V krajském poháru dál Košťálov, Lomnice, Bozkov, Sedmihorky i Přepeře

13.03.2016 21:21:55 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Nová Ves nad Popelkou,Košťálov,Horní Branná,Bozkov,Rovensko pod Troskami,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Jenišovice,Železný Brod,Přepeře,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou,Liberecký kraj

Do sezony kromě divizních mužstev vstoupily i účastníci krajských soutěží, a to prvním kolem krajského poháru. Z pojizerských týmů postoupily dál Košťálov, jenž si proti Jilemnici připsal nejvyšší výhru kola 11:1, Lomnice, která porazila Rovensko, Bozkov, jenž vyřadil Horní Brannou, Přepeře, které dokonce vyřadily obhájce titulu Mšeno a ještě Sedmihorky, které přestřílely Pěnčín.

Košťálov - Jilemnice 11:1 (4:0)

Oba týmy nastoupily umělé trávě v Lomnici nad Popelkou v hodně kombinovaných sestavách. Od úvodních minut nebylo pochyb o tom, kdo bude mít převahu. K vidění byly dokonce i tři hattricky, dva z nich vstřelil mladík Holovič a jeden hattrick vsítila legenda Košťálova Karel Janata. Domácí ještě řadu příležitostí nevyužili, a tak se brankostroj zastavil na čísle 11. Hostům se podařilo z ojedinělé akce vstřelit aspoň jednu branku v podání Hajny. Ve druhém poločase hosté neproměnili pokutový kop, kdy byl ve vápně Cermanem sražen útočník. Penaltu zneškodnil dorostenec v košťálovské brance Machačný, který pro zápas vystřídal v brance Průchu, který odpočíval

Branky: 10., 27., 43., 53., 54. a 84. Holovič, 21., 72. a 82. K. Janata, 50. Houžvička, 70. Sádek - 80. Hajna. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 0:0. Diváků: 40. Košťálov: T. Machačný - Fejfar (48. M. Machačný), Kosina, Cerman, R. Baudyš - Klaban (6. I. Móro), Piry (60. Šalda), Sádek, K. Janata - Houžvička, Holovič. Jilemnice: Černý - Hadač, Šimek, Jebavý, Havel (66. Mašek), Bergemann, Tejchman (62. Janovský), Pěnička, Faifr, Figura, Hajna.

Lomnice - Rovensko 3:1 (2:1)

Domácí se prakticky poprvé sešli po zimě v této sestavě i s hostujícími hráči z Turnova. Lomničtí měli už v prvním poločase asi pět šancí, ale jedinou branku vstřelil Drahoňovský, který se poté zranil. Za hosty vyrovnal L. Malý a Rovenští měli i další šance. V dalším průběhu se už skóre zápasu přiklonilo na stranu favorizovaných domácích po gólech Hrnčíře a Gaubmana.

Branky: 4. Drahoňovský, 32. Hrnčíř, 90. Gaubman - 5. L. Malý. Rozhodčí: Vrtal - Juris, Bohata. Diváků: 30. Lomnice: Jezdinský - Hrnčíř, Nechanský, Šteffan, veber - Janata, Korček, Gaubman, Drusan - Drahoňovský (25. Kozelka), Zboroň (70. Nouzák).

Horní Branná - Bozkov 1:6 (1:3)

Utkání se hrálo na umělé trávě v krásném areálu ve Vrchlabí. Lepší začátek si favorit nemohl přát, kapitán Červený se odhodlal k velkému sólu, které zastavil faul v pokutovém území. Penaltu poté bezpečně proměnil Milan Lakatoš - 0:1. Ve 21. minutě se podařilo vyrovnat domácím skóre po rychlém protiútoku. Naštěstí si hosté vzali vedení brzy zpět, míč skvěle vyvezl Kobrle a posunul na Havla, který se nemýlil - 1:2. Domácí nesložili zbraně a dvakrát vyzkoušeli pevnost břevna branky Zemánka. Produktivnější byl Bozkov, nejprve svou šanci neproměnil Vrchovský, ale následně po levé straně unikl rychlonožka Lakatoš a servíroval lahůdku pro Havla - 1:3. Poté vystrčil růžky domácí tým, ale Zemánek zasáhl velmi dobře.

Druhý poločas začal opět aktivněji Bozkov a tlačil se za dalšími brankami, což se povedlo. Po rohovém kopu se z voleje opřela do míče posila Jiří Musil a parádní rána z 19 metrů zapadla k tyči. Domácí tým se snažil výsledek korigovat, největší problémy dělal hostům rychlonohý D. Paulů a standardní situace, ve kterých měla Branná výškovou převahu. Jenže Zemánek všechny nebezpečné situace včetně dorážek vyřešil bravurně a nedal šanci Branné zápas zdramatizovat. Půl hodiny před koncem se po centru Havla prosadil i Vrchovský a zápas byl rozhodnut. Na obou stranách se zrodilo ještě několik šancí, ale jedinou proměnil až v poslední minutě Bejda.

„S výsledkem jsem spokojen, postup je přesvědčivý a zasloužený. V naší hře převažovala pozitiva, dali jsme pěkné branky, jen v obranné činnosti musíme být důraznější a ráznější, tam byly rezervy, které musíme zlepšit, jinak bychom v Doksech tvrdě narazili. Spokojen jsem i s mladíky Soudilem, Židlíkem a Kurfiřtem, kteří se i v krátkém časovém úseku při „ostré" premiéře dobře uvedli," komentoval utkání trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 21. - 6. Lakatoš z penalty, 24. a 38. Havel, 54. Musil, 62. Vrchovský, 90. Bejda. Rozhodčí: Brož - Rezáč, Ouředník, ŽK: 2:0. Diváků: 35. H. Branná: Hrubý - Kocourek, Strmen, Šimek, Jon, Jindřišek, Vašek, J. Paulů (61. Rybníček), D. Paulů, Holman, Fiedler (72. Svoboda). Bozkov:  Zemánek - Musil, Prousek, Červený, Kobrle - Plátek (75. Židlík), Mazánek, Bejda, Lakatoš - Vrchovský (65. Soudil), Havel (82. J. Kurfiřt).

Mšeno - Přepeře 1:3 (0:1)

Přepeře přijely do Mšena s cílem postoupit. V 11. minutě unikl po křídle Tokan a odcentroval, Pěnička sklepl na čerstvou posilu, exligového Abrahama, jehož zblokovaná střela skončila těsně vedle domácí branky. Ve 13. minutě překvapil domácího brankáře střelou ze 40 metrů, a ten si oddechl, když míč skončil těsně nad břevnem. Ve 42. minutě po centru ze strany se ve vápně dostal k balonu Abraham, obhodil si brankáře a skóroval na 0:1.

V 55 minutě zahrávali domácí rohový kop, brankář Kumprecht míč podběhl a domácí hráč Čech hlavou vyrovnal na 1:1. O minutu později Císař zatáhl míč po levé straně, našel Pěničku, ten přenechal míč Tokanovi, který umístěnou střelou  k tyči vrátil hostům vedení. V 62. minutě Pěnička předvedl nádherný slalom, na vápně se postupně zbavil čtyř soupeřů, ocitl se sám před brankářem, ale neproměnil. V 65. minutě centroval ze strany Tokan a k údivu všech skončil míč na břevně domácí branky. Domácí se snažili o vyrovnání, ale jejich akce končily na dobře fungující obraně dirigované zkušeným Hrmem. V 82. minutě předvedly Přepeře rychlý kontr na jeden dotek a Pěnička vysunul Peškara, který běžel z půlky sám na brankáře a na dvakrát ho překonal - 1:3. V 86. minutě se domácí dostali do ojedinělé šance a po závaru na malém vápně brankář Kumprecht odčinil svou chybu a chytil jistý gól.

„Zaslouženě jsme postoupili, po celý zápas jsme byli lepším týmem, nebylo poznat, že hrajeme o dvě soutěže níže a převyšovali jsme domácí ve všech herních činnostech. Do mužstva dobře zapadl bývalý reprezentant Martin Abraham," dodal k utkání trenér a místopředseda FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 55. Čech - 42. Abraham, 56. Tokan, 82. Peškar. Rozhodčí: Marek - Hanousek, Dvořák, ŽK: 1:1. Diváků: 70. Přepeře: Kumprecht - Tušer (20. Kubáček), Hrmo, Feri, V. Hurt - O. Horák, Abraham (80. Trč), Peškar, Císař - Pěnička, Tokan (78. T. Horák).

Sedmihorky - Sokol Pěnčín 6:0 (1:0)

Branky: 25. Marcel Špína, 57. P. Dvořák, 59. Petrlák, 70. Červinka, 79. Kodr, 89. Červinka. Rozhodčí: Čurda - Rympler, Linhart. Diváků: 7.

Další výsledky 1. kola poháru: Velké Hamry - Držkov 5:2, Železný Brod - Velké Hamry B 2:1, Frýdlant - Vesec 6:1, VTJ Rapid Liberec - Hejnice 3:1, Hrádek n. N. - Skalice 5:3, Mimoň - Doksy 0:5, Osečná - Chrastava 2:9, Ruprechtice - Višňová 3:2.

Přátelské zápasy:

Jenišovice - Mnichovo Hradiště 7:3 (4:3)
Branky: Vavřich 5, Dlouhý, Poláček - Eichler 2, Vodák.

Nová Ves - Železnice 7:0 (4:0)
V rámci béčkového turnaje na lomnické umělce. Branky: Saliga 2, Huráň, Zajíc, Golis, Zuzánek, Kunt.