Lednový program Kulturního centra Střelnice Turnov

06.01.2018 15:57:50 | Autor: KC Střelnice Turnov | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Lednový program Kulturního centra Střelnice Turnov

V lednu 2018 můžete v Turnově zavítat na několik divadelních představení, koncertů nebo besed. Z divadelních představení jmenujme Garderobiér, Čertův švagr, Commedia Finita a Zamilovaný sukničkář, z koncertů Dědkové a Dvakrát Kateřina, a na besedy přijedou Karol Sidon a Pavlína Wolfová, a cestovatelé Tomáš Hájek a Radka Staňková budou mluvit o Madeiře a Špicberkách.

To ale zdaleka není vše, tady najdete aktuální program turnovského kina.

Kultura v Turnově v lednu 2018:

čtvrtek 4. ledna

KAVÁRENSKÝ KVÍZ
Kavárenský kvíz se (pro velký zájem) od nové sezony bude konat ve Foyer KC. I tenokrát se na vás budeme těšit každý první čtvrtek v měsíci s hromadou zajímavých i záludných otázek. Přijďte si vyzkoušet skvělou zábavu! Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. Během kvízu odpovíte celkem na padesát otázek z různých oblastí a výherce čeká odměna v podobě poukazů na pořady KC a také sleva na útratu v kavárně KUS.
Kavárenský kvíz. Kulturní kavárna KUS od 19 hodin. Vstupné zdarma.

úterý 9. ledna

GARDEROBIÉR
Harwoodův Garderobiér patří k nepřekládanějším a nejhranějším anglickým dramatickým textům posledních desetiletí. Je to hra o hercích a o světě divadla, který autor důvěrně poznal ve své původní herecké profesi. Pět let působil i jako garderobiér Sira Donalda Wolfita, posledního z velkých herců-ředitelů, kteří se svými divadelními společnostmi dominovali anglickému divadlu od 17. století. Hlavní postava Garderobiéra, herec a ředitel kočovné společnosti Sir, vládne svému okolí jako absolutistický monarcha, v jehož blízkosti se ostatní ztrácejí. Ne všem to vyhovuje, garderobiér Norman však ve službě Sirovi vidí své životní poslání. S oběma protagonisty se setkáváme na venkovské štaci v roce 1942, kdy je představení Krále Leara ohroženo náletem. Vedle toho však také všichni členové malého souboru vědí, že Sir je u konce svých sil...
Abonentní divadelní představení. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 280 Kč, na místě 320 Kč.

středa 10. ledna

KAROL SIDON
Vrchní zemský a bývalý vrchní pražský rabín Karol Sidon je nejen jedním z nejvýraznějších představitelů židovské obce v ČR, ale zároveň též jedním z nejoriginálnějších českých spisovatelů. Přišel o otce v Terezíně, po roce 1968 jej vyhodili z práce, nesměl publikovat a v roce 1983 emigroval. Loni v srpnu oslavil pětasedmdesátiny. V roce 2014 rezignoval Karol Sidon na funkci vrchního rabína Židovské obce Praha, kterým byl v letech 1992-2004 a znovu od roku 2005 a také se vrátil na pole literatury, kde debutoval již v roce 1968 autobiografickou prózou Sen o mém otci. Pod jménem Chaim Cigan vydal román Altschulova metoda, první díl tetralogie Kde lišky dávají dobrou noc. O rok později vyšel druhý díl Piano live, v roce 2016 třetí díl Puzzle a závěrečný díl Outsider se ke čtenářům dostal loni. Tento politicko-psychologický thriller čtenáře zavádí do různých zemí, kontinentů, historických epoch i alternativních světů. „V umění se vynořují obsahy tak pravdivé, že na ně často nemá ani věda, ani filozofie, ani náboženství," tvrdí lednový host pořadu O literatuře.
O literatuře. Kulturní kavárna KUS od 19 hodin. Vstupné zdarma.

pátek 12. ledna

DĚDKOVÉ
Prvním koncertem naší domácí scény v novém roce bude hardrock v podání kacanovské kapely Dědkové, kteří hrají převážně převzaté písně. Dědkové, hrající od roku 2007 nabídnou známé melodie, které jste možná dlouho neslyšeli, ale přesto, je velmi dobře znáte. Jedná se především o hity z produktivnách sedmdesátých a osmdesátých let. V repertoáru Dědků najdeme pecky jako You really got me od The Kinks, Born to be wild od Stepenwolf, Sweet home Alabama od jižanských rockerů Lynyrd Skynyrd a také nesčetně hitů od Rolling stones či AC/DC. Malá (domácí) scéna.
Kulturní kavárna KUS od 20 hodin. Vstupné dobrovolné.

středa 17. ledna

MADEIRA - DOVOLENÁ V RÁJI
Ve fotografiích a s mnoha zajímavými informacemi průvodce CK Periscope Tomáše Hájka se přeneseme na ostrov věčného jara ležícího v Atlantském oceánu. Díky příznivému počasí je Madeira ideálním místem pro dovolenou doplněnou například pěší turistikou, která je velmi obohacující a osvěžující pro tělo i duši. Mořský vzduch a bujná vegetace s nejrůznějšími druhy květin vás nenechají na pochybách, že jste v subtropech.
Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18 hodin. Vstupné 90 Kč.

sobota 20. ledna

LOHENGRIN
Operní sezóna se v lednu přesouvá do Semperoper v Drážďanech a nabídne úchvatný záznam opery Lohengrin od Richarda Wagnera zpívané v němčině. V hlavní roli se zde představí jedna z nejslavnějších pěvkyň současnosti krásná ruská rodačka Anna Netrebko. Tato sopranistka byla již v roce 2007 zařazena americkým časopisem Time mezi stovku nejvýraznějších osobností z oblasti umění a zábavy. Opera v kině. Kino Sféra od 19.30 hodin. Vstupné 270 Kč.

pondělí 22. ledna

COMMEDIA FINITA
Čtyři monology plné závisti, žárlivosti a nepochopení nám nesmírně vtipnou formou ukazují úděl umění v Čechách a naši národní povahu.Velice úsměvné povídání s autentickými ukázkami světových árií operní zpěvačky je tak trochu nastavené zrcadlo české povahy. Hlavní postava, která se na jevišti vlastně ani neobjeví, Ema Destinová - mimořádně nadaná operní pěvkyně světového formátu, v Čechách zkrátka neobstála. Viktorie Hradská mistrně vykreslila poslední léta života velké pěvkyně, které trávila v Čechách, očima čtyř žen: ambiciózní učitelky hudby, uklizečky, placené společnice a komorné. Může je hrát jedna herečka - v rozhlasové verzi je všechny skvěle ztvárnila Jiřina Jirásková - nebo čtyři herečky, v této podobě hru uvedla na plzeňské jeviště v roce 1985 režisérka Lída Engelová. Vám se představí čtvěřice dam z Divadelní společnosti Karla Soukupa a to Kateřina Macháčková, Lucie Kožinová, Valerie Zawadská, a Anna Kulovaná za doprovodu Karla Soukupa.
Volné divadelní představení. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 320 Kč/ na místě 360 Kč.

úterý 23. ledna

PAVLÍNA WOLFOVÁ
V lednovém setkání na Pohovce se můžete těšit na známou redaktorku a moderátorku Pavlínu Wolfovou. Večerem vás bude provázet Josef Klíma, jehož Klíma band, společně s Pavlem Půtou a Andy Seidlem obstarají hudební doprovod. Pavlína Wolfová, rozená Spálená je dcerou zpěváka Petra Spáleného a herečky Pavlíny Filipovské. Absolvovala Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy, pracovala jako elév v Lidových novinách, působila v domácím a později i zahraničním zpravodajství České televize. Později byla reportérkou pořadu TV Nova Na vlastní oči. Ve stejné televizi měla vlastní talkshow Áčko. Od roku 2000 moderuje pro Český rozhlas Radiožurnál pořady Nad věcí, "BonaDea" a Radiofórum.
Pohovka. Městské divadlo Turnov od 19 hodin. Vstupné 200 Kč, seniorské vstupné na OSV 140 Kč.

středa 24. ledna

DVAKRÁT KATEŘINA
V programu projektu Dvakrát Kateřina, na který vás zveme v rámci letošního prvního Turnovského hudebního večera, zazní nejdříve písně Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů. Druhá část večera bude věnována dílu francouzských skladatelů Ravela a Faurého. Kateřina Kněžíková absolvovala konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze. V roce 2005 debutovala v Národním divadle a od roku 2006 je stálou členkou ansámblu. Její operní repertoár zahrnuje především Mozartovské a belcantové role. Vedle provádění operních a symfonických děl se věnuje rovněž komorním a písňovým koncertům. Kateřina Englichová patří k výrazným osobnostem české harfové školy. Vystupuje jako sólistka s mnoha našimi i zahraničními komorními a symfonickými orchestry.
Turnovský hudební večer. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 120 Kč/ na místě 150 Kč.

NOVÁ PARTIČKA
Po dvou letech se na sál turnoské Střelnice vrací zábavní cirkus s názvem Nová Partička! Michal Suchánek, Igor Chmela, Richard Genzer, Jakub Kohák, Michal Novotný, Marian Čurko a možná také nějaký ten zajímavý host, to je nová sestava Partičky, která se k vám přiřítí na konci ledna. Bude to show a hlavně hromada legrace. Kluci skutečně improvizují, a tak nikdo dopředu neví, co se odehraje v dalších vteřinách. Na geniální Geňovu párty může přijít i váš nápad. Na jaké hry se můžete těšit? Kdo bude nespokojený režisér? Michal Novotný? Mladá krev Nové Partičky? Na to vše a mnoho dalšího najdete odpověď na Partičce.
Improvizační show. KC Střelnice od 20 hodin. Vstupné 430 Kč.

sobota 27. ledna

ČERTŮV ŠVAGR
Cyklus pohádek Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! tentokrát zve všechny malé diváky a jejich rodiče na muzikálovou pohádku na motivy Boženy Němcové, která se dočkala i filmového zpracování a je oblíbenou stálicí televizních programů. Zlá a vypočítavá macecha vyžene nevlastního syna Petra z domu a aby se nevracel, obviní ho, že ji okradl. Petr se tak marně snaží najít si práci a bloudí od jednoho stavení k druhému. Všude ho posílají k čertu a tak, když mu nabídne službu sám Lucifer, jde sloužit do Pekla. Po sedmi letech strávených prací pro pekelníky se Petr vrací na zem, poznává zde dobré i zlé a nakonec najde nejen bohatství, ale i štěstí, lásku a především spravedlnost. Hraje Divadelní společnost Julie Jurištové.
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo Turnov od 10 hodin. Vstupné 60 Kč.

středa 31. ledna

ŠPICBERKY
„Teplota klesající ke třiceti stupňům pod nulou, přítomnost ledních medvědů, všude jen sníh, led a kamení. Pro někoho jsou to možná nehostinné podmínky , pro mě je to ale jedno z nejhezčích míst na světě," popisuje Špicberky cestovatelka a fotografka Radka. Špicberky jsou souostroví odkud je to blízko už jen do Grónska, nebo na severní pól. I tuto nehostinnou arktickou pustinu však osídlili lidé. A právě o tom, jaké to je být studentem v místě, kde musíte na každém kroku nosit pušku, kde vám přes noc zmrznou boty a kde je více než tři měsíce polární noc a čtyři měsíce Slunce naopak nezapadne za horizont, vám poví Radka Staňková.
Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18 hodin. Vstupné 90 Kč.

čtvrtek 1. února

ZAMILOVANÝ SUKNIČKÁŘ
Hned prvního února můžete vyrazit na další ze zaručeně skvělých komedií Divadelní společnosti Háta. rozhodujte se rychle, vstupenek zbývá už jenom pár. Nová komedie Zamilovaný sukničkář pojednává o záletném americkém velvyslanci Harry Douglasovi, žijícím se svou ženou Lois ve Velké Británii. Vše začíná ve chvíli, kdy Harry řekne Lois, že odjíždí na víkend do Skotska hrát golf. Lois naopak Harrymu oznámí, že bude na víkend v lázních, a že jejich dcera Debbie odjíždí navštívit kamarádku. Harry se ovšem tajně vrací do prázdného domu, jelikož si naplánoval milostné dostaveníčko s přitažlivou sousedkou Marianne. Co se bude dít pak? Přijďte to zjisti i vy, o zábavu bude postaráno.
Volné divadelní představení. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 350 Kč/ na místě 390 Kč.

Samostatné pozvánky a články o nedávných akcích:

Co jste zmeškali z turnovské kultury v prosinci?

Aktuální kultura ve městech Pojizeří:

V lednu naplno startuje plesová sezona

Lednová nabídka kina Sféra v Turnově

Program turnovské knihovny Antonína Marka v lednu

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v lednu

Akce Kulturního centra Golf Semily v lednu

Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zloděj z harrachovské směnárny je ve vazbě

Aktuální informace se objevila v souvislosti s krádeží v harrachovské směnárně. V sobotu 19. ledna dopoledne poslal svým rozhodnutím Okresní soud v Semilech 32letého Gruzínce obviněného ze zločinu krádeže ve stadiu pokusu se škodou 1 077 506 korun a z přečinu poškození cizí věci do vazební věznice. Kompletní článek o případu

Termín pro přihlášení obcí do soutěže Zlatý erb prodloužen do 31. ledna

Obce a města Libereckého kraje se mohou ještě několik dní hlásit do soutěže o nejlepší webové stránky. Termín pro podání přihlášek do krajského kola Zlatého erbu organizátoři prodloužili do 31. ledna. Soutěž je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. Veškeré další informace jsou uvedeny v propozicích soutěže (k dispozici na www.zlatyerb.cz). Účast v soutěži je pro města a obce zdarma. Předchozí článek k soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Antiples chystají v lomnické Továrně Mastných
Upozornění pro pořadatele kulturních akcí v Turnově
Vlak na přejezdu ve Vratislavicích smetl náklaďák, škoda je 25 milionů
Předpremiéra filmu Ženy v běhu proběhne v lomnickém kině
Dalmach potvrdil první místo výhrou v Ústí nad Labem

Nejčtenější články

22.01.: FOTO: Večer donátorů v semilském muzeu zpestřila Miriam Kantorková
20.01.: Nová panoramatická kamera zdobí budovu krajského úřadu
22.01.: Vlak na přejezdu ve Vratislavicích smetl náklaďák, škoda je 25 milionů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT