Okresní přebor: Roztoky po minulém výpadku nyní rozstřílely Bozkov B

05.05.2015 20:52:50 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

Fotbalisté Roztok po zaváhání v minulém kole o víkendu znovu prokázali, že stále mohou pomýšlet na postup vysokou výhrou nad Bozkovem B. Nezaváhaly ani aktuálně první Přepeře, které ale proti Studenci zahodily spoustu šancí a výhru 2:0 potvrdily až v závěru.

Třetí Bělá v derby před pěknou diváckou kulisou porazila Libštát. Hosté se sice ujali vedení, ale ještě do poločasu domácí otočili výsledek ve svůj prospěch a poté přidali ještě dva potvrzující góly. Čtvrtý Stružinec porazil Víchovou, když hosté po vyloučení brankáře Pivoňky dohrávali v devíti hráčích v poli.

V utkání rezerv vyhrála ta hornobranská 3:2 v Jilemnici, čímž se dostala z posledního místa tabulky. Zápas dalších rezerv v Košťálově vyhráli nad Lomnicí domácí. Hosté sice vedli, ale mladý košťálovský tým převedl povedený výkon a zaslouženě otočil skóre ve svůj prospěch. V záchranářském utkání Nové Vsi a Mříčné byli jasně úspěšnější domácí, hattrickem se na výhře 4:0 podílel Dušta.

Roztoky  - Bozkov B 7:0 (2:0)

Roztoky roli favorita proti rezervě Bozkova potvrzovaly již od začátku utkání. Prosazovaly se hlavně kombinační hrou po zemi. Už v 8. minutě vyslal hlavou Jarda Nýdrle do úniku Kubu Nýdrleho, který nekompromisní ranou nedal brankaři šanci a Roztoky vedly 1:0. Ve 26. minutě trefil Baytalon z trestného kopu břevno, další tyč orazítkoval Kupkár po centru z rohu. Ve 30. minutě Kupkár zahrával rohový kop, Mečíř si dobře naběhl a volejem z malého vápna zvýšil na 2:0. Roztoky pozorně bránily, tak hosté jejich branku ani jednou vážněji neohrozili.

Druhý poločas byl kopií prvního s tím rozdílem, že se domácí prosadili více gólově. V 52. minutě po levé straně unikl Kuba Nýdrle, zasekl míč, našel ve vápně Davida, který zvýšil na 3:0. Minutu na to trefil z 30 metrů Illner spojnici bozkovské branky. V 54. minutě poslal z první míč do křídla Baytalon, kam naběhl Jarda Nýdrle a přízemní střelou k tyči zvyšoval na 4:0. V 57. minutě s chutí hrající Jarda Nýdrle vymíchal hostující obránce, ale mířil jenom do tyče. O tři minuty později se už dočkal, kdy odražený míč uklidil k zadní tyči a domácí vedli 5:0. Přišla 76. minuta a zase Jarda Nýdrle. Jeho trestný kop brankář vyrazil pouze před sebe a zvýšit na 6:0 nebylo pro kapitána Mečíře problém. V 78. minutě se mezi tři tyče trefili i hosté. Slabou střelu z vápna Dlabola zneškodnil. Gólovou tečku za utkáním udělal v 81. minutě Tuláček. Na půlce hřiště mu předal míč Hornig, on prošel přes pět hráčů i brankáře a pečetil výsledek na 7:0.

„Naši hráči si zaslouží pochvalu za předvedenou útočnou hru převážně po zemi, sedm branek, čisté konto a utkání odehrané bez karet," dodali trenéři Roztok Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 30. a 76. Mečíř, 54. a 61. Jar. Nýdrle, 8. Jakub Nýdrle. 52. David a 81. Tuláček. Rozhodčí: Štuk, ŽK: 0:0. Diváků: 120. Roztoky: Dlabola - Mečíř, Hornig, Mikolášek (62. Ginzl) - Jar. Nýdrle, Illner, Kužel, David - Jak. Nýdrle (81. Maďarčík), Kupkár (62. Tuláček), Baytalon.

Přepeře  - Studenec 2:0 (1:0)

Celý zápas kromě výjimky ve 47. minutě, kdy po chybě domácí středové řady, zahrozili jedinkrát hosté, měli domácí trvalou převahu a zahazovali jednu šanci za druhou. Největším spalovačem byl Martínek, ale i tak právě tento hráč zápas rozhodl. Po dvou nevyužitých šancích Martínka centroval Žabokrtský na levé křídlo, kde se uvolnil Horák (asi nejlepší hráč utkání), ten předal míč na Martínka, který ale hlavou znovu nedal. Ve 20. minutě už to ale domácím vyšlo. Na pravé straně vhodil aut Žabokrtský, narazil si Martínkem, zacentroval do pokutového území a Feri otevřel skóre zápasu. Do konce první půle nevyužili velké příležitosti ještě Císař a znovu Martínek.

Ve 49. minutě Martínek vstřelil gól na 2:0, ale ten nebyl uznán pro ofsajd. V 65. minutě přímý volný kop zahrával Peškar a Martínek hlavou znovu šanci neproměnil. V 67. a 68. minutě další příležitosti promarnil tentokrát Císař. V 82. minutě definitivně rozhodl zápas Martínek zvýšením na 2:0 po nahrávce Peškara.

Branky: 20. Feri, 82. Martínek. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 0:1. Diváků: 50. Sestava Přepeře: Kumprecht - Žabokrtský, Kupka, Feri, Kubáček - Trč (46. Tokan), Rohacký, Peškar, Horák - Martínek (85. Víšek), Císař.

Stružinec - Víchová 4:2 (1:1)

Stružinec se v tomto utkání potřeboval trefit po 14 denním gólovém půstu. Hosté naopak neměli co ztratit na půdě favorita. Domácí se sice snažili v první půlhodině o střelbu, jenže jejich pokusy neskončily za zády gólmana Pivoňky. Ve 35. minutě proto uhodilo na druhé straně a střelec P. Hartig ml. přivedl hosty do vedení. Tři minuty nato domácí Matěja odpověděl.

Do druhého poločasu domácí trenér Vágenknecht změnil sestavu a také rozestavění, vystřídal gólmany a krátce po přestávce to přineslo ovoce, kdy se trefil poprvé v zápase Votoček. V 56. minutě se stal na trávníku klíčový moment utkání. Votoček fauloval na útočném vápně kapitána Hanče, gólman Pivoňka to neunesl psychicky a udeřil Votočka pěstí, za což inkasoval červenou kartu. Votoček dostal za faul žlutou. Po vyloučení gólmana musel do hry někdo ze hry. Byl jím J. Kobr. Hosté přesto s devíti hráči v poli dokázali vyrovnat v 68. minutě, kdy se opět trefil po dlouhém autu P. Hartig ml. Poté přišel tlak domácích, kteří díky Votočkově střelecké chuti přidali další dvě branky, a stružinecký střelec tak v 73. a 89. minutě docílil hattricku.

Branky: 38. Matěja, 48., 73. a 89. Votoček - 35. a 68. P. Hartig ml. Rozhodčí: Soukup, ŽK: 1:0, ČK: 0:1 (56. Pivoňka). Diváků: 140. Sestava Stružinec: Škopán (od 2. pol. stoper) - Hamáček, Ševců, Böhm, Schreyer - Bajgar (81. O. Bláha), Matěja,  Sehnoutek, D. Bláha (45. Kohout - od 2. pol. v brance)  - Votoček, J. Láska (33. Mizera).

Další utkání 22. kola:

Bělá - Libštát 5:2 (3:2)
Branky: Čokina 2, Bažík, Kovařík z penalty, Kukučka - Smolík, Vejnar. Rozhodčí: Huřťák, ŽK: 2:2. Diváků: 200.

Jilemnice B  - Horní Branná B 2:3 (0:2)
Branky: Bergeman, Tuže - Hanč 2, Šlechta. Rozhodčí: Holman, ŽK: 0:0, ČK: 1:0. Diváků: 50.

Košťálov B  - Lomnice B 4:1 (2:1)
Branky: Piry, Koldovský, Houžvička, Holovič - Drábek. Rozhodčí: Mašek, ŽK: 2:2. Diváků: 80.

Nová Ves - Mříčná 4:0 (3:0)
Branky: Dušta 3, Zelenka. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 0:1. Diváků: 120.