Lednové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

03.01.2018 08:20:45 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Lednové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám lednový program Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

 

Zhodnocení předchozích akcí:

Krajské pIšQworky

Apple π (Machačková, Tvrzníková, Petrlíková, Suchardová, Krausová) opět druhé! Tentokrát v krajském kole soutěže pIšQworky, kterého se zúčastnili na gymnáziu F. X. Šaldy v Liberci dne 30. 11. 2017 také Grimm OX (Pekárek, Matura, Kadlec, Bartoň, Koťátko) a obsadili 5. - 8. místo. Postup do celostátního kola byl na dosah - závěrečný duel se rozhodoval až po remíze v rozstřelu, kdy výhra našim děvčatům unikla jen o „jablečné jadérko".

Sbírka Červená stužka

Během sbírky Červená stužka, která se konala v pátek 1. prosince 2017, vybrali studenti našeho gymnázia celkem 3077 Kč. Všem dárcům děkujeme. Získané finanční prostředky budou použity na provoz a preventivní aktivity České společnosti AIDS a Domu světla. Více informací o projektu a výsledky celorepublikové sbírky naleznete na webové stránce www.cervenastuzka.cz.

Olympiáda v českém jazyce

V pátek 1. prosince proběhlo na GIO školní kolo olympiády v českém jazyce. Zúčastnilo se jí celkem 26 soutěžících (9 v I. kategorii, 17 ve II. kategorii). Mezi mladšími obsadila 1. místo Viktorie Šídová, 2. Justýna Kolářová, 3. Adéla Ďoubalíková. Mezi staršími se umístila 1. Eliška Suchardová, 2. Tereza Šmídová a 3. Alena Buriánková. První dvě z obou kategorií postupují do okresního kola, třetí jsou připraveny coby náhradnice. Všem zúčastněným děkujeme a našim reprezentantkám držíme v okresním kole palce.

Olympiáda z němčiny

Školního kola olympiády z němčiny se zúčastnilo ve čtvrtek 7. 12. 2017 ve 2 kategoriích 10 studentů, kteří soutěžili ve čtyřech disciplínách. V kategorii III.A zvítězil Dominik Carda (6.0), 2. místo obsadil Jef Vloeberghs (5.0) a 3. místo Štěpán Zonyga (3.ročník). V kategorii II.B se na 1. místě umístil Tomáš Chmelík (4.0), na 2. místě Dominik Pavlata (4.0), na 3.místě Petr Flössel (3.0). Do okresního kola v kategorii III.A, které se letos koná 7.2.2018 na gymnáziu v Turnově, postupují první tři umístění. Kategorie II.B má okresní kolo v Semilech na ZŠ Dr. Fr. L. Riegra dne 6. 2. 2018 a budou v ní soutěžit také 3 zástupci z naší školy. Všem gratulujeme a držíme pěsti do okresních kol.

Olympiáda ve francouzštině

Dne 7. 12. 2017 se konalo školní kolo olympiády ve francouzském jazyce. Velmi nás letos potěšily výkony všech zúčastněných soutěžících a také zájem studentů byl tentokrát nadprůměrný. V mladší kategorii zvítězila Kristýna Petrlíková (5.0), 2. místo obsadila Jana Špačková (4.0) a na 3. místě skončila Magdalena Šlaufová (5.0). Mezi staršími jasně dominovali Michal Valenta a Alena Buriánková (oba 7.0), za nimi obsadila 3. místo Kateřina Kobrová (6.0). Všem zúčastněným patří poděkování a gratulace.

Turnaje ve florbale

V prosinci se uskutečnila okresní kola ve florbale. Na středoškolských turnajích konaných v Turnově obsadily dívky 2. místo, chlapci vyhráli a postoupili do krajského kola. Starší žáci v okrskovém kole v Semilech obsadili 3. místo.

Lednový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta: 

Lyžařský kurz

Ve dnech 7. - 12. 1. 2018 se studenti kvinty zúčastní lyžařského kurzu v Rokytnici nad Jizerou, kde budou ubytováni na chatě TJ Sokol Železný Brod. Doprovod jim budou dělat instruktoři Radim Berka, Martin Krajíc a Lukáš Rambousek. Studentům přejeme co nejvydařenější sněhovou nadílku a spoustu veselých zážitků.

Den otevřených dveří

Již tradiční lednový Den otevřených dveří proběhne tentokrát v sobotu 13. ledna od 9 do 14 hodin. Zájemce o studium a veřejnost budeme informovat o podmínkách přijímacího řízení do čtyřletého a osmiletého studijního programu v  roce 2018 a o organizaci studia (školní vzdělávací program, nadstandardní vybavení školy, možnosti využití volného času atd.). Na setkání promluví ředitel školy, dotazy rádi zodpoví a diskutovat s Vámi budou také zástupce ředitele, výchovný poradce a další pedagogové. Komplexní informace bude možné získat zejména při zahájení v aule od 09.00 hod. Poté bude následovat prohlídka areálu školy. Jsou vítáni všichni, kteří se chtějí stát studenty gymnázia. Samozřejmě jsou zváni i jejich rodiče a ti, kteří se chtějí o gymnáziu něco dovědět, anebo si jeho prostory prohlédnout.

Školní kolo olympiády v angličtině

Ve středu 17. ledna proběhne školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategoriích I.B (1.0 - 2.0), II.B a II.C (3.0 - 4.0), ve čtvrtek 18. ledna pak v kategorii III.A a III.B (5.0 - 7.0, 1.r. - 3.r.). Začátek vždy v 8:15 hodin. Přihlaste se u svých vyučujících AJ do pátku 12. ledna. Zájemci o III. kategorii se mohou rovněž přihlásit online na naší webové stránce - www.giokaj.webnode.cz. Další informace budou uvedeny na nástěnce a webové stránce komise AJ.

Hudební pořad Pavla Hrabě

Ve čtvrtek 25. 1. 2018 se studenti nižšího gymnázia (prima až kvarta) a hudebníci 2. ročníku a sexty zúčastní hudebního pořadu, ve kterém nás vynikající muzikant pan Pavel Hrabě seznámí se zajímavými hudebními nástroji. Pořad začíná v 8.55 v aule gymnázia a je naplánován na jednu vyučovací hodinu. Cena pořadu je 50 Kč na jednoho žáka.   

Pololetní porada

Pedagogové se budou radit o prospěchu, chování a absenci žáků za 1. pololetí školního roku 2017-2018 na pedagogické radě v pátek 26. ledna od 14 hodin. Hodnocení prospěchu žáků uzavřou pedagogové nejpozději ve čtvrtek 25. ledna ve 14 hodin.

Maturitní ples

Studenti 4. ročníku a oktávy, třídní učitelé Mgr. Kamila Víznerová a Mgr. Lukáš Rambousek, ředitelství školy a SRPG při Gymnáziu Ivana Olbrachta Semily Vás srdečně zvou na 62. maturitní ples. V sobotu 27. ledna od 20:00 v KC Golf Semily si přijďte poslechnout taneční orchestr TOX a zatančit si. Ve vinárně pro Vás bude připravena diskotéka, proběhne samozřejmě i tradiční soutěž o ceny a můžete se také těšit na bohaté občerstvení. Cena vstupného je 120,- Kč, předprodej vstupenek bude probíhat v Městském informačním centru a na Gymnáziu Ivana Olbrachta.

Beseda s Jaroslavem Rudišem

Dne 29. ledna se po několika letech vrátí na GIO prozaik a scenárista Jaroslav Rudiš, autor románů Nebe pod Berlínem, Konec punku v Helsinkách nebo komiksové trilogie Alois Nebel. Se studenty literárního semináře a s dalšími zájemci bude debatovat o tom, jak jeho knihy vznikají, jak se z románové předlohy rodí filmový scénář nebo jak se žije českému spisovateli v Berlíně.

Předání vysvědčení

Vysvědčení budou předána studentům ve středu 31. ledna šestou vyučovací hodinu (studenti obdrží tzv. výpis z vysvědčení).

Filmové představení

Na závěr prvního pololetí, tentokrát 31. ledna (pro primu až kvartu) a 1. února (pro zbývající třídy), už tradičně připravujeme pro naše studenty filmovou projekci v semilském kině Jitřenka. Tentokrát společně zhlédneme poslední snímek Zdeňka a Jana Svěrákových Po strništi bos. Film je adaptací stejnojmenné knížky povídek, která přibližuje osud pražského kluka (Edy Součka známého už z Obecné školy) přesazeného za časů druhé světové války k příbuzným na venkov. V hlavních rolích uvidíme Ondřeje Vetchého, Terezu Voříškovou, Oldřicha Kaisera nebo Jana Třísku.

Pololetní prázdniny

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou letos na pátek 2. února.

Na únor připravují:

⦁ lyžařský kurz tercie v termínu od 4. 2. do 9. 2. (KJC),
⦁ lyžařský kurz 1. ročníku v termínu od 18. 2. do 23. 2. (KJC),
⦁ v sobotu 24. února od 20.00 hod. pořádáme v KC Golf Semily 23. ples absolventů gymnázia (v hlavním sále bude hrát skupina Alejmelí, ve vinárně bude diskotéka v podání osvědčených DJ, vstupné 120 Kč, předprodej v TIC Semily a na GIO Semily)

Související články:

Studenti semilského gymnázia mají nového zahraničního spolužáka

Studenti semilského gymnázia mají nového zahraničního spolužáka

Co jste zmeškali na gymnáziu v prosinci?

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali v Desné u střechy hrozící pádem na silnici

Tři jednotky hasičů byly povolány operačním důstojníkem KOPIS v neděli 18. března po jedenácté hodině dopoledne k utržené části plechové střešní krytiny v Desné. „Na místo byla povolána výšková technika a lezecké družstvo ze stanice Jablonec nad Nisou. Část uvolněného plechu byla rozřezána pomocí motorové kotoučové pily a následně spuštěna na lanech bezpečně na zem. Další část plechové krytiny byla připevněna zpět ke střešní konstrukci pomocí dřevěných latí," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Pavlína Bílková. Další informace na Našem Jablonecku

Turnovské studánky jsou nadále pitné

Prameny vody v turnovských studánkách byly dne 13. března 2018 podrobeny pravidelné kontrole s hodnocením všech hygienických limitů požadovaných vyhláškou Ministerstva zdravotnictví. „Oba prameny, pod Valdštejnem i Boží voda, dlouhodobě vyhovují všem stanoveným limitům. Turnovské studánky jsou i dále pitné," uvedla tisková mluvčí města Turnov Anna Šupíková.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jak probíhá rekonstrukce Palackého ulice v Turnově
FOTO: Za fanoušky Slavie přijel do Semil gólman Ondřej Kolář
Obrazem: Co dokáže mráz vykouzlit na vyfouknutých bublinách
Ruštináři ze Žižkovky postoupili do finále Puškinova památníku
Sport Park Liberec čeká v sobotu rekordní nápor diváků a sportovců

Nejčtenější články

20.03.: V Turnově podepsali smlouvu na stavbu hřiště s umělým povrchem
19.03.: V Roztokách u Semil shořela hala v areálu pily, škoda je 2 miliony
21.03.: FOTO: Za fanoušky Slavie přijel do Semil gólman Ondřej Kolář

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT