Mladí skokani a sdruženáři závodili v Lomnici nad Popelkou

12.02.2011 07:20:12 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou,Harrachov

Mladí skokani a sdruženáři závodili v Lomnici nad Popelkou

Ve dnech 5.a 6. února se v lomnickém areálu v Popelkách uskutečnily žákovské Republikové klasifikační závody ve skoku a severské kombinaci.

V sobotu proběhl závod ve skoku, který se zároveň počítal i do kombinace a odpoledne se běhalo do druhé části kombinace. V neděli proběhl ještě druhý závod ve skoku na lyžích. Kromě lomnických závodníků byli nejvíce vidět mladí lyžaři z Ještědu Liberec, Harrachova, Desné, ale i některých moravských klubů.

Lomničtí pořadatelé si museli poradit s náhlým přívalem sněhu a poté stejně rychlým táním, proto se uskutečnil v neděli jen závod předžáků na můstku K 6 a po bleskové úpravě můstku K 13 se na tento můstek přesunula soutěž žáků z můstku K 27. Nakonec se tak neuskutečnil pouze závod žáků na můstku K 43.

Domácí závodníci zářili především v nejmladší kategorii, kde obsadili první tři místa ve všech závodech. V nestarší kategorii žáků - 13 až 14 let zvítězil ve skoku František Holík, v kombinaci jej ale dva závodníci předstihli a on tak doběhl na třetím místě.

Zajímavostí závodů bylo, že 9. místo v kombinaci nejmladších žáků obsadil pětiletý David Rygl, vnuk Ladislava Rygla, mistra světa z Vysokých Tater v roce 1970.

Tři z lomnických závodníků budou startovat i na hrách mládeže EYOF, v závodě v severské kombinaci to bude Tomáš Dufek a v roli předskokanů potom Tomáš Portyk a Martin Dufek.

Výsledky:

l. závod skoky na lyžích: Předžáci: 1. Sudek, 2. Láska, 3. Bernat (všichni LSK Lomnice). Předžačky: 1. Sadvarová (Ještěd Liberec). Žačky 9 a 10: 1. Ptáčková (SK Ještěd Liberec). Žačky 11 a 12: 1. Pešatová (JKL Desná). Žáci 9 a 10: 1. Horáček (SKI klub Harrachov), 2. Šikola (SK Ještěd Liberec), 3. Matušinský (TJ Sokol Kozlovice). Žačky 13 až 15: 1. Rajnochová (TJ Frenštát p. R.). Žáci 11 a 12: 1. Zemek (JKL Desná), 2. Dostál (SKI klub Harrachov), 3. Krpec (TJ Sokol Kozlovice), ...5. P. Jaček (LSK Lomnice). Žáci 13 a 14: 1. Holík (LSK Lomnice), 2. Kantor, 3. Lasota (oba TZŠ Třinec), .... 5. Dohnal (LSK Lomnice).

Kombinace: Předžáci: 1. Sudek, 2. Láska, 3. Bernat (všichni LSK Lomnice). Předžačky: 1. Sadvarová (Ještěd Liberec). Žačky 9 a 10: 1. Ptáčková (SK Ještěd Liberec). Žačky 11 a 12: 1. Pešatová (JKL Desná). Žáci 9 a 10: 1. Horáček, 2. Šablatura (oba SKI klub Harrachov), 3. Šikola (SK Ještěd Liberec). Žačky 13 až 15: 1. Blažková (JKL Desná). Žáci 11 a 12: 1. Zemek (JKL Desná), 2. Hájek (SK Ještěd Liberec), 3. Dostál (SKI klub Harrachov), 4. Jaček (LSK Lomnice). Žáci 13 a 14: 1. Štěpnička (JKL Desná), 2. Polášek (SK Nové Město na Moravě), 3. Holík, 4. Čejchan (oba LSK Lomnice).

2. závod skoky na lyžích: Předžáci: 1. Láska, 2. Janata, 3. Bernat,...5. Sudek (všichni LSK Lomnice),. Předžačky: 1. Sadvarová (Ještěd Liberec). Žačky 9 a 10: 1. Ptáčková (SK Ještěd Liberec). Žačky 11 a 12: 1. Pešatová (JKL Desná). Žáci 9 a 10: 1. 1. Šikola (SK Ještěd Liberec), 2. Šablatura (SKI klub Harrachov), 3. Matušinský (TJ Sokol Kozlovice).

Články z dalších lyžařských závodů najdete v rubrice Lyžování

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru rodinného domu v Držkově

Ve středu dopoledne byl na Krajské operační a informační středisko ohlášen požár rodinného domu v Držkově. Z prvních informací nebylo zřejmé, o jak velký rozsah požáru se jedná, ale později byl vyhlášen silnější 2. stupeň požárního poplachu a kromě první jednotky z Tanvaldu byly povolány i další. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Do Jizerských hor vracejí geneticky původní dřeviny a zachraňují místní rašeliniště. To jsou hlavní cíle projektu s názvem Obnova evropsky významné lokality Jizerské smrčiny, na kterém spolupracuje Jizersko-ještědský horský spolek a Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. V průběhu tří let bude vysázeno 14 100 sazenic smrků ztepilých, jedlí i listnatých dřevin a vybuduje se 60 přehrážek, které zmírní negativní účinky rychlého odtoku vody. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Konference Liberecko 2020+: Stát musí zlepšit financování krajů a obcí
V Jilemnici slavnostně otevřou rekonstruovanou Žižkovu ulici
Proti Wizards si Dalmach připsal druhou výhru sezony
Kraj žádá o dotaci na rekonstrukci silnice mezi Sklenařicemi a Vysokým
Hrad Vítkovec u Milčanského rybníka zničila třicetiletá válka

Nejčtenější články

20.11.: Praha našla Vánoční strom, vyrostl v Semilech
19.11.: FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons
18.11.: Přepeře zakončily podzim těsnou porážkou se Zápy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT