Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

03.12.2017 15:30:30 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám prosincový program Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

 

Zhodnocení předchozích akcí:

Týmová soutěž Cesta proti času

V letošním jubilejním X. ročníku tradiční týmové soutěže Cesta proti času naši žáci z primy a sekundy opět uspěli a své gymnázium dobře reprezentovali. Ve velké konkurenci dosáhli nejlepšího umístění Barbora Zahrádková, Adéla Brádlerová, Iveta Bělonohá (všechny prima, 1. místo), Ondřej Fries, Adam Malý, Richard Mlejnek (všichni sekunda, 3. místo), Michal Sedláček, Adam Zoubek, Jan Wagenknecht (všichni sekunda, 4. místo) a Klára Housová, Olesya Kopych, Šárka Matěchová (všechny sekunda, 5. místo).

Oblastní kolo pIšQworek

Oblastní kolo pIšQworek je za námi, s výsledky můžeme být spokojeni! Všechny naše týmy se umístily v první polovině pelotonu 12 družstev. Na druhém místě skončily slečny z Apple π (Machačková, Tvrzníková, Petrlíková, Suchardová, Krausová), které byly o chlup lepší než Grimm OX (Pekárek, Matura, Kadlec, Bartoň, Koťátko) na místě třetím. Oba týmy nás budou reprezentovat v krajském kole ve čtvrtek 30. 11. 2017 v Liberci. I naše další dvě želízka v ohni vybojovala krásná umístění - 5. místo Pekelní pytlíci (4.0) a 6. místo Unternehmen Barbarossa (1. ročník).

Okresní kola soutěží v basketbale a volejbale

V listopadu se uskutečnila okresní kola v míčových sportech. Basketbalové turnaje pořádala Jilemnice, naše dívky obsadily 2. místo, chlapci skončili na 5. místě. Volejbal se uskutečnil v semilské sportovní hale, dívky dosáhly na 3. místo, chlapci vybojovali 2. místo.

Olympiáda z dějepisu

Ve středu 22. 11. se konalo školní kolo olympiády z dějepisu. Téma letošního ročníku bylo „To byla první republika, aneb Československo v letech 1918-1938". Z jedenácti účastníků z tercie a kvarty prokázali nejlepší znalosti Matěj Hejduk (4.0), Sára Parkánová (3.0) a Tomáš Chmelík (4.0), kteří postupují do okresního kola. Všem děkujeme za účast a postupujícím přejeme hodně úspěchů v okresním kole.

Prosincový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta:  

Prevence a boj s nemocí AIDS

Na přelomu listopadu a prosince proběhne po celé České republice další ročník osvětové a informační kampaně zaměřené na prevenci a boj s nemocí AIDS. S touto kampaní je již tradičně spojená také veřejná sbírka - Červená stužka. V pátek 1. prosince si budete moci od vybraných studentů, dobrovolníků z kvinty a 1. ročníku, koupit za 20 Kč červenou stužku, která je symbolem solidarity k osobám HIV pozitivním a nemocným AIDS. Získané finanční prostředky budou použity na provoz a preventivní aktivity České společnosti AIDS a Domu světla. Více informací o kampani a sbírce naleznete na: http://www.aids-pomoc.cz/.

Představení Vsadíš se

Studenti kvarty a kvinty navštíví v pátek 1. prosince kino Jitřenka, kde od 12:30 zhlédnou interaktivní divadelní představení s názvem Vsadíš se. Toto představení se věnuje rizikům hazardu a online sázení. Více informací o tomto představení se můžete dozvědět na webových stránkách občanského sdružení Divadelta (⦁ www.divadelta.cz) Vstupné 20 Kč.

Olympiáda v českém jazyce

Dne 1. 12. proběhne školní kolo olympiády v českém jazyce. Své gramatické a stylistické dovednosti si studenti zkusí ve dvou kategoriích (I.; tercie - kvarta, II.; 1.- 4./ kvinta - oktáva). Z každé kategorie pak do okresního kola postupují první dva.

Začátek adventu v Semilech tradičně zahájí rozsvícení vánočního stromu Rozsvícení stromu v Semilech

Slavnostního programu při příležitosti rozsvícení vánočního stromu v neděli 3. 12. se zúčastní i studenti Gymnázia Ivana Olbrachta. Tony Šimek (5.O) se představí se svou vánoční povídkou, Šárka Matěchová (2.O) a Dominika Roztočilová (5.O) z dramatického kroužku zase nacvičily dialog, ve kterém řeší tradiční vánoční dilemata. Studentka sekundy, Anna Marie Valentová, přečte příběh malé dívky Emmy, která zažívá Vánoce v Americe. Studenti tak zpestří pravidelný hudební program mluveným slovem. Pozvánka na rozsvícení stromu v Semilech

Putování literabusem

Putování literabusem po stopách židovské tragédie 20. století (původně plánované na říjen) se uskuteční 4. a 5. 12. Studenti oktávy, 2. roč. a studenti literárního a společenskovědního semináře navštíví se svými vyučujícími památník koncentračního tábora Osvětim a o den dříve město Krakov s židovskou čtvrtí Kazimierz (nachází se zde 5 synagog) a s největším středověkým náměstím ve střední Evropě.

Školská rada

Dne 6. 12. od 14:00 hod. proběhne jednání školské rady. Na programu budou zejména informace o průběhu a konání doplňovacích voleb, o parametrech rozpočtu školy na další kalendářní rok a další záležitosti dané školským zákonem.

Rada SRPG

Dne 7. 12. bude od 16:00 v IC školy jednat Rada SRPG. Na programu budou zejména příprava obou plesů a dále provozní záležitosti v rámci spolupráce Rady SRPG a gymnázia.

Školní kolo olympiády v německém jazyce

Ve čtvrtek 7. 12. se v učebnách 5.0 a 8.0 uskuteční školní kolo olympiády v německém jazyce v kategoriích III.A (5.0, 6.0, 7.0, 1., 2., 3.ročník) a II.B (3.0, 4.0). Další informace najdete na plakátku u kabinetu NJ a u svých vyučujících němčiny, u nichž se můžete do úterý 5. 12. přihlásit. Viel Erfolg! Ve stejný den se v učebně MUJ koná také školní kolo olympiády ve francouzském jazyce (ve stejných věkových kategoriích - označených A1, B1). Informace u vyučujících FJ, přihlášky též do 5.12. Bonne chance à tous! Obě olympiády začnou v 9 hodin.

Jednání Asociace ředitelů gymnázií ČR

Dne 8. 12. se v Jilemnici sejdou ředitelé gymnázií Libereckého kraje. V rámci Asociace ředitelů gymnázií ČR budou jednat zejména o připravované reformě financování regionálního školství, o postavení gymnázií ve školské soustavě a o dalších aktuálních otázkách v oblasti středního školství.

Zeměpisný pořad Střední Asie

Jako každý rok tak i letos pořádá komise zeměpisu dne 8. 12. v aule naší školy zeměpisný pořad, tentokrát na téma „Střední Asie". Vyprávět a promítat obrázky ze své cesty nám bude Tomáš Kubeš. V minulých letech obohatil studenty o zážitky z Papuy a Balkánu. Vstupné je 20 Kč za žáka (doplatek do celkového vstupného 50 Kč hradí SRPG).

Zahraniční studenti na výuce angličtiny

V pátek 15. prosince zpestří výuku anglického jazyka na našem gymnáziu 2-3 zahraniční studenti, kteří tento školní rok studují v České republice v rámci programu AFS. Tito studenti navštíví hodiny angličtiny v třídách 5.O, 6.O a 2.ročník a budou s našimi studenty besedovat o svých zážitcích a dojmech ze studia a života v ČR. Součástí besedy budou také informace o možnosti zapojit se do programu AFS a jak zajistit pobyt zahraničního studenta. Na našem gymnáziu studovalo v minulých letech již celkem 9 zahraničních studentů, v tomto školním roce je to Alejandro Ruiz z Venezuely.

Divadelní představení Noc Pastýřů

Dne 15. 12. se od 11:00 v aule školy bude konat divadelní představení hry Josefa Boučka Noc Pastýřů v podání divadelního souboru Máj 1867 z Tatobit. Příběh ze života J. J. Ryby by nás měl vést k zamyšlení o smyslu života a co je v životě podstatné. Vstupné žáka je 20 Kč.

Volejbalový zápas učitelů proti studentům

Ve čtvrtek 21. prosince od 13 hod se ve velké tělocvičně uskuteční tradiční volejbalový zápas učitelů proti studentům. Pokud se nedostanete do studentské nominace, přijďte alespoň povzbudit svůj oblíbený tým.

Noc deskových a karetních her

Noc plná deskových a karetních her se bude konat 21. 12. od 19 h v aule GIO. Akce je určena pro zájemce ze třídy 5.O, pedagogický dozor vykonají Mgr. Maierová a Mgr. Kocourová.

Vánoční prázdniny pro studenty začínají v sobotu 23. 12. 2017 a skončí v úterý 2. 1. 2018. Výuka v novém kalendářním roce bude zahájena ve středu 3. 1. 2018.

Na leden připravují:

⦁ lyžařský kurz pro kvintu (Rokytnice n.J. od 7. 1. do 12. 1.),
⦁ „Den otevřených dveří" pro zájemce o studium čtyřletého i osmiletého studijního oboru na semilském gymnáziu (sobota 13. ledna od   09.00 do 14.00 hod., začátek v aule, kde vedení školy podá aktuální informace k přijímacímu řízení, poté prohlídka školy),
⦁ pololetní pedagogickou radu (pátek 26. 1. od 14.00 hod.),
⦁ ples maturantů (sobota 27. 1., KC Golf Semily, od 20.00 hod.).

Související články:

Studenti semilského gymnázia mají nového zahraničního spolužáka

Studenti semilského gymnázia mají nového zahraničního spolužáka

Školní budovy kraje nespí ani v létě

FOTO: Studenti semilského gymnázia vyrazili objevovat krásy Francie

Cesta studentů semilského gymnázia Ivana Olbrachta do Francie<br />Autor: Stanislav Ulvr

Co jste zmeškali na gymnáziu v listopadu?

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Den se Sokolem v Jilemnici aneb Správný pohyb nebolí

Akce Den se Sokolem aneb Správný pohyb nebolí proběhne rámci kampaně Dny zdraví v Sokolovně na Tyršově náměstí v Jilemnici v pátek 21. září od 16 do 18 hodin. Od 16 hodin začínají Jilemnické hýbánky pro rodiče s dětmi a od 17 hodin akce nazvaná Hýbat se je zdravé pro všechny bez rozdílu věku.

Tanvaldský kynolog se stal mistrem ČR v závodě záchranných psů

Ve dnech 7. a 8. září 2018 se kynolog HZS Libereckého kraje nstržm. Václav Vančura zúčastnil závodu záchranných psů. Závod s mezinárodní účastí byl zaměřený na plošné pátrání po osobách a pořádal ho Svaz záchranných brigád kynologů ČR ve spolupráci s MV - Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR. Díky vynikajícímu finiši Václav Vančura se psem Bellou celou sotěž vyhrál. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci září a během října probíhají vlakové výluky na několika tratích
Třetí Jilemnický bleší trh se koná na zahradě sboru ČCE
Příznivci motorů se sjedou do Bozkova na 17. ročník závodu traktorů
V Krkonošském muzeu v Jilemnici zahájí výstavu o hraběti Harrachovi
Jilemnická Galerie V Kotelně zahájí výstavu Objekty

Nejčtenější články

18.09.: Město Semily odkoupí pozemky pod Riegrovou a Kamenického stezkou
18.09.: I.A třída: Lomničtí zvítězili v Horní Branné díky gólu v 90. minutě
19.09.: I.B třída: Bozkov statečně bojoval s první rezervou Velkých Hamrů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT