Paddy Kelly: Se sourozenci nyní nevystupuji, ale nikdy neříkej nikdy

15.08.2017 09:37:06 | Autor: Jitka Maděrová | Rubrika: KULTURA | Obce: Karlovice - Sedmihorky

Paddy Kelly: Se sourozenci nyní nevystupuji, ale nikdy neříkej nikdy

Michael Patrick Kelly, známý jako Paddy Kelly (*1977), vystupoval několik desítek let se svou rodinou. Byl totiž členem snad nejslavnější hudební rodiny světa The Kelly Family. Sláva a velký zájem fanoušků a médií ho ale dostaly skoro do sebezáhuby.Ze špatného období se ale dostal a vystupuje, v rozhovoru před koncertem v Sedmihorkách prozradí více ze svého života.

Na přelomu tisíciletí byl Paddy odhodlán spáchat sebevraždu. Avšak když stál na římse okna jednoho kolínského mrakodrapu, uslyšel něco jako hlas Boží. Jako věřící člověk se tehdy rozhodl opustit život běžného člověka a od roku 2005 začal působit jako mnich v klášteře pro kongregaci Sv. Jana. Během svého studia a duchovního života s rozhodl šířit křesťanství a svými přednáškami a duchovní hudbou vyjel po Evropě, a podmanil si tak nemalé publikum. Jako mnich vystupoval v Polsku, Dánsku, Slovinsku, Chorvatsku, Německu, na Slovensku a nezapomněl také na Českou republiku, kdy své modlitební večery provázel v Olomouci a Brně.

Kvůli nemoci ale po šesti letech klášter opustil a  znovu se upnul k hudbě, která ho provázela celým životem a naplňovala ho. Následovalo vánoční turné s některými členy rodiny a akustické koncerty. V roce 2015 vydal Paddy své album Human, které zaznamenalo nevídaný úspěch a v Německu se umístilo na třetí příčce nejprodávanějších alb. Od této doby Patří Michael Patrick Kelly mezi německou hudební špičku. Momentálně vystupuje s kapelou a má na kontě nové album iD, která nahrál v Londýně s předními hudebními producenty.

Patricku, v červnu jste vydal CD pod názvem iD. Co mají posluchači očekávat?

Název alba iD znamená to, že všechny mé písně nějakým způsobem vyjadřují moji identitu, mé názory, zkušenosti a v každé jsem obrazně řečeno zanechal  svůj otisk prstu.

Kolikáté je to vaše CD?

Je to již moje čtvrté řadové CD, tedy třetí po návratu z řádu. Novému CD však přikládám velkou důležitost, protože mi s ním pomáhali umělci ze všech koutů světa. Ve stejnojmenné písni mi pomohl s reggae zpěvem opravdu slavný zpěvák Gentleman, se kterým jsem se  spřátelil při natáčení německé reality show "Zpívej můj song" a stali se z nás opravdu skvělí kamarádi.

Každý si vás pamatuje pod jménem Paddy. Co vás přimělo ke změně uměleckého jména na Michaela Patricka?

Michael Patrick je moje pravé jméno. Vlastně Paddy bylo vždy umělecké jméno nebo přezdívka. Ale jak si člověk postupem času uvědomuje hodnotu života, dívá se i do budoucnosti, a tak jsem si řekl: "Co budu mít napsáno na náhrobku? Nebude tam žádný Paddy Kelly, ale moje vlastní jméno, které mám na všech dokumentech a v rodném listu." Jsem ve skutečnosti Michael Patrick. Ale Paddy je samozřejmě také správně. Toto oslovení nemohu nikomu zakázat, neboť každý má svou přezdívku.

Co vy a Kelly Family? Dozvěděli jsme se, že vaši sourozenci po letech zpívají společně, avšak bez vás.

Ano, bohužel se společných koncertů neúčastním, protože mám naplánované vystoupení na několik měsíců (let) dopředu. Ten samý problém má moje sestra Maite. Oba nyní kráčíme svou cestou, vydáváme docela úspěšná alba, ale k působení s mou rodinou řeknu jen jedno: "Never say never" (smích).

Plakát Paddy Kelly<br />Autor: Jitka MaděrováJak se těšíte na svůj jediný koncert v České republice?

Do České republiky jezdím moc rád. Mám zde několik kamarádů a koncerty ve vaší zemi pro mě znamenají velkou oddanost a podporu mých fanoušků. Čeští fanoušci dokážou na mých koncertech vytvořit naprosto magickou atmosféru, jsou energičtí, nápadití a vždy si tu show společně užijeme na maximum.

Co si představíte pod pojmem Česká republika?

Určitě pivo (smích). I když nejsem velký pivař, rád vždy Vaše pivo ochutnám a vždy smekám. Samozřejmě se mi líbí Vaše historická města. Před pár lety mne velice zaujal Sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci a mým prozatím nesplněným snem je návštěva chrámu, kde se skrývá Pražské Jezulátko.

Váš koncert v Praze v minulém roce byl velice úspěšný, je to tak?

Ano, měli jsme vyprodáno a dokonce jsme přemýšleli o přesunu do větší lokace. Ale s českým promotérem jsme se domluvili, že na svůj další koncert nenechám dlouho čekat, a tak pro všechny, kteří nesehnali vstupenky minulý rok do Prahy, nyní vystoupím na festivalu Happy Faces. Doufám, že se uvidíme v co nejhojněším počtu.

Na pódiu Sedmihorského léta vystoupily legendy jako Alphaville nebo Smokie. Co na to říkáte, že jste během tohoto ročníku za další legendu?

(Smích, smích smích). Já a legenda? Nepřehánějte, prosím. Zní to moc dobře, ale k těmto kapelám chovám velký respekt a nezbývá mi než říct, že si této šance opravdu vážím a mám co dělat, abych se legendám vyrovnal.

Vstupenky na festival Happy Faces s Michaelem Patrickem Kellym

Pořadatelé pro naše čtenáře připravili soutěž o deset vstupenek na festival Happy Faces v rámci kterého se v sobotu 19. srpna představí i Michael Patrick Kelly. Ke správnému znění odpovědi vám mohou pomoci informace na stránkách www.sedmihorskeleto.cz. Soutěž končí ve středu 16. 8. 2017 ve 20.00. Soutěžte zde!

Prázdninové hudební léto v Pojizeří pokračuje i v srpnu

Související články:

Do Českého ráje přijede zazpívat Marie Rottrová se skupinou Neřež

Na Sedmihorském létě vystoupí Kolečkářová, Horváth i Paddy Kelly

FOTO: Sedmihorské publikum potěšili Hradišťan, AG Flek i Neckář

Václav Neckář: Kubišová se u mého prvního vystoupení řehtala v portále

Po Šporclovi rozezní Sedmihorské léto Neckář, AG Flek a Hradišťan

Pavel Šporcl: Výletům do jiných žánrů se nebráním

Sedmihorské léto odstartovalo tříhodinovým hereckým happeningem

Sedmihorské léto 2017 opět pobaví divadelně i hudebně - kompletní přehled!

Sdílet s přáteli na facebooku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajská knihovna využije dotaci z EU na zkvalitnění prostředí

Krajská vědecká knihovna v Liberci využije finanční dotaci z EU ve výši 33 milionů korun pro zkvalitnění prostředí knihovny a ochrany fondu. Vedení knihovny prostory pravidelně udržuje a opravuje, avšak vzhledem k tomu, že budovu v průběhu roku navštíví cca 350 000 lidí (1500 denně) a ročně se zde koná více než 1000 akcí (pravidelné koncerty, přednášky, výstavy a další aktivity pro veřejnost), je zařízení knihovny mnohde velmi opotřebované. Více podrobností

Prameny vody v Turnově jsou stále pitné

Odbor životního prostředí Městského úřadu Turnov informuje o výsledcích kontroly kvality turnovských pramenů. Prameny vody v Turnově byly dne 10. dubna 2018 podrobeny pravidelné kontrole s hodnocením všech hygienických limitů požadovaných vyhláškou Ministerstva zdravotnictví. „Oba prameny i nadále vyhovují všem stanoveným limitům. Pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné," potvrdila tisková mluvčí města Turnov Anna Šupíková.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 20. až 22. dubna
Co se hraje za fotbaly o víkendu?
Výtvory z nestárnoucího Merkuru uvidíte na lomnickém zámku
Hudební jaro zavítá do Lomnice
Turnovské florbalistky slaví titul, baráž mužů rozhodne páté utkání

Nejčtenější články

18.04.: Aerobikové zlato ze Švýcarska pro Fit Studio Jany Boučkové
19.04.: Na Vyskři chystají už 12. ročník Traktoriády
17.04.: Obrazem: Víkendové závody raftů a kánoí na Kamenici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

termodynamické a solární systémy pro ohřev teplé vody

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT