Novým ředitelem semilské nemocnice se stal Tomáš Sláma

12.01.2015 18:30:53 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Novým ředitelem semilské nemocnice se stal Tomáš Sláma

Bývalý dlouholetý ředitel nemocnice v Turnově Tomáš Sláma je od pondělí 12. ledna novým ředitelem Nemocnice s poliklinikou v Semilech po odstoupivší Aleně Kuželové. Mimořádná Rada města Semily jej pověřuje řízením do 31. května 2015.

„Po čtvrteční rezignaci ředitelky Kuželové jsme museli situaci nemocnice urychleně řešit, protože má před koncem finanční uzávěrky, jsou zde rozkopané sály, je před podpisem nového úvěru a paní ředitelka přitom byla jedinou statutární zástupkyní," řekla starostka Semil Věra Blažková. (Více k odstoupení dosavadní ředitelky čtěte zde)

Mimořádná Rada města Semily vzala v pondělí 12. ledna na vědomí rezignaci ředitelky a schválila ve funkci nového ředitele Tomáše Slámu. Ten je jmenován na dobu určitou do 31. 5. 2015, poté má proběhnout řádné výběrové řízení na ředitele na dobu neurčitou. „Oslovení kandidáti přímo z nemocnice neměli o funkci zájem, proto jsme museli hledat jinde a oslovila jsem v pátek pana Slámu, který dobře zná situaci v malých nemocnicích," dodala starostka.

Ing. Tomáš Sláma 20 let působil v nemocnici v Turnově a z toho 15 let ji vedl jako ředitel. Až do června 2014 zde působil jako ekonomický náměstek a je stále člen dozorčí rady, kde mu končí stávající mandát. „V pátek odpoledne jsem byl poprvé osloven, zda jsem ochoten řešit situaci v semilské nemocnici a v neděli jsme se poprvé sešli s paní starostkou. Mám představu, jak malá nemocnice funguje a jaké v ní mohou nastat problémy," podotkl Tomáš Sláma.

V úterý 13. ledna bude nový ředitel představen zaměstnancům a ujme se funkce. V krátké době má také proběhnout výběrové řízení na provedení hloubkového auditu nemocnice. „Neplánuji žádné změny, mým úkolem je stabilizovat nemocnici, udržet stávající stav a připravit ji na předání řádnému řediteli. Proto ale potřebuji znát ekonomiku a finanční situaci nemocnice," doplnil Sláma, který zároveň dodal, že je zatím předčasné říci, zda se bude ucházet o stálé místo ředitele ve výběrovém řízení.

Reportáž TV Semily o situaci v nemocnici:


Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Z postu ředitelky semilské nemocnice odstoupila Alena Kuželová
Semilští lékaři provedli unikátní operaci poškozené kloubní chrupavky
Semilská chirurgie funguje i nadále v nezměněném rozsahu
Lékárna v semilské nemocnici přivítala první klienty

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky
Další krok k rekonstrukci Ještědu. Vznikla architektonická studie obnovy

Nejčtenější články

03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou
02.06.: FOTO: Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT