Na úvod černý víkend pro pojizerská mužstva v krajském přeboru

21.03.2016 15:31:52 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Lomnice nad Popelkou

Pojizerská mužstva v krajském přeboru zažila v prvním jarním kole doslova černý víkend. Nečekaly se zázraky od Košťálova na trávníku vedoucí Chrastavy, ale určitě ani tak vysoká prohra. Nebodovaly ani Bozkov v Doksech a Lomnice doma proti České Lípě, a překvapivě ani druhé Sedmihorky ve Velkých Hamrech.

Chrastava - Košťálov 9:1 (3:0)

Košťálovu se utkání s vedoucí Chrastavou nepovedlo. Po sedmi minutách vstřelili domácí první gól, pak se hosté drželi, ale před koncem poločasu dvakrát domácí trestali chyby v obraně. Po deseti minutách druhé půle si nešťastný vlastní gól vstřelil Piry a utkání bylo rozhodnuto. Domácí ovšem pro jistotu přidali ještě dalších pět gólů a čestných úspěch hostů vsítil až v předposlední minutě zkušený Karel Janata.

Branky: 7. a 58. Beneš, 39. Sandr, 42. a 72. Kouba, 55. vlastní (Piry), 63. Sochor, 74. Rozmajzl, 79. Wolf - 89. Janata. Rozhodčí: Horáček - Vokřínek, Pavlů, ŽK: 1:1. Diváků: 250. Koštálov: Průcha - Mečíř (67. Fejfar), Klazar, Kosina, Piry - Grafek, Holovič (76. Baudyš), Cerman, Sádek (72. Móro)- Houžvička, Janata.

Doksy - Bozkov 2:1 (2:1)

Jarní boj o mistrovské body začal Bozkov na půdě Doks. Lépe začal utkání domácí výběr a prvních deset minut korunoval střelou po rohovém kopu, která skončila až u tyče bezmocné brankářské posily Bozkova Králíčka - 1:0. Jenže hosté, kteří potřebují každý bodík, ožili a přidali na obrátkách. První náznak šance měl Musil, ale po rohu byla jeho hlavička zblokována, poté pálil z voleje Bém a Kotyk jen se štěstím chytil. Bozkov byl v této fázi zápasu herně lepší, domácí čekali jen na rychlé brejky po dlouhých nákopech. Ve 23. minutě přišlo vyrovnání, po rychlé kombinaci Bejdy s Bémem šel sám na Kotyka Havel a mazácky zakončil - 1:1. Havel mohl zápas otočit, ale bohužel byl dvakrát přistižen v těsném ofsajdu. Druhá branka domácích přišla po ojedinělém rohu, kdy míč prošel po odrazu trestuhodně k domácímu Kulhovému, který ho trknul pod břevno.

Ve druhé půli se bohužel víc bojovalo, než hrálo, a to vyhovovalo domácím, kteří bourali a odvraceli snahu Bozkova o vyrovnání. Územní převaha byla sice na straně hostů, ale bez velkých šancí. Několik střel se podařilo domácím zblokovat a podobně dopadly i pokusy o průnik do pokutového území. Doksy mohly při náporu Bozkova několikrát zápas rozhodnout po dlouhém nákopu, ale Králíček s obránci včas zasáhl. Hosté v závěru vsadili vše na jednu kartu, ale ani střídání nepomohlo ke kýženému vyrovnání, Bejdův pokus byl zblokován a Bém pálil vedle. Závar v poslední minutě Doksy přežily s vypětím všech sil a mohly slavit důležitou výhru.

„I přes počáteční pasivitu jsme v Doksech nezklamali a minimálně bod si zasloužili. V první půli byl náš tým fotbalovější, ale dva neubráněné rohy nás stály dva góly. Ve druhé části se už více bojovalo, a to vyhovovalo domácím. Nám se zaslouženou vyrovnávací branku vstřelit nepovedlo. Hráče přesto musím za přístup pochválit, i když to body nepřineslo," hodnotil utkání trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 10. Konečný, 38. Kulha -23. Havel. Rozhodčí: Šmíd - Linhart, Brož, ŽK: 1:2. Diváků: 100. Bozkov: Králíček - Plátek, Kobrle, Červený, Musil - Bém, Mazánek, Bejda,Tuma (70. Aster) Lakatoš (73. Prousek) - Havel (73. Vrchovský).

Lomnice - Česká Lípa 0:2 (0:0)

Ve 4. minutě šel Fedorko sám na branku, byl podle domácích jasně faulován, ale rozhodčí neudělil kartu ani nenařídil trestný kop. I poté si Lomničtí vytvářeli šance, ale Hrnčíře, Drusana a i Janatu třikrát vychytal gólman hostů Chadraba. Při jedné velké šanci České Lípy dobře vyřešil situaci i domácí gólman Jezdinský.

Ve 47. minutě Gaubman z pěti metrů v obrovské šanci přestřelil branku a z protiútoku se hosté ujali vedení po střele Müllera. Následně Česká Lípa v 58. minutě po centru a hlavě Podrouška zvýšila na 0:2. V závěru ještě domácí zkusili nasadit do hry útočníky Zboroně a Heřmanského, ale první z nich v šanci jen nastřelil gólmana.

„Věděli jsme, že soupeř v přípravě ani jednou neprohrál a je silný. Zápas by se ale zřejmě vyvíjel jinak, kdyby byl hráč hostů vyloučen už ve 4. minutě za zákrok na Fedorka. Chyběl nám citelně zraněný Drahoňovský, přesto jsme podali sympatický výkon, jen jsme měli v první půli proměnit některou z šancí," hodnotil utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 47. Müller, 58. Podroužek. Rozhodčí: Marek - Blaschke, Horák, ŽK: 1:3, ČK: 0:1 (80. Tomíček). Diváků: 100. Lomnice: Jezdinský - Veber (59. Zboroň), Nechanský (67. Fišar), Šteffan, Hrnčíř (78. Heřmanský) - Drusan, Korček, Gaubman, Košťák - Fedorko, Janata.

Velké Hamry - Sedmihorky 4:1 (1:1)

Hráči Sedmihorek nedokázali navázat na výborné výkony a výsledky v zimní přípravě, tudíž úvodní minuty patřily spíše domácímu celku, kdy se jim podařilo vstřelit i Bistiakem první branku. Hosté se však dokázali celkem rychle vrátit zpět do zápasu, protože Petrlák potrestal špatný odkop gólmana Hamrů, když dokázal z prvního doteku umístit míč do odkryté branky.

Do druhého poločasu nevstoupili hosté šťastně a po individuálních chybách obdrželi celkem tři branky od Barcucha, Kováčika a Mihálika. Přitom šlo o hezké góly, kterým neměl šanci zabránit gólman Martin Špína. Šanci na opravu budou mít Sedmihorští za týden doma proti Doksům.

Branky: 15. Bistiak, 53. Barcuch, 61. Kováčik, 68. Mihálik - 20. Petrlák. Rozhodčí: Nádeník - Blaschke, Marek, ŽK: 0:4. Diváků: 150. Sedmihorky: Martin Špína - Mach (80. Feurich), Kratochvíl, Marek, Čermák - Kroupa (85. D. Dvořák), Petrlák, Dvořák, Pařízek - Červinka, Marcel Špína.