Město Semily zve na oslavu 200 let narození Dr. F. L. Riegra

06.12.2018 10:00:33 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Město Semily zve na oslavu 200 let narození Dr. F. L. Riegra

U příležitosti připomenutí jubilea významného semilského rodáka Dr. F. L. Riegra se v Semilech uskuteční Den oslav věnovaný 200. výročí jeho narození a 115. výročí úmrtí.

V rámci bohatého programu, který proběhne na Riegrově náměstí v Semilech a v Muzeu a Pojizerské galerii Semily se můžete těšit na vystoupení dětského a pěveckého mládežnického sboru Jizerka, na komponované pásmo studentů waldorfského lycea, přednášku, ale i výstavu věnovanou osobnosti Dr. F. L. Riegra.

Program Dne oslav 200 let od narození Dr. F. L. Riegra a připomínku 115. let od jeho úmrtí zahájí v pátek 7. prosince v 10.30 na Riegrově náměstí u pomníku Dr. F. L. Riegra vystoupení dětského a mládežnického pěveckého sboru Jizerka. Součástí programu bude i slavnostní uložení nové pamětní schránky do paty pomníku rodáka. Odpolední program pak bude patřit Riegrovským zastavením - komponovanému pásmu studentů waldorfského lycea s názvem Až chlapečku zavřeš víčka.Semilského rodáka F. L. Riegra připomenou nejen výstavou v muzeu

V Muzeu a Pojizerské galerii Semily následně začne v 15.30 přednáška Roberta R. Novotného Ze semilského mlýna až do Panské sněmovny a vystoupení pěveckého sboru Jizeran poté v 17 hodin zahájí vernisáž výstavy František Ladislav Rieger - největší semilský rodák.

Oslavy zakončí nedělní zádušní mše v kostele sv. Petra a Pavla od 8.30 s modlitbou u sochy svatého Václava před kostelem. Oslavy významných výročí semilského rodáka se uskuteční pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Výstavu o F. L. Riegrovi v Semilech zahájil i jeho potomek
Z pomníku Riegra v Semilech vyzvedli schránku, je v péči restaurátorek
Město Semily vydalo u příležitosti výročí slavného rodáka pamětní minci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Nové termíny sluchové poradny v Turnově

Od loňského roku začala v Turnově fungovat na adrese DPS Výšinka, Granátová 1897 sluchová poradna. Poradna zajišťuje odbornou pomoc, seřizování sluchadel či prodej baterií a drobných náhradních dílů do sluchadel. V Turnově bude i v roce 2019 poskytovat služby odborný pracovník Jaroslav Paur. Nejbližší termíny poradny budou: 25. 2., 29. 4. a 24. 6. od 9 do 11 hodin. Na jednotlivé termíny je nutné se předem objednat na tel. čísle: 488 577 841 nebo 731 653 007.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Projednávání návrhu nové zonace KRNAP se těší zájmu veřejnosti
V Příkrém u Semil hořel v noci rodinný dvojdomek
O Albánii bude cestovatelka Bičíková vyprávět i v Benešově u Semil
K rozhodnutí soudu: Kdo ochrání záchranáře?
Promítání o Peru a Bolívii bude probíhat v Cafe Terasy

Nejčtenější články

18.02.: Rekonstrukci silnice chystají v Roztokách u Jilemnice i Železném Brodě
18.02.: Cenu města Semily za rok 2018 obdrželi Lenka Holubičková a KČT
17.02.: Obrazem: Maškarní karneval na semilském kluzišti 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Díky ionizačním elektro kotlům Stafor je elektrická energie stále efektivní a cenově výhodné řešení.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT