Lomnice bude patřit ušlechtilým koním a jejich chovatelům
04.06.2015 20:20:31 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou
Milovníci ušlechtilých zvířat si v sobotu 6. června přijdou na své, v Lomnici nad Popelkou pořádají již 11. ročník Krajského dne koně Libereckého kraje - Já mám koně. Bohatý program ukáže možnosti všestranného využití těchto zvířat, k vidění budou různá plemena koní i ukázky jezdeckého umění či dalších disciplín. Den koně začíná v 9.30 hodin v Tyršově parku a na dětském hřišti v centru Lomnice nad Popelkou.
„Akci tradičně doprovází velký zájem veřejnosti, je to mimořádná podívaná. Atmosféru slavnosti dává akci například slavnostní průvod koní a koňských spřežení městem, který nebude chybět ani letos," popsal Josef Jadrný, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství.
Celodenní akce nabídne pestré vyžití malým i velkým návštěvníkům. Těšit se mohou na projížďky na koních, představení jednotlivých plemen koní i jejich chovatelů, ukázky práce koní v lesnických i zemědělských činnostech. Na programu jsou ukázky westernového ježdění, využití koní v historických vojenských situacích a k vidění bude také královská hra pólo. Veřejnost se seznámí rovněž s hipoterapií, což je léčba prostřednictvím koně a chybět nebude ani vyhlášení nejkrásnějšího koně a křtiny hříbat. Pestrý program doplní hudební vystoupení, soutěže i dětské atrakce.
U příležitosti Krajského dne koně Libereckého kraje se koná Oblastní přebor v drezuře o pohár Českého ráje, který startuje ve 13 hodin.
Kompletní přehled sportovních akcí o aktuálním víkendu
Konkurenční "koňská akce" v Semilech:
Obrazem: Westernový den v Semilech 2015
Předchozí ročníky Dne koně v Lomnici:
2014: Lomnický Den koně ozářili režisérka Plívová – Šimková i herec Vydra
2013: V rámci dne koně soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje
2012: V Lomnici nad Popelkou soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje
2012: FOTO: Příznivci koní se sešli v Lomnici nad Popelkou
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová
Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.
Nejnovější články
Rybova Česká mše vánoční rozezní opět kostely v Semilech i Bozkově
Rekonstrukce tunelu a mostů na I/35 v Liberci míří do finále
První den roku 2026 v Turnově bude bez Novoročního ohňostroje
Vánoční koncert pěveckého sboru ROSEX opět v ruprechtickém kostele
Nadace Euronisa rozdělila 900 tisíc mezi 21 neziskových organizací
Nejčtenější články
17.12.: Hasiči vytahovali v Košťálově auto z potoka
16.12.: Střední školy v Libereckém kraji pomáhají
16.12.: Avatara 3 uvádí Kino Jitřenka už od 17. prosince
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.