Návštěvníci turnovských trhů přispěli 70 tisíc korun Pro dobrou věc!

12.12.2016 10:48:24 | Autor: Jana Pekařová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Návštěvníci turnovských trhů přispěli 70 tisíc korun Pro dobrou věc!

O víkendu 9. a 10. prosince mohli návštěvníci vánočních trhů v Turnově přispívat Pro dobrou věc, a to Adélce a Víťovi, kteří od svého narození procházejí těžkými životními zkouškami. Akce Pro dobrou věc potvrdila, jak dokáží být místní lidé o Vánocích štědří.

Matky, které se na svých mateřských dovolených sdružovaly pod turnovským skautským střediskem, celý podzim vyráběly a své výrobky následně prodávaly na turnovských trzích. „V letošním ročníku ovládl náš záměr nový impuls, a to podpora šikovných lidí kolem nás. Ti náš stánek podpořili svými výrobky, které nám na stánek věnovali, a to i bez nároku na příspěvek za materiál. Společnými silami jsme nakonec získali 70 000 Kč. Peníze poputují rovným dílem oběma rodinám," řekla po skončení akce jedna z organizátorek Michaela Uchytilová.

Stánek Pro dobrou věc na turnovských vánočních trzích<br />Autor: Zdeněk Matura Částku ještě doplní řada dalších akcí, které vznikly v souvislosti s touto iniciativou. „Na stánek chodili lidé, ptali se, jak by ještě mohli přispět. K akci se připojila například i skupina Waldovy Matušky, která sobotní výtěžek věnuje také těmto dvěma postiženým dětem," dodala Michaela Uchytilová.

Adélčina rodina toužila po sušičce na prádlo a videochůvičce, rodina Víťi si přála polohovací stůl, který umožní i složitější cviky Vojtovy metody. Kromě těchto nutných věcí využijí rodiny peníze na léčbu, které se jim dostává ve specializovaných pracovištích.

„Klaníme se před Turnováky, kteří pomohli splnit dva sny. Ten největší - aby se Adélka a Víťa uzdravili - se nám splnit nepodaří, ale i tak nás může těšit, že ty menší sny se o letošních Vánocích promění ve skutečnost. Děkujeme všem!," doplnili pořadatelé sbírky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vánoční trhy na dva dny obsadí náměstí Českého ráje v Turnově
Pro dobrou věc aneb Na trzích v Turnově přispějte Adélce a Víťovi
Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku
Turnovští rázně podpořili Honzíka. Na jeho vozík se vybralo 80 tisíc

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Tradiční vítání občánků proběhne až poslední zářijovou sobotu

Městský úřad Turnov informuje rodiče dětí, které mají být slavnostně přivítáni, že termín vítání občánků se uskuteční 26. září 2020! „Rodičům budou včas zaslány pozvánky," doplnila matrikářka Monika Cilerová. Vítání občánků se uskuteční v prostorách Kulturního centra Střelnice, a to od 9 hodin pro první skupinu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Jablonečku a Rokytnici
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit
Proměny míst představí putovní výstava Má vlast cestami proměn
Policisté kontrolovali řidiče už na prvním prázdninovém víkendu

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
30.06.: Program Jilemnického léta 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT