Obrazem: 15. ročník Semilského pecnu

10.09.2018 20:17:18 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Obrazem: 15. ročník Semilského pecnu

Slavnosti úrody, traktory, historická auta, koně, hospodářská zvířata, stánky s občerstveními, hudební program nebo vyhlášení pěstitelských soutěží, to vše jste mohli vidět na 15. ročníku Semilského pecnu, který letos posílil ještě sraz Parohatých měst.

Nechyběl samozřejmě slavnostní sobotní dožínkový průvod, jenž přišlo tradičně shlédnout několik set Semiláků. V samotném parku pak mohli návštěvníci vidět kromě zvířat, hospodářské a historické techniky také dílničky, činnost jednotlivých spolků nebo si jen užívat dostupných dobrot a pití.

Na jevišti v parku Ostrov postupně vystoupilo několik spolků ze setkání Parohatých měst, které zakončilo vystoupení Výměna stráží u Buckinghamského paláce v podání Podkrkonošské a Pojizerské společnosti přátel Járy Cimrmana, které můžete vidět i na našem videu. Příští setkání parohatých měst se má konat za dva roky v Jedovnici.


Mnoho návštěvníků zaujala i akce Semilský Montmartre, která probíhala před muzeem. (Samostatný článek s fotogalerií z této akce zde). V hudebním programu před zámkem vystoupila Táboranka, v odpoledním programu zaujaly kapely Cirus Problem, Jelení loje, Vilém Čok a Bypass a večer si všichni zazpívali při tradičním rockovém setu místních SVR. 

Pozvánka s podrobným časovým programem

Semilský pecen 2018<br />Autor: Petr Ježek Články a fotogalerie z minulých ročníků:

Obrazem: 14. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 13. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 12. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 11. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 10. ročník akce Semilský pecen

Foto i video: 9. ročník akce Semilský pecen

Obrazem: 8. ročník Semilského pecnu

7. ročník: Hojná návštěva na Semilském pecnu

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 97 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost

Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.

Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026

Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zásada se promění 7. a 8. února v centrum mushingu
Odešel Tomáš Rothröckl
Připomínáme si Světový den mokřadů
Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
Výstavou představují tvorbu Ivy Nyplové u příležitosti životního jubilea

Nejčtenější články

01.02.: Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
31.01.: Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
31.01.: Agentura regionálního rozvoje už 30 let mění k lepšímu Liberecký kraj

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT