Obrazem: Na cross country do Loukova přijelo závodit 200 jezdců

04.08.2014 19:24:09 | Autor: Martin Král a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Martinice,Benešov u Semil

Obrazem: Na cross country do Loukova přijelo závodit 200 jezdců

O víkendu 2. a 3. srpna proběhly v Loukově motocyklové soutěže pod pořadatelskou taktovkou klubu Enduro Martinice. Na závody se do Loukova sjelo více než 200 závodníků z celé republiky. V sobotu se jel tradičně závod dvojic a v neděli jednotlivců. 

Pořadatelé zajistili v prostoru závodů veškerý servis jak pro závodníky, tak i pro diváky. Nechybělo kvalitní zázemí a výborné občerstvení. Ostatně příprava závodů byla velmi pečlivá. „Přípravy probíhaly od začátku července, takže zhruba měsíc. Podílelo se na tom asi 15 lidí," řekl ředitel závodu Robert Vancl.

Pro Naše Pojizeří zpracovala video GymjilTV 

Přestože závod nebyl vypsán jako soutěž Mistrovství České republiky, objevili se na startu i ti nejlepší. „Dneska přijeli i kluci z českýho seriálu, takže s nima jistě budou zajímavé souboje. Rozhodne se asi na náročných úsecích v lese," uvedl vedoucí závodník seriálu republikových soutěží enduro Patrik Markvart.

Na osmikilometrové trati cross country soutěžily v sobotu dvojice po dobu dvě a půl hodiny, kdy se jezdci ve dvojici navzájem střídali, v neděli byl pak na programu závod jednotlivců s časem devadesáti minut na trati.

Po startu čekaly závodníky náročné terénní prvky, prudká stoupání v lese i prudké a náročné sjezdy. Značné množství diváků si tak přišlo opravdu na své. Jezdecké umění jednotlivých závodníků bylo vidět na každém metru závodní trati.

Soutěžilo se i v délce skoku  

XC Loukov 2014<br />Autor: David Bouchal Motocyklové soutěže mají své kouzlo. Kromě času a celkově ujeté vzdálenosti rozhoduje také technická zručnost v extrémním terénu, při průjezdu různými terénními i umělými překážkami. A že se bylo na co dívat. Divácky atraktivní byly také skoky. Tady už byly vidět rozdíly mezi těmi nejlepšími a ostatními závodníky.

Po uběhnutí stanoveného časového limitu už čekal cíl s tradiční šachovnicovou vlajkou. O tom, že to byla náročná trať, nebylo při pohledu na dojíždějící závodníky nejmenších pochyb.

Nejlepším z nich byl dvacetiletý závodník, český juniorský reprezentant v enduro, Jan Balaš: „Byla tu dobrá trať, rychlá, hezké byly úseky v lese, docela těžké, trať jak má být."

Nesoutěžili však jen ti nejlepší, ale i jezdci v dalších kategoriích od hobby závodníků a veteránů až po děti v kubatuře do 65 kubických centimetrů. V budoucnu budou patřit k těm nejlepším třeba právě oni.

Výsledky CC Loukov 2014:

Sobota 2. 8.

Licence A: 1. Jakub Šefr - Jaromír Romančík (Zabijáci), 2. Patrik Markvart - Jiří Hádek (DR. K racing Team - Motosport Bozkov), 3. Jaroslav Křapka - Jakub Špaček (AK Krakonoš Jilemnice - Mira racing).
Licence B: 1. Tomáš Korbelář - Marek Votoček (RSCV Max Racing), 2. Ondřej Havrda - Petr Havrda (Enduro klub Semily), 3. Jan Nosek - David Nosek (Motoklub Vysoké n. J.).
Veteráni: 1. Jan Ungr - Miroslav Hanč (Solarco), 2. Aleš Vondrák - Milan Kotrč (Dr. K Racing Team), 3. Michael Mansfeld - Pavel Tomeš.
Hobby: 1. Michal Buriánek - Tomáš Hák (Motorsport Chuchelna - Enduro Semily), 2. Radim Pajer - Jan Kobos (RT Černý důl-Mad mate Vrchlabí), 3. Robert Vancl - Topmáš Jerych (Enduro Martinice).

Neděle 3. 8.

Licence A: 1. Jan Balaš (KBS UAMK Unhošť team), 2. Jakub Špaček (Mira racing), 3. Jiří Hádek (Motosport Bozkov).
Licence B: 1. Zdeněk Šourek (Enduro klub Semily), 2. Radek Pabiška (Liberec), 3. Ondřej Havrda (Enduor klub Semily).
Veteráni: 1. Aleš Vondrák (Dr. K Racing Team), 2. Jiří Bednář (Moto racing Polná), 3. Milan Kotrč (Enduro klub Semily).
Hobby 2t: 1. Radim Pajer (Racing team Černý Důl), 2. Roman Vydra (AK Krakonoš Jilemnice), 3. František Medek (D. M. Racing).
Hobby 4t: 1. Lukáš Duleba, 2. Josef Nosek, 3. Martin Lepka (Yellow House Racing).
Kompletní výsledky i s dosaženými časy najdete pod článkem ke stažení. Fotogalerie Davida Bouchala "Motodejva" z loukovských závodů

Předchozí ročníky závodu:

2013: FOTO: V Loukově si nakonec jezdci užili oba závodní dny

2012: FOTO: Cross country v Loukově ozdobily motoristické legendy

2011: FOTO: V Loukově hřměly motory

Více zpráv z endura najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Plakát XC Loukov 2014 | Výsledky CC Loukov - sobota 2. 8. | Výsledky CC Loukov - neděle 3. 8.

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 28 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pokračuje v úsilí zrušit zpoplatnění části silnice I/38 pro kamiony

Vyřadit část silnice I/38 v úseku mezi Jestřebím a hranicí kraje ze seznamu silnic první třídy, kde se platí mýto, chce dlouhodobě Liberecký kraj. Na svém úterním zasedání schválila rada kraje zaslání tohoto požadavku Asociaci krajů České republiky. Ta oslovila kraj s žádostí o spolupráci při sbírání dat pro rozšíření mýtného systému na silnicích prvních tříd. „Proti zpoplatnění silnice jsme byli od okamžiku, kdy se tento plán na Ministerstvu dopravy objevil. Zmíněný úsek z Jestřebí na hranici kraje totiž mohou řidiči, kteří se chtějí placení mýta vyhnout, objet po krajských silnicích a tím je neúměrně zatěžovat," poukázal hejtman Martin Půta. „Na toto téma jsme jednali s ministrem dopravy a také s předsedou Asociace krajů České republiky již minulý týden. Oba přislíbili, že se budou touto problematikou zabývat. Není to totiž v rámci České republiky ojedinělý případ."

Veřejné toalety ve Skálově ulici jsou uzavřeny

Provozovatel veřejných WC, Technické služby Turnov, informují, že z důvodu karantény zaměstnanců se uzavírají veřejné toalety ve Skálově ulici. Zavřeno bude do odvolání. Dalším nejbližším místem WC je autobusové nádražní Na Lukách nebo na hřbitově na Mariánském náměstí v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Horní Maxov zve na kostel, roubené chalupy i mokřady
Dvacet let oslaví Krajská vědecká knihovna skromně. Kvůli covidu
Turnovská Šperkárna se dočká výměny střešní krytiny
Klapání Roztockého mlýna zastavili až nacisté. Dnes připomíná historii
Tipy pro lepší časy. Kampaň Libereckého kraje představí krásy regionu

Nejčtenější články

05.03.: Pozitivních opět víc. Do očkování se v kraji zapojí i praktičtí lékaři
04.03.: Obrazem: V Hostinném natáčeli film Poslední závod
04.03.: Rozhledna Dubecko měla být původně jen vysílač mobilního operátora

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT