Na turnovské radnici proběhlo setkání starostů a starostek ORP Turnov

29.11.2019 08:01:01 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Na turnovské radnici proběhlo setkání starostů a starostek ORP Turnov

Na turnovské radnici se v pondělí 25. listopadu sešli zástupci okolních obcí, aby se dozvěděli novinky z radnice i připravovaných změnách například v oblasti vyhlášek o místních poplatcích.

V úvodu přítomné seznámil Pavel Matějka z oddělení informatiky Libereckého kraje s Digitální technickou mapou , kterou budou spravovat jednotlivé kraje a obce coby vlastník či správce se do aplikace editorsky zapojí. Jedná se o oblast správy majetku a pasportizace - tedy místní komunikace, vodovody, kanalizace atd. Liberecký kraj plánuje poslat výzvu obcím s postupem koncem ledna příštího roku.

Poté pohovořil vedoucí obvodního oddělení Policie Turnov Milan Drahoňovský, který starosty vyzval k náboru vhodných kandidátů na policistu. V Turnově nyní působí 22 policistů, ale potřeba by byla 28 strážníků. „Klesají trestné činy, ale řešíme události typu občansko - právních sporů," dodal Drahoňovský. Zároveň nabídl, že v rámci preventivních opatření mohou policisté uspořádat v obci preventivní přednášky například pro mateřské či základní školy nebo pro seniory. Důležitá je prevence také při pořádání kulturních a společenských akcí, hlásit dopředu události či stavební akce v jednotlivých obcích. Je totiž důležité mít například zajištěné hlídání materiálu či staveniště.

Starosta města Turnova Tomáš Hocke seznámil starosty a starostky s aktuálními dopravními stavbami ve městě a seznámil je i s adventem ve městě, který zahájíme v neděli 1. prosince tradičním rozsvícením vánočního stromu.

Za ministerstvo vnitra pohovořila Eva Honzáková o povinném čipování psů. „Očkovací průkaz je platný pouze pokud je pes čipovaný," sdělila Honzáková. S účinností 1. ledna 2020 vstupuje v platnost novela vyhlášky o místních poplatcích. Podrobně seznámila přítomné s veškerými změnami, které z novely vyplývají.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sněmovní výbor schválil možnost zachování SO ORP Turnov
Stávající správní obvod ORP Turnov získal od ministerstva podporu
Starostové z kraje absolvovali školení pro krizové řízení

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Peníze na moderní medicínské centrum si chce kraj půjčit

Liberecký kraj vyhlásil soutěž, která má za cíl vybrat poskytovatele bankovního úvěru v celkové výši 1 300 000 000 korun. Kraj chce úvěrem financovat první etapu stavby Centra urgentní medicíny, která bude nejmodernější částí Krajské nemocnice Liberec. Částku by měl kraj splatit nadvakrát během devíti let. „Banky mohou posílat své nabídky do soutěže elektronicky, a to do 30. listopadu tohoto roku. Na výběru nejvhodnějšího úvěru spolupracujeme s odborníky ze společnosti Deloitte Advisory, kteří celou soutěž organizují i společně hodnotí," uvedl náměstek Zbyněk Miklík za resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Předchozí článek k tématu

Hasiči zasahovali u požáru komínu ve Víchové

Jednotka ze stanice HZS Jilemnice zasahovala v nočních hodinách ve středu 14. dubna u požáru komínového tělesa ve Víchové nad Jizerou. Hasiči rozebrali část stěny a zazděný trám uhasili. Předběžná výše škody byla stanovena na 200 tisíc korun a uchráněné hodnoty jsou odhadnuty na 2 miliony korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Vzniká nový vstup do Krkonošského muzea ve Vrchlabí
Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách
Česká televize natáčela na Valdštejně dětský pořad Planeta Yó
Covid konečně opravdu ustupuje. Očkování se otevře pro starší 65 let
Od začátku roku zemřeli na silnicích v Libereckém kraji dva lidé

Nejčtenější články

16.04.: Waldorfská škola v Semilech dala rodičům vybrat, zda děti testovat
16.04.: Na valné hromadě OFS Semily zvolili novým předsedou Petra Junka
17.04.: Covid konečně opravdu ustupuje. Očkování se otevře pro starší 65 let

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT