Novým ředitelem semilské nemocnice se stal Tomáš Sláma

12.01.2015 18:30:53 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Novým ředitelem semilské nemocnice se stal Tomáš Sláma

Bývalý dlouholetý ředitel nemocnice v Turnově Tomáš Sláma je od pondělí 12. ledna novým ředitelem Nemocnice s poliklinikou v Semilech po odstoupivší Aleně Kuželové. Mimořádná Rada města Semily jej pověřuje řízením do 31. května 2015.

„Po čtvrteční rezignaci ředitelky Kuželové jsme museli situaci nemocnice urychleně řešit, protože má před koncem finanční uzávěrky, jsou zde rozkopané sály, je před podpisem nového úvěru a paní ředitelka přitom byla jedinou statutární zástupkyní," řekla starostka Semil Věra Blažková. (Více k odstoupení dosavadní ředitelky čtěte zde)

Mimořádná Rada města Semily vzala v pondělí 12. ledna na vědomí rezignaci ředitelky a schválila ve funkci nového ředitele Tomáše Slámu. Ten je jmenován na dobu určitou do 31. 5. 2015, poté má proběhnout řádné výběrové řízení na ředitele na dobu neurčitou. „Oslovení kandidáti přímo z nemocnice neměli o funkci zájem, proto jsme museli hledat jinde a oslovila jsem v pátek pana Slámu, který dobře zná situaci v malých nemocnicích," dodala starostka.

Ing. Tomáš Sláma 20 let působil v nemocnici v Turnově a z toho 15 let ji vedl jako ředitel. Až do června 2014 zde působil jako ekonomický náměstek a je stále člen dozorčí rady, kde mu končí stávající mandát. „V pátek odpoledne jsem byl poprvé osloven, zda jsem ochoten řešit situaci v semilské nemocnici a v neděli jsme se poprvé sešli s paní starostkou. Mám představu, jak malá nemocnice funguje a jaké v ní mohou nastat problémy," podotkl Tomáš Sláma.

V úterý 13. ledna bude nový ředitel představen zaměstnancům a ujme se funkce. V krátké době má také proběhnout výběrové řízení na provedení hloubkového auditu nemocnice. „Neplánuji žádné změny, mým úkolem je stabilizovat nemocnici, udržet stávající stav a připravit ji na předání řádnému řediteli. Proto ale potřebuji znát ekonomiku a finanční situaci nemocnice," doplnil Sláma, který zároveň dodal, že je zatím předčasné říci, zda se bude ucházet o stálé místo ředitele ve výběrovém řízení.

Reportáž TV Semily o situaci v nemocnici:


Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Z postu ředitelky semilské nemocnice odstoupila Alena Kuželová
Semilští lékaři provedli unikátní operaci poškozené kloubní chrupavky
Semilská chirurgie funguje i nadále v nezměněném rozsahu
Lékárna v semilské nemocnici přivítala první klienty

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Podzimní provoz kompostárny na Malém Rohozci

Kompostárnu na Malém Rohozci mohou Turnováci využívat v měsíci říjnu i v listopadu 2019. S příchodem podzimu a podzimních prací na zahradách, je dobré připomenout, že kompostárnu mohou občané využívat v měsíci říjnu každé pondělí, středu a pátek od 9 do 17 hodin. V sobotu od 9 do 12 hodin. Kompostárna bude uzavřena ve státní svátek v pondělí 28. října. Kompostárna bude otevřena i v měsíci listopadu, a to ve stejné dny, avšak jen do 16 hodin. Sobota zůstává stejná od 9 do 12 hodin. Pokud vlastníte biopopelnice, jejich svoz proběhne vždy ve středu a ve čtvrtek, dle jednotlivých lokalit ve městě Turnov.

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovské kadetky v Hronově prohrály dva tie-breaky
Závody Běhu republiky nejen v Lomnici nad Popelkou
Krajský přebor: Čtvrtá výhra v řadě vynesla Turnov na třetí místo
Kahovec a Sodoma zazpívají na společném koncertě v Jablonečku
Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola

Nejčtenější články

20.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
19.10.: FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
19.10.: Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT