Pilot ultralightu zvládl přistát na poli v Nové Vsi nad Popelkou

06.06.2021 21:25:52 | Autor: hzs, pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Nová Ves nad Popelkou

Pilot ultralightu zvládl přistát na poli v Nové Vsi nad Popelkou

Doplněno: V neděli před 19. hodinou byl nahlášen pád takzvaného ultralightu - letadla v lokalitě Nová Ves nad Popelkou. Oznamovatel ho přímo viděl padat. Na místo okamžitě letěl na průzkum vrtulník LZS a vyjely JPO jak z Libereckého, tak i Královehradeckého kraje. Pilot naštěstí zvládl nouzové přistání.

„Hasiči řešili pouze únik leteckého benzínu. Na místo z Libereckého kraje vyjely jednotky ze stanice HZS Semily a JSDHO Lomnice nad Popelkou. Letadlo zůstalo po nouzovém přistání převrácené na střeše. Ještě před příjezdem hasičů bylo místním traktoristou vráceno na kola," uvedl HZS Libereckého kraje.

Operační středisko Krajského ředitelství policie Libereckého kraje vyslalo před 19. hodinou do Nové Vsi nad Popelkou policiejní hlídku k nehodě ultralehkého letounu typu Yetti, jehož 66letý pilot musel nouzově přistát na poli potom, co mu vysadil motor ve dvousetmetrové výšce.

„Ačkoliv se letoun kvůli rozmoklému polnímu terénu nakonec převrátil na střechu, pilot, který v něm cestoval sám, naštěstí žádné zranění neutrpěl. Přesnou příčinu vysazení motoru nyní zjišťuje vyšetřovací komise Letecké amatérské asociace České republiky, na jejíž závěrečnou zprávu čekáme. Letoun v neděli vzlétnul z letiště Bory ve Staré Pace," sdělila za Policii ČR Ivana Baláková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na cyklistu u zámku Hrubá Skála spadl strom
Po pohřešovaném seniorovi ve Studenci pátrají hasiči s kynology i dron
Po pádu lezkyně na Hruboskalsku zasahovala horská služba i hasiči
Letečtí záchranáři horské služby zasahovali na Vyskři a u Lomnice
Horská služba měla o víkendu dva zásahy s vrtulníkem

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Adventní koncert nejen pro seniory z Turnova

Odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov srdečně zve seniory a osoby se zdravotním postižením na tradiční adventní koncert pěveckého sboru Musica Fortuna. Začíná v úterý 9. prosince 2025 v 18 hodin v Městském divadle Turnov.

Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova

Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily
Prosincový program v turnovské Náruči
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné

Nejčtenější články

03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT