Lednové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

03.01.2018 08:20:45 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Lednové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám lednový program Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

 

Zhodnocení předchozích akcí:

Krajské pIšQworky

Apple π (Machačková, Tvrzníková, Petrlíková, Suchardová, Krausová) opět druhé! Tentokrát v krajském kole soutěže pIšQworky, kterého se zúčastnili na gymnáziu F. X. Šaldy v Liberci dne 30. 11. 2017 také Grimm OX (Pekárek, Matura, Kadlec, Bartoň, Koťátko) a obsadili 5. - 8. místo. Postup do celostátního kola byl na dosah - závěrečný duel se rozhodoval až po remíze v rozstřelu, kdy výhra našim děvčatům unikla jen o „jablečné jadérko".

Sbírka Červená stužka

Během sbírky Červená stužka, která se konala v pátek 1. prosince 2017, vybrali studenti našeho gymnázia celkem 3077 Kč. Všem dárcům děkujeme. Získané finanční prostředky budou použity na provoz a preventivní aktivity České společnosti AIDS a Domu světla. Více informací o projektu a výsledky celorepublikové sbírky naleznete na webové stránce www.cervenastuzka.cz.

Olympiáda v českém jazyce

V pátek 1. prosince proběhlo na GIO školní kolo olympiády v českém jazyce. Zúčastnilo se jí celkem 26 soutěžících (9 v I. kategorii, 17 ve II. kategorii). Mezi mladšími obsadila 1. místo Viktorie Šídová, 2. Justýna Kolářová, 3. Adéla Ďoubalíková. Mezi staršími se umístila 1. Eliška Suchardová, 2. Tereza Šmídová a 3. Alena Buriánková. První dvě z obou kategorií postupují do okresního kola, třetí jsou připraveny coby náhradnice. Všem zúčastněným děkujeme a našim reprezentantkám držíme v okresním kole palce.

Olympiáda z němčiny

Školního kola olympiády z němčiny se zúčastnilo ve čtvrtek 7. 12. 2017 ve 2 kategoriích 10 studentů, kteří soutěžili ve čtyřech disciplínách. V kategorii III.A zvítězil Dominik Carda (6.0), 2. místo obsadil Jef Vloeberghs (5.0) a 3. místo Štěpán Zonyga (3.ročník). V kategorii II.B se na 1. místě umístil Tomáš Chmelík (4.0), na 2. místě Dominik Pavlata (4.0), na 3.místě Petr Flössel (3.0). Do okresního kola v kategorii III.A, které se letos koná 7.2.2018 na gymnáziu v Turnově, postupují první tři umístění. Kategorie II.B má okresní kolo v Semilech na ZŠ Dr. Fr. L. Riegra dne 6. 2. 2018 a budou v ní soutěžit také 3 zástupci z naší školy. Všem gratulujeme a držíme pěsti do okresních kol.

Olympiáda ve francouzštině

Dne 7. 12. 2017 se konalo školní kolo olympiády ve francouzském jazyce. Velmi nás letos potěšily výkony všech zúčastněných soutěžících a také zájem studentů byl tentokrát nadprůměrný. V mladší kategorii zvítězila Kristýna Petrlíková (5.0), 2. místo obsadila Jana Špačková (4.0) a na 3. místě skončila Magdalena Šlaufová (5.0). Mezi staršími jasně dominovali Michal Valenta a Alena Buriánková (oba 7.0), za nimi obsadila 3. místo Kateřina Kobrová (6.0). Všem zúčastněným patří poděkování a gratulace.

Turnaje ve florbale

V prosinci se uskutečnila okresní kola ve florbale. Na středoškolských turnajích konaných v Turnově obsadily dívky 2. místo, chlapci vyhráli a postoupili do krajského kola. Starší žáci v okrskovém kole v Semilech obsadili 3. místo.

Lednový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta: 

Lyžařský kurz

Ve dnech 7. - 12. 1. 2018 se studenti kvinty zúčastní lyžařského kurzu v Rokytnici nad Jizerou, kde budou ubytováni na chatě TJ Sokol Železný Brod. Doprovod jim budou dělat instruktoři Radim Berka, Martin Krajíc a Lukáš Rambousek. Studentům přejeme co nejvydařenější sněhovou nadílku a spoustu veselých zážitků.

Den otevřených dveří

Již tradiční lednový Den otevřených dveří proběhne tentokrát v sobotu 13. ledna od 9 do 14 hodin. Zájemce o studium a veřejnost budeme informovat o podmínkách přijímacího řízení do čtyřletého a osmiletého studijního programu v  roce 2018 a o organizaci studia (školní vzdělávací program, nadstandardní vybavení školy, možnosti využití volného času atd.). Na setkání promluví ředitel školy, dotazy rádi zodpoví a diskutovat s Vámi budou také zástupce ředitele, výchovný poradce a další pedagogové. Komplexní informace bude možné získat zejména při zahájení v aule od 09.00 hod. Poté bude následovat prohlídka areálu školy. Jsou vítáni všichni, kteří se chtějí stát studenty gymnázia. Samozřejmě jsou zváni i jejich rodiče a ti, kteří se chtějí o gymnáziu něco dovědět, anebo si jeho prostory prohlédnout.

Školní kolo olympiády v angličtině

Ve středu 17. ledna proběhne školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategoriích I.B (1.0 - 2.0), II.B a II.C (3.0 - 4.0), ve čtvrtek 18. ledna pak v kategorii III.A a III.B (5.0 - 7.0, 1.r. - 3.r.). Začátek vždy v 8:15 hodin. Přihlaste se u svých vyučujících AJ do pátku 12. ledna. Zájemci o III. kategorii se mohou rovněž přihlásit online na naší webové stránce - www.giokaj.webnode.cz. Další informace budou uvedeny na nástěnce a webové stránce komise AJ.

Hudební pořad Pavla Hrabě

Ve čtvrtek 25. 1. 2018 se studenti nižšího gymnázia (prima až kvarta) a hudebníci 2. ročníku a sexty zúčastní hudebního pořadu, ve kterém nás vynikající muzikant pan Pavel Hrabě seznámí se zajímavými hudebními nástroji. Pořad začíná v 8.55 v aule gymnázia a je naplánován na jednu vyučovací hodinu. Cena pořadu je 50 Kč na jednoho žáka.   

Pololetní porada

Pedagogové se budou radit o prospěchu, chování a absenci žáků za 1. pololetí školního roku 2017-2018 na pedagogické radě v pátek 26. ledna od 14 hodin. Hodnocení prospěchu žáků uzavřou pedagogové nejpozději ve čtvrtek 25. ledna ve 14 hodin.

Maturitní ples

Studenti 4. ročníku a oktávy, třídní učitelé Mgr. Kamila Víznerová a Mgr. Lukáš Rambousek, ředitelství školy a SRPG při Gymnáziu Ivana Olbrachta Semily Vás srdečně zvou na 62. maturitní ples. V sobotu 27. ledna od 20:00 v KC Golf Semily si přijďte poslechnout taneční orchestr TOX a zatančit si. Ve vinárně pro Vás bude připravena diskotéka, proběhne samozřejmě i tradiční soutěž o ceny a můžete se také těšit na bohaté občerstvení. Cena vstupného je 120,- Kč, předprodej vstupenek bude probíhat v Městském informačním centru a na Gymnáziu Ivana Olbrachta.

Beseda s Jaroslavem Rudišem

Dne 29. ledna se po několika letech vrátí na GIO prozaik a scenárista Jaroslav Rudiš, autor románů Nebe pod Berlínem, Konec punku v Helsinkách nebo komiksové trilogie Alois Nebel. Se studenty literárního semináře a s dalšími zájemci bude debatovat o tom, jak jeho knihy vznikají, jak se z románové předlohy rodí filmový scénář nebo jak se žije českému spisovateli v Berlíně.

Předání vysvědčení

Vysvědčení budou předána studentům ve středu 31. ledna šestou vyučovací hodinu (studenti obdrží tzv. výpis z vysvědčení).

Filmové představení

Na závěr prvního pololetí, tentokrát 31. ledna (pro primu až kvartu) a 1. února (pro zbývající třídy), už tradičně připravujeme pro naše studenty filmovou projekci v semilském kině Jitřenka. Tentokrát společně zhlédneme poslední snímek Zdeňka a Jana Svěrákových Po strništi bos. Film je adaptací stejnojmenné knížky povídek, která přibližuje osud pražského kluka (Edy Součka známého už z Obecné školy) přesazeného za časů druhé světové války k příbuzným na venkov. V hlavních rolích uvidíme Ondřeje Vetchého, Terezu Voříškovou, Oldřicha Kaisera nebo Jana Třísku.

Pololetní prázdniny

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou letos na pátek 2. února.

Na únor připravují:

⦁ lyžařský kurz tercie v termínu od 4. 2. do 9. 2. (KJC),
⦁ lyžařský kurz 1. ročníku v termínu od 18. 2. do 23. 2. (KJC),
⦁ v sobotu 24. února od 20.00 hod. pořádáme v KC Golf Semily 23. ples absolventů gymnázia (v hlavním sále bude hrát skupina Alejmelí, ve vinárně bude diskotéka v podání osvědčených DJ, vstupné 120 Kč, předprodej v TIC Semily a na GIO Semily)

Související články:

Studenti semilského gymnázia mají nového zahraničního spolužáka

Studenti semilského gymnázia mají nového zahraničního spolužáka

Co jste zmeškali na gymnáziu v prosinci?

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Rádle přivítali advent a rozsvítili vánoční strom i s velbloudem

Vítání adventu se v Rádle stalo již tradicí. Byl zahájen v místním kostele - i letos se do nácviku programu s nadšením pustili místní obyvatelé a zcela zaplněnému kostelu představili program s názvem Krkonošské koledy a poudačky. Po jeho skončení se všichni přítomní (i s velbloudem) společně vydali před budovu obecního úřadu, kde byl za zpěvu koled rozsvícen vánoční strom. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku

Havárie v budově SŠ řemesel v Jablonci uzavře Podhorskou ulici

Ve čtvrtek 13. prosince od 7 hodin by mělo dojít k úplnému uzavření Podhorské ulice v Jablonci nad Nisou v úseku před bývalou budovou SŠ řemesel a služeb Podhorská 717. Důvodem je havarijní stav statiky budovy. Podhorská ulice je přitom v tomto úseku páteřní komunikací a průtahem na Harrachov. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Hon na drobnou zvěř v Libštátě
FOTO: Škoda Auto zahájila výstavu o závodu ve Vrchlabí
Semilští šipkaři bojují ve 3. lize
V Libereckém kraji zemřelo do listopadu 2018 na silnicích méně lidí
Nadace Euronisa rozdělila přes 800 tisíc korun!

Nejčtenější články

13.12.: FOTO: Jilemnické náměstí opět zaplnil vánoční jarmark
15.12.: Semilští šipkaři bojují ve 3. lize
13.12.: FOTO: Výstavu o F. L. Riegrovi v Semilech zahájil i jeho potomek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Díky ionizačním elektro kotlům Stafor je elektrická energie stále efektivní a cenově výhodné řešení.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT