Z postu ředitelky semilské nemocnice odstoupila Alena Kuželová

10.01.2015 14:17:31 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Z postu ředitelky semilské nemocnice odstoupila Alena Kuželová

Po dvou a půl letech sama odstupuje z funkce ředitelky Nemocnice s poliklinikou v Semilech Alena Kuželová. Podle jejích slov je to kvůli krokům nového vedení města. Město již stačilo na situaci reagovat a v pondělí by mělo oznámit jméno nového ředitele.

„Dnes ráno jsem se na MÚ v Semilech vzdala funkce ředitelky s platností od 9. 1. 2015. Důvodem je rozpor ve slibech a činech ze strany nového vedení města. Vedení města opakovaně ujišťuje veřejnost o záměru zachování nemocnice a jejím dalším rozvoji. Množící se výstupy představitelů města a jejich koaličních partnerů, však vnímám jako výroky a činy poškozující nemocnici, znejišťující zaměstnance i pacienty a ohrožující její budoucnost. Domnívám se, že se jedná o cílené útoky, které neustanou, dokud z funkce neodejdu. V zájmu nemocnice a její budoucnosti je, aby tento stav trval co nejkratší dobu," uvedla v páteční tiskové zprávě Alena Kuželová. Plné znění této zprávy si můžete stáhnout v příloze pod článkem.

Informace je čerstvou novinkou, přesto již město stačilo na situaci ve své příspěvkové organizaci reagovat. „Činíme nezbytné kroky ke stabilizaci po odstoupení paní ředitelky. Ta nebude jmenována ani dočasným vedením, protože v pondělí 12. ledna chceme jmenovat nového ředitele. Samozřejmě po schválení příslušnými orgány," řekla pro Naše Pojizeří starostka Semil Věra Blažková.

Mezi důležité kroky ředitelky Kuželové určitě patří uzavření rámcových smluv se zdravotními pojišťovnami na poskytování zdravotní péče pro všechny odbornosti v nemocnici nebo dosažení certifikátu kvality SAK pro celou nemocnici včetně obhájení specifického certifikátu ČIA pro zdejší laboratoř. V lednu 2014 byly otevřeny nemocniční lékárna s recepcí. Očekávaný hospodářský výsledek nemocnice za rok 2014 je 10 milionový zisk.

Na druhou stranu ne všichni přijali s nadšením některé personální kroky ředitelky, kdy bylo propuštěno nebo odešlo několik zasloužilých zaměstnanců, kterým chybělo několik let či měsíců do důchodu a jeden z nich - Bohumil Pick - přitom poté obdržel Cenu města Semily za rok 2013 za zásluhy o nemocnici. K reputaci ředitelky nepřispěl ani odchod lékařů chirurgického oddělení v roce 2014.

„Děkuji všem zaměstnancům za spolupráci a loajalitu v uplynulých dvou a půl letech. Obyvatelům regionu Semily přeji, aby mohli dále ke své plné spokojenosti využívat služeb naší nemocnice. Novému řediteli přeji plnou podporu zřizovatele," dodala na závěr tiskové zprávy Alena Kuželová.

Předchozí zprávy ze semilské nemocnice:

Semilští lékaři provedli unikátní operaci poškozené kloubní chrupavky

Lékárna v semilské nemocnici přivítala první klienty

Obrazem: Den otevřených dveří Nemocnice v Semilech

Klára Valentová je novou primářkou oddělení ARO v semilské nemocnici

Primářem semilské chirurgie je od března Lukáš Kohoutek

Semilské oddělení následné ústavní péče vrací pacienty do života

Semilská nemocnice informovala o novinkách

Ohlas vzbudily program na hubnutí a ortopedická vyšetření dětí

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Tisková zpráva nemocnice o odstoupení Aleny Kuželové

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn Křižovatku Rádelský mlýn čeká od letošního března rozsáhlá rekonstrukce, která by měla trvat minimálně do července roku 2022. Objízdné trasy, stejně jako dobu uzavírky, které navrhuje Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD), kraj odmítá akceptovat. Obává se, že řidiči kamionů si budou zkracovat cestu přes silnice nižších tříd. Termín omezení na silnicích I/35 a I/65 bude navíc v souběhu s dalšími rekonstrukcemi silnic. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Pětadvacátý ročník smržovských Lyžníků se vydařil
Chytrým nápadům pro startupy pomůže inkubátor Lipo.ink
FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
Hasiči v Jablonci nad Jizerou připravují maškarní karneval
Velký úspěch turnovských benjamínků na Podještědském poprání

Nejčtenější články

15.02.: Seniorka měla nezvyklé přání: setkat se s hercem Janem Kanyzou
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT