Nechala si ukázat zlato za 114 tisíc, pak ho popadla a utekla

19.03.2012 06:35:23 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Nechala si ukázat zlato za 114 tisíc, pak ho popadla a utekla

V úterý 13. března kolem 13. hodiny si ve zlatnictví v Palackého ulici v Turnově nechala „milá" zákaznice ukázat plato zlatých řetízků, ale poté, co ho prodavačka položila na pult, popadla ho a utekla s ním na ulici. V jejích rukách tak skončilo zboží v hodnotě 114 800 korun.

„Podle výpovědi zaměstnankyně zlatnictví se jedná o ženu mezi 27 až 30 lety, drobnější, štíhlé postavy, asi 165 cm vysokou. Má milé a velmi příjemné vystupování. Mluví plynulou češtinou bez cizí intonace. Oblečena byla do sportovní zelené reflexní bundy s kapucí, která byla od podpaží dolů k okraji ozdobena dvěma černými pruhy. Na hlavě měla černou čepici. Má spíše světlou, pěstěnou pleť a tmavší, pravděpodobně hnědé oči. Nepoužívá žádný výrazný make up," upřesnila mluvčí Policie ČR v Semilech Ivana Baláková.

Policisté po této drobné ženě  intenzivně pátrají. Za krádež zlatých šperků jí hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. „Pokud se někdo v úterý 13. března kolem 13. hodiny zdržoval v blízkosti zlatnictví v Palackého ulici v Turnově a všiml si podezřelé ženy výše uvedeného popisu, nechť laskavě poskytne své svědectví policistům. Kontaktovat můžete kteroukoliv služebnu Policie ČR nebo známou linku 158," dodala Baláková.

Související články: 

Slalomářům na šampionátů juniorů v Rokytnici ukradli lyže za 120 tisíc

Dva autobusáci našli nový způsob jak si přivydělat, hrozí jim pět let

Další zásahy policie najdete v rubrice KRIMI

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Dotace z městského rozpočtu zatím v Turnově na rok 2021 nevyhlašují

Žádný z odborů Městského úřadu Turnov proto nebude vypisovat prozatím žádnou dotační výzvu pro podávání žádostí, jak tomu vždy na přelomu roku bývalo. „Důvodem jsou restrikce Poslanecké sněmovny, změny v superhrubé mzdě i pokles rozpočtového určení daní kvůli Covid-19," řekl starosta Tomáš Hocke. Problematiku výše rozpočtu a možné vypsání dotací, případně ve sníženém rozsahu, budou řešit turnovští zastupitelé na lednovém zasedání zastupitelstva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Sestřih podzimních zápasů FK Přepeře
Nejhezčí kapesní kalendářík je znovu z Turnova!
Očkovací centra v pěti nemocnicích, hejtman upozornil na méně vakcín
Víkend v Bedřichově byl o poznání klidnější než před týdnem
Podzemní chodba i loupežníci. Skalní hrad v Oldřichově halí tajemno

Nejčtenější články

16.01.: Hasiči po novém sněhu řešili nehody, ve Vítkovicích sjelo auto do řeky
17.01.: Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
17.01.: Obrazem: Zimní Semily v lednu 2021

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT