Nabídka plesů a bálů je v únoru opravdu bohatá

02.02.2013 11:56:51 | Autor: Petr Ježek, městská informační střediska a kulturní centra | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Nabídka plesů a bálů je v únoru opravdu bohatá

Tance milovní spoluobčané mají v únoru nejvíce příležitostí v roce k ukázání svého umění. Od 1. do 28. února 2013 se koná v našem regionu mnoho desítek plesů, maškarních bálů, karnevalů nebo masopustních veselic. Přinášíme vám jejich stručný přehled.

Z výčtu hasičských a sportovních plesů bývají prestižní ty městské, v pátek 1. února se koná v Lomnici nad Popelkou, v sobotu 9. února v Turnově a v sobotu 16. února v Semilech.

Výčet akcí v Pojizeří, v Podkrkonoší a v Českém ráji zdaleka není úplný, pokud by vám scházel nějaký oblíbený ples, tak můžete zaslat stručnou pozvánku na email redakce@nasepojizeri.cz. Postupně budeme opět i doplňovat fotogalerie z už proběhlých plesů, které budeme mít k dispozici. V případě zájmu o zveřejnění můžete fotografie sami zaslat na email redakce.

Pátek 1. února

3. zámecký ples v Lomnici
Na Lomnickém zámku pořádají 3. reprezentační ples Lomnický zámek od 20 hodin. K dispozici budou dvě pódia a dva bary s občerstvením, ve velkém sále k tanci a poslechu zahraje skupina Levou rukou, ve sklepení Swing Combo Turnov. Uvidíte předtančení - ukázky různých tanců v podání členek a členů TaPš ILMA Turnov. Tombola. Předprodej a rezervace vstupenek v ceně 160 Kč už od prosince v Informačním středisku na Husově náměstí. Pořádá KIS Města Lomnice nad Popelkou a DDM Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Další podrobnosti

Sobota 2. února

Tenisový ples v Železném Brodě
Městská sokolovna Železný Brod od 20 hodin. K poslechu a tanci hraje skupina Revival 60´s. Občerstvení zajištěno (teplá kuchyně), bohatá tombola. Pořádá Tenisový klub Železný Brod.
Vstupné 100 Kč, předprodej v TIC Železný Brod.

Masopust na Dlaskově statku v Dolánkách
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejemNa Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova se koná v sobotu 2. února tradiční masopust. Kdo přijde v maskách bude se moci zapojit do průvodu, na místě ale bude i dílna tradičních masopustních masek, kde si budete moci tu svoji sami vyrobit. V 9 hodin bude Dlaskův statek otevřen pro veřejnost, ve 14 hodin vyrazí tradiční masopustní průvod Dolánkami. Podrobnosti v článku zde

Pátek 8. února

Maturitní ples ISŠ Semily
Golf Semily od 20 hodin. 15. maturitní ples Integrované střední školy Semily, k tanci a poslechu hraje skupina Futrál. Nebudou chybět taneční ukázky a v restauraci diskotéka, kde hudbu obstarají DJ M@rthin a DJ Radek. Předprodej vstupenek v kanceláři školy. Ve všech prostorách KC. Vstupné: 100 Kč.

Maturitní ples Gymnázia Turnov
KC Střelnice Turnov - velký sál od 20 hodin. Nadační fond Gymnázia Turnov a studenti 4. ročníku Vás srdečně zvou na svůj maturitní ples.K poslechu a tanci hraje skupina EGO retro music z Hořic v Podkrkonoší. Předprodej lístků v budově gymnázia.

Maturitní ples Oktáva
Sál SD Jilm 19.30. Maturitní ples třídy Oktáva jilemnického gymnázia.

Sobota 9. února

Ples Města Turnova tentokrát v renesančním styluIV. Městský ples
KC Střelnice Turnov - velký sál od 20 hodin. Město Turnov a Kulturní centrum Turnov srdečně zvou na 4. Městský ples. K poslechu a tanci hraje Bohemia Universal band z Liberce. Vstupné v předprodeji. Podrobnosti zde

Ples semilské nemocnice
Ve všech prostorách KC Golf Semily od 20 hodin. K tanci a poslechu hraje skupina Styl z Lomnice nad Popelkou, připraveno je občerstvení, bohatá tombola a také vystoupí taneční skupina Auťák revival. Předprodej vstupenek v TIC a v přijímací kanceláři nemocnice. Vstupné 100 Kč.

Masopust na Sychrově
Oslavte masopust v prostředí zámku na Sychrově Již třetí Masopust na Sychrově se koná v sobotu od 9 do 16 hodin v zámeckém parku. Čeká vás více jak třicet stánků s různým zbožím a také zajímavé občerstvení. Po celý den budou vystupovat folklórní soubory Horačky z Hodkovic a Krkonošský Horal. Podrobnosti v článku

Zahrádkářský ples
Restaurace Sport v Železném Brodě od 20 hodin. K poslechu a tanci hraje skupina Gemini. Bohatá tombola. Pořádá Základní organizace českého zahrádkářského svazu Železný Brod.
Vstupné 100 Kč, předprodej v TIC Železný Brod.

Hasičský maškarní bál v Bozkově
Hasiči zvou do Bozkova na maškarní bál Sokolovna Bozkov od 20 hodin. Odpoledne od 13 hodin se koná na stejném místě Dětský karneval, na který je vstupné dobrovolné. Hasičský maškarní bál začíná ve 20 hodin, hudbu obstará DJ Baly v plesovém stylu pro všechny generace. Vstupenky zakoupíte v předprodeji za 50 korun a masky platí jen 40 korun. Podrobnosti v článku zde

Ples v Jirkově
Sokolovna Jirkov od 20 hodin. Tradiční ples v Jirkově. Hraje hudba Zabar, občerstvení zajištěno. Pořádá Sbor dobrovolných hasičů Jirkov. Vstupné 100 Kč (na místě), 80 Kč (v předprodeji).

Ponikelskej masopust
V Poniklé pořádají v sobotu masopustní veselici Chybět nebude průvod maškar, do kterého jste též zváni!, a který vyrazí ve 13 hodin. Od 12 hodin bude také bude v provozu zvukolibomat s ukázkami nahrávek z knihy Von je eště živej. Po celou akci bude pro děti připravena střelnice a hlavně po celý den nebudou chybět tradiční zabijačkové pochoutky. Podrobnosti v článku

Neděle 10. února

Maškarní karneval
KC Střelnice Turnov - velký sál od 15 hodin. KC Turnov a Žlutá ponorka Vás srdečně zvou na Rodinné odpoledne s pojené s maškarním karnevalem. Oblíbený a hojně navštěvovaný dětský bál se soutěží o nejlepší masku. Vstupné 50 Kč.

Na Komenského náměstí proběhne třetí ročník Semilského masopustu Semilský masopust
Občanské sdružení Cervus Semilensis a přátelé zvou v neděli od 10 do 14 hodin na třetí ročník Semilského masopustu. Tentokrát proběhne na Komenského náměstí u fary. Chybět nebudou jitrnice, jelítka, ovar a jiné zabijačkové pochutiny. Masky a maškary vezměte s sebou. Více informací

Maškarní karneval pro děti v Semilech
V aule Základní školy Ivana Olbrachta v Semilech se koná od 14 hodin maškarní karneval pro děti. Hudbu obstará Martin Farský, k dispozici bude občerstvení a nebude chybět ani tombola.

Úterý 12. února

Masopustní rej masek v zámeckém sklepení
Sklepení lomnického zámku od 16 hodin. Masopust bude rozverný a provoněný koblihami. Připravena je promenáda masek a masopustních zvířátek, děti v maskám dostanou pamlsek. Masopustní bába a smrtka budou mít v nůši pro každého překvapení! Pamlsek pro děti v maskách. Akci pořádá DDM Sluníčko a ICM Lomnice nad Popelkou. Vstupné 20 Kč.

Masopust v Železném Brodě
Na malém náměstí i jinde v Železném Brodě od 15 hodin. Průvod masek s hudebním doprovodem (hudební skupina Grál) od DDM Mozaika v 15 hodin. Kulturní program a bohaté občerstvení na Malém náměstí.

Čtvrtek 14. února

Masopustní čaje
V sále KC Golf Semily od 16 hodin. Tradiční odpolední čaje s Podkrkonošskou společností přátel dětí zdravotně postižených se sídlem v Semilech pro členy, přátele společnosti a veřejnost, diskotéka s DJ Jirkou Tůmou, masky vítány. Vstupné 20 Kč, masky 10 Kč.

Pátek 15. února

Maturitní ples ISŠ Vysoké nad Jizerou
Ve všech prostorách KC Golf Semily od 19 hodin. K tanci a poslechu hraje Soumrak. Čeká Vás šerpování maturitních tříd. V restauraci v průběhu večera diskotéka s DJ Mike Morphine. Jste srdečně zváni. Předprodej vstupenek ve škole. Vstupné: ke stolu 150 Kč, k stání 100 Kč.

Maturitní ples Obchodní akademie
KC Střelnice Turnov - velký sál od 20 hodin. Hotelová škola a Střední odborná škola v Turnově Vás srdečně zve na ples maturitní třída z Alešovy ulice. K poslechu a tanci hraje skupina Duo Proteus. Předprodej lístků v budově školy.

Sobota 16. února

Ples města Semily
Hostem pátého městského plesu v Semilech je zpěvák Josef LauferV sále KC Golf Semily od 20 hodin. Pátý reprezentační městský ples. Proběhne předání ocenění „Cena města Semily za rok 2012", hostem večera je zpěvák Josef Laufer, vystoupí taneční skupiny Ilma, k tanci a poslechu hraje taneční orchestr Big „O" Band Liberec, večerem provází Lukáš Váňa. Vstupenky jsou slosovatelné o hodnotné ceny. Vstupné: 100 Kč, předprodej v kanceláři KC Golf Semily a TIC Semily. Více podrobností

Reprezentační sportovní ples
KC Střelnice Turnov - velký sál od 20 hodin Tělovýchovná jednota Turnov srdečně zve na Reprezentační sportovní ples. K poslechu a tanci hraje skupina Kanci paní nadlesní. Předprodej lístků v recepci KC Střelnice a Sportcentra Skálova ulice. Plesu předchází od 18 hodin vyhlášení ankety Sportovec Turnova za rok 2012, které proběhne v Kině Sféra v KC Střelnice. Na vyhlášení je vstup volný.

I.ples juda v Příkrém
Semilští judisté pořádají v Příkrém svůj premiérový ples Kulturní dům Příkrý od 20 hodin. Judo club Seddma Semily - Masters team pořádá v Kulturním domě Příkrý v sobotu 16. února I. ples juda. K tanci a poslechu bude hrát skupina Elektrolux Semily. Vstupné na ples je 60 korun v předprodeji (Restaurace Příkrý nebo u členů klubu) a 70 korun na místě. Podrobnosti v článku

Rybářský ples v Košťálově
Sokolovna v Košťálově od 20 hodin. K tanci a poslechu hraje Konverze band. Nebude chybět rybářská kuchyně a bohatá tombola. Nutností společenský oděv. Pořádá Český rybářský svaz místní organizace Košťálov. Vstupné 50 Kč.

Společenský sportovní ples v Nové Vsi
Kulturní dům v Nové Vsi nad Popelkou od 20 hodin. K tanci a poslechu hraje hudební skupina Styl pod vedením Michala Dlouhého. Vstup pouze ve společenském oděvu. Akci pořádá TJ Sokol Nová Ves nad Popelkou. Vstupné 80 Kč.

Turistický bál a dětský karneval v Benešově
Nenechte si ujít Turistický bál ve Slunci v Benešově Již třetí turistický bál a dětský karneval se koná 16. února v restauraci Slunce v Benešově u Semil. Dětský karneval začíná ve 14 hodin, pro děti bude připravena bohatá tombola, zajímavý program a spousta soutěží až do 17 hodin, vstupné je dobrovolné. Turistický bál začne ve 20 hodin. K poslechu a tanci zahraje skupina Oasa. Bál je nekuřácký, ale pro kuřáky je venku připraven bronx. Vstupné je 50 korun a v předprodeji za 30 korun.

Hasičský bál v Chuchelně
Sokolovna v Chuchelně od 20 hodin. K tanci a poslechu zahraje skupina Sky Way.  Těšit se můžete i na bohatou tombolu, vstupné 80 Kč. Pořádá SDH Chuchelna.

Maturitní ples Sklářské školy
Městská sokolovna Železný Brod od 20 hodin. Maturitní ples SUPŠS po několika letech zpět v Železném Brodě - tentokrát na téma: Sen. Zaručena dobrá zábava, velká tombola a kvalitní hudební doprovod - Revival. Vstupenky v prodeji ve škole od 16. ledna.

Výtěžek z hejtmanského plesu bude opět věnován na dobročinné účely Hejtmanský ples
Liberecký kraj pořádá v sobotu 16. února od 20 hodin v Clarion Grandhotelu Zlatý lev v Liberci již devátý hejtmanský ples. Výtěžek ze vstupného a prodeje čestných vstupenek bude opět rozdělen mezi organizace, které pomáhají tam, kde je to nejvíce potřeba. Více informací v článku na Našem Jablonecku

Neděle 17. února

Dětský karneval v Chuchelně
Sokolovna v Chchelně od 14 hodin. Pořádá SDH Chuchelna, vstupné děti 10 Kč, dospělí 20 Kč.

Pátek 22. února

Absolventský ples GIO Semily
Ve všech prostorách KC Golf Semily od 20 hodin. 18. absolventský ples semilského gymnázia. V hlavním sále hraje skupina Sonet z Košťálova, ve vinárně diskotéka. Srdečně Vás zveme na setkání absolventů a přátel našeho gymnázia a přejeme příjemnou zábavu. Vstupné 100 Kč. Předprodej v IC gymnázia a TIC Semily.

Maturitní ples Obchodní akademie
KC Střelnice Turnov - velký sál od 20 hodin. Hotelová škola a Střední odborná škola v Turnově Vás srdečně zve na Maturitní ples - maturitní třída ze Zborovské ulice. K poslechu a tanci hraje skupina Allegro. Předprodej lístků v budově školy.

Sobota 23. února

Ples waldorfské školy
Ve všech prostorách KC Golf Semily od 20 hodin. 4. maturitní ples waldorfské školy. V sále k tanci hraje kapela Veselí pozůstalí, předtančení, šerpování maturantů, bohatá tombola.V restauraci diskotéka a po půlnoci zahraje kapela Madafaka. Pořádá maturitní ročník waldorfského lycea. Předprodej v obou budovách škol (lyceum a základní škola) a v TIC. Vstupné 130 Kč.

Absolventský ples Gymnázia Turnov
KC Střelnice Turnov - velký sál 20 hodin. První ročník vznikající tradice abiturientských plesů Gymnázia Turnov. K poslechu a tanci hraje skupina Allegro. Předprodej lístků v budově školy a na www.GyTuPles.cz.

Sokolský ples v Bradlecké Lhotě
Kulturní dům Bradlecká Lhota od 20 hodin. Tradiční Sokolský ples s hudbou, občerstvením i tombolou. Pořádá TJ Sokol Bradlecká Lhota.

Dětský karneval
Sokolovna Lomnice od 13.30. Pořádá T. J. Sokol Lomnice nad Popelkou. Pro děti vstup zdarma  a malé občerstvení, dospělí zaplatí za vstup 30 Kč.

Neděle 24. února

Dětský karneval
V sále KC Golf Semily od 15 hodin. Odpoledne plné hudby, tance, smíchu, zábavy a her. Akci moderuje Standa Chatrč Chaloupka, dobrou muziku zajistí DJ Jakub Cubino Bělík a o soutěže se postará Jíťa Bažantová. Vstupné 50 Kč dospělí a 30 Kč děti.

Nedělní odpolední čaje
KC Turnov - velký sál od 15 hodin. Tentokrát s dechovou hudbou, k tanci a poslechu hraje Broďanka. Zakladatelem této dechovky byl známý a populární hudební skladatel Jindřich Harapát, železnobrodský rodák. Jehož nejznámější skladbou je pochod Travička zelená, která se doposud hraje. Vstupné 30 Kč.

Maškarní bál
Sokolovna Jilemnice od 14 hodin. T.J. Sokol Jilemnice pořádá maškarní bál pro děti.

Karneval s překvapením
Kulturní dům Bradlecká Lhota od 14 hodin. Pořádá TJ Sokol Bradlecká Lhota.

Pátek 1. března

Maturitní ples Střední zdravotnické školy
KC Turnov - velký sál od 20 hodin. Střední zdravotnická škola srdečně zve na svůj maturitní ples. Předprodej vstupenek v budově školy.

Sobota 2. března

Erotický ples
KC Turnov - velký sál od 20 hodin. KC Turnov srdečně zve na další ročník Erotického plesu. Předprodej v recepci KC Střelnice Turnov.

Jeskyňářský ples v Bozkově
Jeskyňáři zvou na svůj tradiční bozkovský ples Bozkovští jeskyňáři zvou na tradiční již 25. Jeskyňářský ples, který se koná v sobotu 2. března 2013 od 20 hodin v bozkovské sokolovně. K tanci i poslechu bude hrát skupina Allegro z Jičína. Vstupenky v ceně 80 korun zakoupíte v předprodeji na Obecním úřadě v Bozkově. Více v článku zde

Sobota 9. března

Maturitní ples 4. B
Sál SD Jilm 19.30. Maturitní ples třídy 4. B jilemnického gymnázia. 

Už proběhlé plesy, bály a karnevaly:

Ohlédnutí za IV. Městským plesem v Turnově

Ohlédnutí za IV. Městským plesem v Turnově

 


 

FOTO: Turistický bál a dětský karneval v Benešově ve zpětném zrcátku

Miroslava Vrbenská a Lukáš Melich převzali na plese Cenu města Semily

FOTO: V Turnově vyhlásili nejlepší sportovce města za rok 2012

Obrazem: Rybářský ples v Košťálově

FOTO: Maškarní v Bozkově navštívili neandrtálci, Zadar Prudič i Broučci

FOTO: Vrchlabím procházel v úterý masopustní průvod

FOTO: V Semilech slavili potřetí masopust

Tradiční masopustní průvod procházel Dolánkami

Obrazem: 57. Maturitní ples Gymnázia Ivana Olbrachta Semily

Obrazem: 57. Maturitní ples Gymnázia Ivana Olbrachta Semily

Na Brodském plese ocenili nejlepší sportovce regionu

Brodský ples 2013<br />Autor: Petr Červa

Obrazem: Myslivecký bál v Bozkově

Lednový přehled plesů a bálů v Pojizeří

Podrobnější pozvánky:

Jeskyňáři zvou na svůj tradiční bozkovský ples

Nenechte si ujít Turistický bál ve Slunci v Benešově

Hostem pátého městského plesu v Semilech je zpěvák Josef Laufer

Na Komenského náměstí proběhne třetí ročník Semilského masopustu

Výtěžek z hejtmanského plesu bude opět věnován na dobročinné účely

V Poniklé pořádají v sobotu masopustní veselici

Hasiči zvou do Bozkova na maškarní bál i dětský karneval

Oslavte masopust v prostředí zámku na Sychrově

Semilští judisté pořádají v Příkrém svůj premiérový ples

Ples Města Turnova tentokrát v renesančním stylu

Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem

Na Lomnickém zámku pořádají 3. reprezentační ples

Aktuální kultura v městech Pojizeří:

Přehled únorových akcí Kulturního centra Golf Semily

Přehled únorových kulturních akcí v Turnově

Přehled únorových kulturních akcí v Jilemnici

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru rodinného domu v Držkově

Ve středu dopoledne byl na Krajské operační a informační středisko ohlášen požár rodinného domu v Držkově. Z prvních informací nebylo zřejmé, o jak velký rozsah požáru se jedná, ale později byl vyhlášen silnější 2. stupeň požárního poplachu a kromě první jednotky z Tanvaldu byly povolány i další. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Do Jizerských hor vracejí geneticky původní dřeviny a zachraňují místní rašeliniště. To jsou hlavní cíle projektu s názvem Obnova evropsky významné lokality Jizerské smrčiny, na kterém spolupracuje Jizersko-ještědský horský spolek a Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. V průběhu tří let bude vysázeno 14 100 sazenic smrků ztepilých, jedlí i listnatých dřevin a vybuduje se 60 přehrážek, které zmírní negativní účinky rychlého odtoku vody. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Konference Liberecko 2020+: Stát musí zlepšit financování krajů a obcí
V Jilemnici slavnostně otevřou rekonstruovanou Žižkovu ulici
Proti Wizards si Dalmach připsal druhou výhru sezony
Kraj žádá o dotaci na rekonstrukci silnice mezi Sklenařicemi a Vysokým
Hrad Vítkovec u Milčanského rybníka zničila třicetiletá válka

Nejčtenější články

20.11.: Praha našla Vánoční strom, vyrostl v Semilech
19.11.: FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons
18.11.: Přepeře zakončily podzim těsnou porážkou se Zápy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT