Z postu ředitelky semilské nemocnice odstoupila Alena Kuželová

10.01.2015 14:17:31 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Z postu ředitelky semilské nemocnice odstoupila Alena Kuželová

Po dvou a půl letech sama odstupuje z funkce ředitelky Nemocnice s poliklinikou v Semilech Alena Kuželová. Podle jejích slov je to kvůli krokům nového vedení města. Město již stačilo na situaci reagovat a v pondělí by mělo oznámit jméno nového ředitele.

„Dnes ráno jsem se na MÚ v Semilech vzdala funkce ředitelky s platností od 9. 1. 2015. Důvodem je rozpor ve slibech a činech ze strany nového vedení města. Vedení města opakovaně ujišťuje veřejnost o záměru zachování nemocnice a jejím dalším rozvoji. Množící se výstupy představitelů města a jejich koaličních partnerů, však vnímám jako výroky a činy poškozující nemocnici, znejišťující zaměstnance i pacienty a ohrožující její budoucnost. Domnívám se, že se jedná o cílené útoky, které neustanou, dokud z funkce neodejdu. V zájmu nemocnice a její budoucnosti je, aby tento stav trval co nejkratší dobu," uvedla v páteční tiskové zprávě Alena Kuželová. Plné znění této zprávy si můžete stáhnout v příloze pod článkem.

Informace je čerstvou novinkou, přesto již město stačilo na situaci ve své příspěvkové organizaci reagovat. „Činíme nezbytné kroky ke stabilizaci po odstoupení paní ředitelky. Ta nebude jmenována ani dočasným vedením, protože v pondělí 12. ledna chceme jmenovat nového ředitele. Samozřejmě po schválení příslušnými orgány," řekla pro Naše Pojizeří starostka Semil Věra Blažková.

Mezi důležité kroky ředitelky Kuželové určitě patří uzavření rámcových smluv se zdravotními pojišťovnami na poskytování zdravotní péče pro všechny odbornosti v nemocnici nebo dosažení certifikátu kvality SAK pro celou nemocnici včetně obhájení specifického certifikátu ČIA pro zdejší laboratoř. V lednu 2014 byly otevřeny nemocniční lékárna s recepcí. Očekávaný hospodářský výsledek nemocnice za rok 2014 je 10 milionový zisk.

Na druhou stranu ne všichni přijali s nadšením některé personální kroky ředitelky, kdy bylo propuštěno nebo odešlo několik zasloužilých zaměstnanců, kterým chybělo několik let či měsíců do důchodu a jeden z nich - Bohumil Pick - přitom poté obdržel Cenu města Semily za rok 2013 za zásluhy o nemocnici. K reputaci ředitelky nepřispěl ani odchod lékařů chirurgického oddělení v roce 2014.

„Děkuji všem zaměstnancům za spolupráci a loajalitu v uplynulých dvou a půl letech. Obyvatelům regionu Semily přeji, aby mohli dále ke své plné spokojenosti využívat služeb naší nemocnice. Novému řediteli přeji plnou podporu zřizovatele," dodala na závěr tiskové zprávy Alena Kuželová.

Předchozí zprávy ze semilské nemocnice:

Semilští lékaři provedli unikátní operaci poškozené kloubní chrupavky

Lékárna v semilské nemocnici přivítala první klienty

Obrazem: Den otevřených dveří Nemocnice v Semilech

Klára Valentová je novou primářkou oddělení ARO v semilské nemocnici

Primářem semilské chirurgie je od března Lukáš Kohoutek

Semilské oddělení následné ústavní péče vrací pacienty do života

Semilská nemocnice informovala o novinkách

Ohlas vzbudily program na hubnutí a ortopedická vyšetření dětí

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Tisková zpráva nemocnice o odstoupení Aleny Kuželové

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností

Forenzní značení kol v Turnově pro letošní sezonu naposledy

Městská policie Turnov nabízí poslední možnost objednávky forenzního značení jízdních kol, a to v termínu 10. a 11. října 2019 vždy od 13.30 do 17.30. Počet objednávek bude omezený. Další možnost bude nejdříve v létě roku 2020! Zájemci v domluveném termínu přijdou na služebnu MP s vyčištěným kolem, občanským průkazem a doklady o koupi kola (v případě, že je mají). Označení jednoho jízdního kola trvá 20 minut, během kterých je majitel seznámen s principem značení a jsou vyplněny příslušné formuláře. Objednávky přijímají na telefonních číslech: 481 366 600, 723 389 122 i lince 156.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dokončili opravu silnice ve Vítkovicích, finišují v Hrabačově a Jilemnici
Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
Krkonošská horská služba má za sebou náročný víkend
Jan hrabě Harrach v myšlenkách a korespondenci
FOTO: Podzimní trh V Lipkách opět nabídl domácí výpěstky a výrobky

Nejčtenější články

13.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
11.10.: FOTO: Fanoušci se loučí celý pátek na Žofíně s Karlem Gottem
14.10.: FOTO: Podzimní trh V Lipkách opět nabídl domácí výpěstky a výrobky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT