Nová koalice v Turnově je stvrzena podpisem smlouvy

24.10.2018 11:37:58 | Autor: Zdenka Štrauchová a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Nová koalice v Turnově je stvrzena podpisem smlouvy

Koaliční smlouva a koaliční prohlášení mezi vítězem voleb Nezávislým blokem, sdružením Pro Turnovské občany, Českou pirátskou stranou a nezařazenou zastupitelkou Janou Svobodovou byla podepsána v úterý 23. října v 17 hodin na turnovské radnici.

Koalice má 19 z 27 mandátů zastupitelstva. „Po zvažování všech variant s různě vyhraněnými vztahy mezi stranami byla vybrána koalice, která demokraticky respektuje výsledek voleb a zahrnuje vůli velké většiny voličů. Domníváme se, že záměrem každého vedením města je vytvořit širší koalici, která bude mít větší podporu než jednoho či dvou hlasů přes příslovečnou polovinu. Po ustavujícím zasedání zastupitelstva, které bude 30. října 2018, by měl ve vedení města usednout jako starosta Tomáš Hocke, uvolněné místostarostky Petra Houšková a Jana Svobodová a neuvolněný místostarosta Jiří Mikula," sdělil starosta Turnova Tomáš Hocke.

Rada města a výbory

Rada města Turnov bude mít devět členů. Kromě starosty a místostarostů ještě budou členy za Nezávislý blok: Eva Kordová, Hana Maierová (zároveň zastupování města v komisi cestovního ruchu SMO). PROTO: Michal Loukota a Josef Uchytil. Česká pirátská strana: Zbyněk Miklík. Střet zájmů v případě člena rady města a zároveň ředitele příspěvkové organizace města bude řešen neúčastí tohoto člena na projednání střetového bodu.

Budou zřízeny čtyři  výbory Zastupitelstva Města:
finanční - předseda Jaroslav Knížek (ANO)
kontrolní - předseda zástupce Lukáš Bělohradský (ODS)
sportovní - předseda Jiří Mikula (PROTO)
vodohospodářský majetek - předseda Jiří Mikula (PROTO)

Každý výbor bude mít maximálně 9 členů z čehož minimálně nadpoloviční počet musí být zastupitelé města (mimo kontrolního výboru). Více podrobnosti najdete v přiložené koaliční smlouvě.

„Koaliční prohlášení má mnoho společných bodů a nastiňuje další rozvoj Turnova v dalších čtyřech letech," dodal Hocke.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Místostarostka Turnova změnila stranu. ANO 2011 proto bude v opozici
Raduan Nwelati se stal senátorem za Mladoboleslavsko a Turnovsko
V Turnově zopakoval vítězství opět Nezávislý blok

Ke stažení

Koaliční smlouva Turnov | Programové prohlášení koalice Turnov

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
Prvními zápasy začal zimní turnaj v Lomnici nad Popelkou
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka
Dalmach v Plzni vychytali domácí brankáři
Úpravy muzea v Turnově přinesou víc minerálů i fotogalerii Heckela

Nejčtenější články

26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
25.01.: Obrazem: Závod žactva v biatlonu pořádali ve Vrchlabí
27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT