Nová brožurka Krkonoše s dětmi obsahuje tipy na rodinné výlety

13.09.2020 11:25:23 | Autor: Dáša Palátková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vrchlabí,Krkonoše

Nová brožurka Krkonoše s dětmi obsahuje tipy na rodinné výlety

Svazek Krkonoše opět obohatil svoji knihovničku celokrkonošských tištěných propagačních brožur. Ta nejnovější Krkonoše s dětmi obsahuje patnáct tipů pro menší i větší výletníky, včetně dobrých a užitečných rad například s parkováním či občerstvením na trase.

Získáte ji zdarma v Regionálním turistickém informačním centru Krkonoše ve Vrchlabí a v dalších spolupracujících krkonošských turistických informačních centrech. Je vydána v česko-německé a anglicko-polské mutaci. Stáhnout si ji můžete také na novém webovém portále www.krkonose.eu.

Alena Cejnarová, zpracovatelka tiskoviny, svým obsahem inspirující rodiče či prarodiče i k výletům např. se sportovními kočárky, předznamenává: „Nebojte se vyrazit s dětmi do Krkonoš! Jsou sice nejvyšší, neznamená to ale, že musíte nutně jen šplhat do kopců. Pomohou lanové dráhy a Krkonošské cyklobusy. Protože víme, že plánování výletů s dětmi může být náročné, připravili jsme pro vás brožurku, abyste měli s přípravou na túru co nejméně starostí a přidali jsme tipy kam vyrazit v nepříznivém počasí i zábavná místa, kde se zaručeně pobaví celá rodina."

Na další otázku: Jak a kde jste čerpala inspiraci pro vytipování výletů? Alena Cejnarová odpověděla: „Jako mámě na plný úvazek je pro mě téma cestování s dětmi aktuální, tudíž prvním zdrojem informací byla vlastní zkušenost. Mnoho tras a cílů máme vyzkoušené na vlastní nohy a nožky. Neobešla jsem se bez pomoci kolegyň a kolegů z krkonošských informačních center. Společně jsme trasy vytipovali a vyladili. Velmi mi pomohla paní Martina Bulánková, která tvoří blog Akčnírodiče.cz. Jako zkušená máma turistka, která sama se dvěma holčičkami prošla například krkonošskou hřebenovku, přispěla do brožurky cennými poznatky z terénu i radami, kterým úsekům se vyhnout."

Jak jste postupovala v tvorbě materiálu? „Nejprve bylo třeba vymyslet, pro koho je brožura určena. Rozhodli jsme se, že bude cílena na rodiny s menšími dětmi od kočárku zhruba do 10 let. Starší děti zvládnou i náročnější výlety srovnatelné s túrami pro dospělé turisty. Poté jsme vytipovávali výlety napříč Krkonošemi tak, abychom v každé části nabídli to nejzajímavější. Po konzultacích s pracovníky infocenter jsme trasy zanesli do mapových podkladů, přidali tipy na dopravu, parkování, občerstvení a další zajímavosti, které mohou výlet zpestřit."

Osvědčily se cíle výletů u vašich dětí? „Ano, naše děti (6 let a 2 roky) byly pokusnými králíky a několik tras a míst jsem na nich otestovala. Prozatím spíše ty jednodušší a kratší výlety. Kolegyně se staršími dětmi doplnila své zážitky z náročnějších túr. A právě tyto zkušenosti jsou dle mého názoru přidanou hodnotou celého materiálu."

Kde se dětem hodně líbilo a proč? „Náš nejoblíbenější je výlet na Medvědín (výlet č. 7). Jednak je velkým zážitkem cesta lanovkou, navíc na vrcholu čeká krásné Meďánkovo hřiště, odkud děti už téměř nedostaneme dále. Nakonec přeci vyrazíme po stopách Medvědů a je z toho vždy krásný výlet. Stejně tak máme velmi rádi Farmapark Muchomůrka (č. 4). Jen pozor na svačiny - kozy je tahají i z kočárků a napůl zavřených tašek :-)! A úspěch měl i výlet za krkonošskými zvířátky ze Špindlerovy boudy (č. 6)."

Proč doporučujete rodičům a prarodičům právě tuto brožurku? „Cílem pro nás bylo vytvořit materiál, který bude opravdovým pomocníkem a ukáže, že i v Krkonoších je možné s dětmi vyrazit na túru, aniž by bylo třeba šplhat do kopců nebo těžkého terénu. Rodiny s dětmi jsou specifickou cílovou skupinou s vlastními potřebami. Rodič musí do terénu vyrážet připraven do posledního detailu, zásoben svačinou, oblečením a jasnou představou, kde se bude pohybovat, kde se může s dětmi najíst, kde zaparkuje. To vše v materiálu najde. Trasy jsme se zároveň snažili vybrat takové, aby se děti měli na co se těšit, měli zajímavý cíl a náplň. Navíc jsme přidali pár tipů na další zábavu a poradíme, co dělat, když počasí nepřeje. Proto věřím, že svou úlohu splní a inspiruje rodiče třeba k naplánování příjemného podzimního víkendu v Krkonoších."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Aktualizovaná Strategie rozvoje Krkonoš je schválena
Jak probíhala Valná hromada Svazku Krkonoše
Pracovníci infocenter zavítali do Krkonoš. Vzniká zde mapa řemeslníků

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky proběhne v libereckém Babylonu
Klub lyžařů Turnov zve na 34. ročník přespolního běhu
Nádražní ulice v Turnově dostala v okolí viaduktu finální koberec
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska

Nejčtenější články

20.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
19.09.: Na neukázněné řidiče u Turnova znovu dohlížel policejní autobus
18.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 18. do 20. září

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT