01.10.2011 10:20:00 | Autor: Jiří P. Lukeš | Rubrika: SPORT | Obce: Benešov u Semil

V sobotu 24. září proběhl 38. ročníku přespolního běhu Benešovská osmička. Vítězem hlavní kategorie mužů se stal Jiří Miler z Mladé Boleslavi, který trať v délce 8 250 metrů proběhl v čase 30 minut a 34 vteřin.

Hned od začátku na tradiční trati kolem Benešova a stejnojmenného vrchu diktovala tempo dvojice Jiří Miler (AC Mladá Boleslav) a Michal Kunst (SK Nové Město nad Metují). Zpovzdálí je pronásledoval kozákovský Martin Berka, závodící za AC Syner Turnov, který však již měl v nohách dopolední závod 2 Hrady, kde doběhl druhý.

Nakonec těsně vyhrál Miler, druhý doběhl o pět vteřin zpět Kunst a třetí byl v cíli o minutu za vítězem Berka. Nejlepším veteránem byl Karel Randák z Jilemnice, který figuroval v celkovém pořadí na pátém místě.

Nejrychlejší v kategorii žen a dorostenek byla jilemnická Dagmar Kynčlová, která trať v délce 2 250 metrů zaběhla za čas 10 minut a 15 vteřin. Druhá byla Zuzana Staňková z Lomnice nad Popelkou, jenž byla zároveň nejrychlejší dorostenkou.

Závodu se za krásného počasí - jasno, bezvětří a teploty kolem 18 stupňů Celsia zúčastnilo celkem 78 běžkyň a běžců ve všech kategoriích, včetně dětských a žákovských. Závod byl rovněž 7. dílem běžeckého seriálu Xpower cup 2011.

V rámci Benešovského běžeckého podzimu se v sobotu 8. října 2010 koná 24. Xpower Benešovský maratón a půlmaratón Pojizeřím 2011.

Výsledky Benešovská osmička:

Muži a veteráni: 1. Miler Jiří (AC Mladá Boleslav) 30:34, 2. Kunst Michal (SK Nové Město nad Metují) 30:39, 3. Berka Martin (AC Syner Turnov) 31:42, 4. Vavruška Jiří (SKP Jablonec) 31:59, 5. Randák Karel (SKI Jilemnice) 33:23, 6. Kynčl Stanislav (OK Jilemnice) 33:51, 7. Prokůpek Aleš (SKI Jilemnice) 34:46, 8. Cupák Martin (Vrchlabí) 35:18, 9. Matura Ladislav (TJ Benešov) 35:41, 10. Roštejnský Michal (Sport aerobic Liberec) 35:56.

Ženy a dorostenky: 1. Kynčlová Dagmar (Jilemnice) 10:15, 2. Staňková Zuzana (LSK Lomnice) 10:21, 3. Vavrušková Lucie (Jablonec nad Nisou) 10:27.

Kompletní výsledky podle kategorií si můžete stáhnout v příloze pod článkem.