Obrazem: Na cross country do Loukova přijelo závodit 200 jezdců

04.08.2014 19:24:09 | Autor: Martin Král a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Martinice,Benešov u Semil

Obrazem: Na cross country do Loukova přijelo závodit 200 jezdců

O víkendu 2. a 3. srpna proběhly v Loukově motocyklové soutěže pod pořadatelskou taktovkou klubu Enduro Martinice. Na závody se do Loukova sjelo více než 200 závodníků z celé republiky. V sobotu se jel tradičně závod dvojic a v neděli jednotlivců. 

Pořadatelé zajistili v prostoru závodů veškerý servis jak pro závodníky, tak i pro diváky. Nechybělo kvalitní zázemí a výborné občerstvení. Ostatně příprava závodů byla velmi pečlivá. „Přípravy probíhaly od začátku července, takže zhruba měsíc. Podílelo se na tom asi 15 lidí," řekl ředitel závodu Robert Vancl.

Pro Naše Pojizeří zpracovala video GymjilTV 

Přestože závod nebyl vypsán jako soutěž Mistrovství České republiky, objevili se na startu i ti nejlepší. „Dneska přijeli i kluci z českýho seriálu, takže s nima jistě budou zajímavé souboje. Rozhodne se asi na náročných úsecích v lese," uvedl vedoucí závodník seriálu republikových soutěží enduro Patrik Markvart.

Na osmikilometrové trati cross country soutěžily v sobotu dvojice po dobu dvě a půl hodiny, kdy se jezdci ve dvojici navzájem střídali, v neděli byl pak na programu závod jednotlivců s časem devadesáti minut na trati.

Po startu čekaly závodníky náročné terénní prvky, prudká stoupání v lese i prudké a náročné sjezdy. Značné množství diváků si tak přišlo opravdu na své. Jezdecké umění jednotlivých závodníků bylo vidět na každém metru závodní trati.

Soutěžilo se i v délce skoku  

XC Loukov 2014<br />Autor: David Bouchal Motocyklové soutěže mají své kouzlo. Kromě času a celkově ujeté vzdálenosti rozhoduje také technická zručnost v extrémním terénu, při průjezdu různými terénními i umělými překážkami. A že se bylo na co dívat. Divácky atraktivní byly také skoky. Tady už byly vidět rozdíly mezi těmi nejlepšími a ostatními závodníky.

Po uběhnutí stanoveného časového limitu už čekal cíl s tradiční šachovnicovou vlajkou. O tom, že to byla náročná trať, nebylo při pohledu na dojíždějící závodníky nejmenších pochyb.

Nejlepším z nich byl dvacetiletý závodník, český juniorský reprezentant v enduro, Jan Balaš: „Byla tu dobrá trať, rychlá, hezké byly úseky v lese, docela těžké, trať jak má být."

Nesoutěžili však jen ti nejlepší, ale i jezdci v dalších kategoriích od hobby závodníků a veteránů až po děti v kubatuře do 65 kubických centimetrů. V budoucnu budou patřit k těm nejlepším třeba právě oni.

Výsledky CC Loukov 2014:

Sobota 2. 8.

Licence A: 1. Jakub Šefr - Jaromír Romančík (Zabijáci), 2. Patrik Markvart - Jiří Hádek (DR. K racing Team - Motosport Bozkov), 3. Jaroslav Křapka - Jakub Špaček (AK Krakonoš Jilemnice - Mira racing).
Licence B: 1. Tomáš Korbelář - Marek Votoček (RSCV Max Racing), 2. Ondřej Havrda - Petr Havrda (Enduro klub Semily), 3. Jan Nosek - David Nosek (Motoklub Vysoké n. J.).
Veteráni: 1. Jan Ungr - Miroslav Hanč (Solarco), 2. Aleš Vondrák - Milan Kotrč (Dr. K Racing Team), 3. Michael Mansfeld - Pavel Tomeš.
Hobby: 1. Michal Buriánek - Tomáš Hák (Motorsport Chuchelna - Enduro Semily), 2. Radim Pajer - Jan Kobos (RT Černý důl-Mad mate Vrchlabí), 3. Robert Vancl - Topmáš Jerych (Enduro Martinice).

Neděle 3. 8.

Licence A: 1. Jan Balaš (KBS UAMK Unhošť team), 2. Jakub Špaček (Mira racing), 3. Jiří Hádek (Motosport Bozkov).
Licence B: 1. Zdeněk Šourek (Enduro klub Semily), 2. Radek Pabiška (Liberec), 3. Ondřej Havrda (Enduor klub Semily).
Veteráni: 1. Aleš Vondrák (Dr. K Racing Team), 2. Jiří Bednář (Moto racing Polná), 3. Milan Kotrč (Enduro klub Semily).
Hobby 2t: 1. Radim Pajer (Racing team Černý Důl), 2. Roman Vydra (AK Krakonoš Jilemnice), 3. František Medek (D. M. Racing).
Hobby 4t: 1. Lukáš Duleba, 2. Josef Nosek, 3. Martin Lepka (Yellow House Racing).
Kompletní výsledky i s dosaženými časy najdete pod článkem ke stažení. Fotogalerie Davida Bouchala "Motodejva" z loukovských závodů

Předchozí ročníky závodu:

2013: FOTO: V Loukově si nakonec jezdci užili oba závodní dny

2012: FOTO: Cross country v Loukově ozdobily motoristické legendy

2011: FOTO: V Loukově hřměly motory

Více zpráv z endura najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Plakát XC Loukov 2014 | Výsledky CC Loukov - sobota 2. 8. | Výsledky CC Loukov - neděle 3. 8.

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 28 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová stezka dětem ukáže Zelené putování za tajemstvím stromů

V Bedřichově se v úterý 7. července otevírá nová stezka pro děti, která vznikla na základě tradovaných pověstí, jež se uchovaly až do dnešních časů, a zavede nás na místa pro mnohé známá, ale přitom jiná a propojená tajemnem. Nová stezka se skládá ze dvou částí, dvou tajenek a provází ji jedna nová hrací karta. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Státní svátek uzavře turnovský sběrný dvůr a kompostárnu

V pondělí 6. července 2020 bude z důvodu státního svátku uzavřen Sběrný dvůr Vesecko a také Kompostárna na Malém Rohozci. Služby tedy můžete využít opět až v úterý 7. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů
Skryté skvosty přináší zážitky i soutěž o exkluzivní ceny
Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát
Fotbalisté Přepeř hráli alespoň přáteláky, nyní začne příprava na sezonu
Program semilského muzea o prázdninách

Nejčtenější články

05.07.: Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista
06.07.: FOTO: Turn-off rock fest přinesl popáté nálož ostřejší muziky
05.07.: FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT