Obrazem: Lyžecké závody Po staru ve Vysokém 2019

25.02.2019 15:45:24 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Vysoké nad Jizerou

Obrazem: Lyžecké závody Po staru ve Vysokém 2019

Ve Vysokém nad Jizerou se v sobotu 23. února uskutečnil již 22. ročník závodů Po staru. Tento svátek lyžování začíná slavnostním průvodem s dechovou hudbou z vysockého náměstí do běžeckého areálu, ale pak už pokračuje lyžařskými soutěžemi. Letos závody v běhu a skoku v dobové ústroji a výzbroji přilákaly 154 lyžců a kolem tisícovky diváků.

„Historie našeho závodu se začala psát v roce 1941. V době protektorátu nemohli zdejší pořadatelé uspořádat závody mistrovské, proto přišli se závody historickými. Druhý ročník se uskutečnil až v roce 1963, ovšem od té doby jsou závody nepravidelně pořádány především k výročím Českého skiklubu, který v roce 1903 spoluzakládal Svaz lyžařů," přiblížil za Český skiklub Vysoké nad Jizerou Pavel Šalda.

První soutěží je závod horské mládeže - kupky. Děti hledají dobroty v kupkách sněhu. Následuje závod mužů o rekord stometrový. Muži jsou rozděleni do kategorií do a nad 40 let. Závodí se v rozjížďkách po šesti lyžcích až po finále. Letos byl celkově nejrychlejší Jiří Fajstauer.

<br />Autor: Zdeněk Horák Následuje jízda dam na 1 000 metrů v kategoriích od juniorek, dam do 35 a nad 35 let. Nejvíce se dařilo domácí závodnici Pavle Šaldové. Hlavním závodem je závod mužů na 2 000 metrů. Pro absolutní vítězství si opět doběhl Jiří Fajstauer.

Hromadné starty obou kategorií jsou největším zážitkem běžeckého odpoledne. Dalším divácky atraktivním závodem je závod mužů ve skoku. Ze třech pokusů jsou hodnoceny dva nejlepší. Nejdále to létalo Janu Fedorkovi a Stanislavu Hajskému. Kompletní výsledky všech závodů najdete v příloze pod článkem.

„Na start letošního ročníku se postavilo celkem 154 lyžařských závodníků. Při slavnostním vyhlášení obdrželi vítězové krásné poháry z harrachovské sklárny. Vládce hor k nám byl milostivý a zařídil krásné počasí. Závod se tak beze zbytku vydařil a my můžeme přemýšlet o dalším vhodném termínu pro další ročník," dodal Pavel Šalda.

Předchozí ročníky závodu:

Obrazem: Lyžecké závody postaru ve Vysokém 2017

VIDEO: Lyžecké závody postaru ve Vysokém 2015

Obrazem: Lyžecké závody postaru ve Vysokém 2013

Tisíc diváků a sto závodníků si připomnělo lyžování Po staru 2011

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Pašeráckej vejkend v Rokytnici 2019
Obrazem: Zásadská pralyže 2019
FOTO: Lyžníci ve Vrchlabí si poradili a závodili postaru i bez sněhu
FOTO: Vrchlabský jarmark ozdobili lyžníci podesáté závodem postaru
Obrazem: Lyžecké závody postaru ve Vysokém 2017

Ke stažení

Brožurka Postaru ve Vysokém 2019 | Výsledky Závody Postaru ve Vysokém 2019

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 66 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Hlasujte o nejoblíbenější knihu Libereckého kraje

Už jen čtrnáct dní můžete dát hlas nejoblíbenější knize v soutěži Kniha roku Libereckého kraje ve speciální Ceně čtenářů. „Knihy bude hodnotit jak odborná porota, tak právě svým hlasováním čtenáři. Volba čtenářů bývá u soutěží často jiná než volba odborné poroty. Jsem ráda, že lidé vzali soutěž za svou, vnímají regionální literaturu a mají své oblíbené místní autory," řekla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Bližší informace o jednotlivých knihách


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Požár Severochemy způsobil zaměstnanec, který kradl chemikálie
Přehled fotbalových výsledků druhého jarního kola
Celkem 2,5 milionu dá Liberecký kraj na ohrožené památky
Pánská šatna aneb Mušketýři z Ypsilonky v Mexiku
Český šampionát a Hančův memoriál zakončí sezonu běžců na lyžích

Nejčtenější články

22.03.: Šťastný konec pátrání: Malého chlapce hledali policisté i občané Semil
21.03.: Jarní trh v Libštátě opět nabídne výrobky pro domácnost i pro radost
22.03.: Lavina se sesula v Malé kotelní jámě. Horská služba hledala muže

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT