Na turnovské radnici proběhlo setkání starostů a starostek ORP Turnov

29.11.2019 08:01:01 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Na turnovské radnici proběhlo setkání starostů a starostek ORP Turnov

Na turnovské radnici se v pondělí 25. listopadu sešli zástupci okolních obcí, aby se dozvěděli novinky z radnice i připravovaných změnách například v oblasti vyhlášek o místních poplatcích.

V úvodu přítomné seznámil Pavel Matějka z oddělení informatiky Libereckého kraje s Digitální technickou mapou , kterou budou spravovat jednotlivé kraje a obce coby vlastník či správce se do aplikace editorsky zapojí. Jedná se o oblast správy majetku a pasportizace - tedy místní komunikace, vodovody, kanalizace atd. Liberecký kraj plánuje poslat výzvu obcím s postupem koncem ledna příštího roku.

Poté pohovořil vedoucí obvodního oddělení Policie Turnov Milan Drahoňovský, který starosty vyzval k náboru vhodných kandidátů na policistu. V Turnově nyní působí 22 policistů, ale potřeba by byla 28 strážníků. „Klesají trestné činy, ale řešíme události typu občansko - právních sporů," dodal Drahoňovský. Zároveň nabídl, že v rámci preventivních opatření mohou policisté uspořádat v obci preventivní přednášky například pro mateřské či základní školy nebo pro seniory. Důležitá je prevence také při pořádání kulturních a společenských akcí, hlásit dopředu události či stavební akce v jednotlivých obcích. Je totiž důležité mít například zajištěné hlídání materiálu či staveniště.

Starosta města Turnova Tomáš Hocke seznámil starosty a starostky s aktuálními dopravními stavbami ve městě a seznámil je i s adventem ve městě, který zahájíme v neděli 1. prosince tradičním rozsvícením vánočního stromu.

Za ministerstvo vnitra pohovořila Eva Honzáková o povinném čipování psů. „Očkovací průkaz je platný pouze pokud je pes čipovaný," sdělila Honzáková. S účinností 1. ledna 2020 vstupuje v platnost novela vyhlášky o místních poplatcích. Podrobně seznámila přítomné s veškerými změnami, které z novely vyplývají.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sněmovní výbor schválil možnost zachování SO ORP Turnov
Stávající správní obvod ORP Turnov získal od ministerstva podporu
Starostové z kraje absolvovali školení pro krizové řízení

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Cestovní ruch podpoří dotace z ministerstva. Žádat lze do prosince

Dvě stě milionů korun. Taková je částka, z níž mohou nyní žádat zájemci o dotaci z Národního programu podpory cestovního ruchu. Výzvu vyhlašuje ministerstvo pro místní rozvoj a uzávěrka žádostí je 17. prosince. „Cestovní ruch je oborem, který během koronavirové pandemie kvůli masivnímu úbytku turistů silně utrpěl. Dnes je již sice situace lepší, přesto je každá podpora směřovaná k poskytovatelům služeb v tomto odvětví vítaná," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Žádosti budou přijímány nejpozději do 17. prosince 2021, do 12 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod
MMN zahájila provoz nové magnetické rezonance
Krajský přebor: Rovensko veze nečekaně výhru z Višňové
Liberecký kraj se stal akcionářem jilemnické a semilské nemocnice

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT