FOTO: Nejrychlejšími běžci v Benešově byli Miler a Kynčlová
01.10.2011 10:20:00 | Autor: Jiří P. Lukeš | Rubrika: SPORT | Obce: Benešov u Semil
V sobotu 24. září proběhl 38. ročníku přespolního běhu Benešovská osmička. Vítězem hlavní kategorie mužů se stal Jiří Miler z Mladé Boleslavi, který trať v délce 8 250 metrů proběhl v čase 30 minut a 34 vteřin.
Hned od začátku na tradiční trati kolem Benešova a stejnojmenného vrchu diktovala tempo dvojice Jiří Miler (AC Mladá Boleslav) a Michal Kunst (SK Nové Město nad Metují). Zpovzdálí je pronásledoval kozákovský Martin Berka, závodící za AC Syner Turnov, který však již měl v nohách dopolední závod 2 Hrady, kde doběhl druhý.
Nakonec těsně vyhrál Miler, druhý doběhl o pět vteřin zpět Kunst a třetí byl v cíli o minutu za vítězem Berka. Nejlepším veteránem byl Karel Randák z Jilemnice, který figuroval v celkovém pořadí na pátém místě.
Nejrychlejší v kategorii žen a dorostenek byla jilemnická Dagmar Kynčlová, která trať v délce 2 250 metrů zaběhla za čas 10 minut a 15 vteřin. Druhá byla Zuzana Staňková z Lomnice nad Popelkou, jenž byla zároveň nejrychlejší dorostenkou.
Závodu se za krásného počasí - jasno, bezvětří a teploty kolem 18 stupňů Celsia zúčastnilo celkem 78 běžkyň a běžců ve všech kategoriích, včetně dětských a žákovských. Závod byl rovněž 7. dílem běžeckého seriálu Xpower cup 2011.
V rámci Benešovského běžeckého podzimu se v sobotu 8. října 2010 koná 24. Xpower Benešovský maratón a půlmaratón Pojizeřím 2011.
Výsledky Benešovská osmička:
Muži a veteráni: 1. Miler Jiří (AC Mladá Boleslav) 30:34, 2. Kunst Michal (SK Nové Město nad Metují) 30:39, 3. Berka Martin (AC Syner Turnov) 31:42, 4. Vavruška Jiří (SKP Jablonec) 31:59, 5. Randák Karel (SKI Jilemnice) 33:23, 6. Kynčl Stanislav (OK Jilemnice) 33:51, 7. Prokůpek Aleš (SKI Jilemnice) 34:46, 8. Cupák Martin (Vrchlabí) 35:18, 9. Matura Ladislav (TJ Benešov) 35:41, 10. Roštejnský Michal (Sport aerobic Liberec) 35:56.
Ženy a dorostenky: 1. Kynčlová Dagmar (Jilemnice) 10:15, 2. Staňková Zuzana (LSK Lomnice) 10:21, 3. Vavrušková Lucie (Jablonec nad Nisou) 10:27.
Kompletní výsledky podle kategorií si můžete stáhnout v příloze pod článkem.
Loňský závod:
Radek Linhart vítězem Benešovské osmičky
Související články:
Premiérový závod 2 Hrady vyhrál Havlíček před bratry Berkovými
FOTO: Běhu na Žalý se účastnilo rekordních 564 běžců
Posvícenský běh ve Studenci vyhrál Jiří Čivrný
Na Lhotách se sešel rekordní počet přespolních běžců
Lyžaři odstartovali sérii přespolních běhů ve Vysokém
Více zpráv z přespolních běhů v rubrice Sportu Atletika
Ke stažení
Kompletní výsledky Benešovské osmičkypodle kategorií
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 28 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026
Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.
Nejnovější články
Zásada se promění 7. a 8. února v centrum mushingu
Odešel Tomáš Rothröckl
Připomínáme si Světový den mokřadů
Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
Výstavou představují tvorbu Ivy Nyplové u příležitosti životního jubilea
Nejčtenější články
01.02.: Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
31.01.: Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
02.02.: Odešel Tomáš Rothröckl
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.