožívá na zlaté a stříbrné medaili

Česká mincovna letos přichází s novou tříletou sběratelskou sérií nazvanou Příběhy naší historie. Zaměřuje se na řadu pozoruhodných osobností, událostí a činů z naší pestré historie, ve kterých se zrcadlí pravá česká nátura, jako je odhodlání, odvaha, pracovitost, kreativita, cílevědomost a smysl pro humor. V únoru představí medaile věnované dvojici Hanč a Vrbata. Další budou následovat. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Horská služba Krkonoše zasahovala u laviny v Pramenném dole
Hlasujte pro nejlepší dřevěné stavby a vyhrajte pobyt ve srubu!
FOTO: Jilemnická Lucie Paulusová si v Harrachově dojela pro dva tituly
Během noci zasahovali hasiči u větších požárů v Mimoni a Liberci
Únorová mimořádná promítání v Lomnici

Nejčtenější články

21.02.: Mladá autorka Gábina Jakoubková má čich na olympijské medailisty
20.02.: Přepeře mají po výhře nad Jičínem jistotu vítězství zimního turnaje
19.02.: Rada Libereckého kraje vyhlásila konkurzy na 31 ředitelů škol

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT